GÜZELLİK - MAKYAJ

Kontür yerine allık trendi

Soğuk tonlu koyu kontür rengi, ışıltılı aydınlatıcılar, sıcak tonlu bronzer derken kontür makyaj modası geride kalıyor. “Blush draping” olarak adlandırılan makyaj trendinde tek önemli olan capcanlı bir allık kullanmanız. Gerisi yaratıcılığınıza kalıyor!

profil
BT Ekip
06.10.2016
Kontür yerine allık trendi

Yüz hatlarını belirlemeyi ve yüzün yüksek noktalarını ön plana çıkarmayı hedefleyen kontür, tüm makyaj meraklılarının günlük rutinine girmişken yeni bir trend ortaya çıkıyor. Özellikle Paris Moda Haftası’nda çeşitli defilelerde kendinden sıkça söz ettiren “draping” modası 90’ların Kate Moss stilini ön plana çıkarıyor.

Nasıl uygulanır?

Draping’de önemli olan nokta yanakları ön plana çıkarmak. Bu nedenle göz ya da dudak makyajı yanaklardaki rengin önüne geçmemeli. Saten yapılı bir nude ruj ve doğal tonlarda far kullanarak yapılan bir göz makyajından sonra parlayan, ışıltılı bir allık yardımıyla istediğiniz görünüme ulaşabilirsiniz. 

Draping makyaj stili, Kenzo defilesinde neon tonlarda ve abartılı bir şekilde uygulanırken Chanel defilesinde daha yumuşak ve pastel tonlarda karşımıza çıkıyor. Son zamanlarda Gigi Hadid, Kylie Jenner ve Kim Kardashian gibi ikonların da kullanmaktan çekinmediği bu allık modası bu sonbahar/kış sezonunda sıcak tonllarla içimizi ısıtmak için birebir! 

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog