GÜZELLİK - MAKYAJ

Koyu renk ruj nasıl sürülür?

Keskin dış hatları ve pürüzsüz duruşuyla koyu renk rujlar kış aylarının vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Koyu kahve ve bordolarla makyajınızı boyutlandırırken kendinize farklı bir tarz oluşturabilirsiniz. Peki koyu renk ruj nasıl sürülür? Öncesinde ve sonrasında dikkat etmeniz gereken püf noktaları sizin için araştırdık.

profil
BT Ekip
29.10.2016
Koyu renk ruj nasıl sürülür?

1.       Dudak peeling’i: Rujun dudaklarınızda pürüzsüz bir doku oluşturması için öncesinde dudaklarınıza peeling yapmanız şart. Mağazalarda satılan peeling ürünlerini kullanabilir ya da evde kolayca kendi peeling’inizi hazırlayabilirsiniz. Gerekli olan tüm malzemeler zeytinyağı, bal ve toz şeker. Sonrasında peçete veya kulak çubuğu yardımıyla dudaklarınızdaki ölü deriden kurtulun.

2.       Dudağı nemlendirin: Peeling sonrası dudaklarınız normalden çok daha hassas ve kuru olacaktır. Bir balsam yardımıyla dudaklarınızı iyi nemlendirmeyi unutmayın. Dudağınız yeterli nemi kazandıktan sonra fazlasını peçeteyle alabilirsiniz.

Koyu renk ruj nasıl sürülür?

1.       Çerçeveleme: Öncelikle dudak hatlarınızı ince bir çizgi şeklinde çerçeveleyin. Eğer likit ruj kullanıyorsanız, rujun fırçasıyla kolaca çerçeveleme yapabilirsiniz. Normal rujlarda ise rujunuzla aynı ton ya da bir ton koyu bir dudak kalemi yardımıyla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

2.       Kalıcılık sağlama: Çoğu kozmetik markası rujlarında gün boyu kalıcılık vaat etse de gün içinde rujunuz aşınır. Koyu renk rujlarda aşınma sonrası kötü bir görüntüye yol açmamak için bir dudak kalemi yardımıyla dudaklarınızı doldurabilirsiniz. Bu şekilde dudaklarınızda daha kalıcı bir renge sahip olacaksınız.

3.       Ruju sürme: Likit rujlarda dikkat etmeniz gereken nokta, fırçayı çerçevelediğiniz hattın dışına çıkarmamak. Normal rujlara kıyasla daha sıvı ve akışkan bir yapıya sahip oldukları için kolayca taşma yapabilirler. Normal rujlarda da dudak çizginizi takip ederek, yavaş bir sürme işlemi gerçekleştirin.

Koyu renk ruj nasıl sürülür?

1.       Rötuş: Açık tonlarda çok belli olmasa, koyu renkler kullanırken rötuşa oldukça dikkat etmeliyiz. Koyu renk ruj sürerken çoğu zaman dudak kenarlarımızı renklendirmeyi unutuyoruz. Yavaş hareketlerle rötuş işlemi yaparak kusursuz görünümü elde edin.

2.       Kapatıcı desteği: Eğer ruju taşırdığınızı düşünüyorsanız ince, kesik uçlu fırça veya kulak çubuğuyla dudak çizginizi kapatıcıyla netleştirin. Böylece daha keskin ve net bir hatta sahip olacaksınız.

3.       Mat veya ışıltılı görünüm: Koyu renklerde genelde mat bir bitiş tercih edilir. Eğer rujunuz mat değilse transparan pudra yardımıyla dudaklarınızı matlaştırabilirsiniz. Işıltılı bir görünüm için mat rujun üstüne şeffaf parlatıcı uygulayabilirsiniz.

 

Koyu renk ruj nasıl sürülür?
Koyu renk ruj nasıl sürülür?
Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog