GÜZELLİK - MAKYAJ

Kusursuz makyajın sırrı: Makyaj bazları

Makyaj sonrası cildinizin o kusursuz ışıltıya sahip olmasını istiyorsanız doğru makyaj bazı kullanmanın zamanı gelmiş demektir. Henüz makyaj bazlarıyla tanışmadıysanız ya da doğru seçim konusunda kafanız karışıyorsa merakınızı giderecek bilgiler burada…

profil
Feyza Düzyol
17.10.2015
Kusursuz makyajın sırrı: Makyaj bazları
Nedir bu primer? Son yıllarda makyaj bazı nedir ne değildir, nasıl kullanılır gibi konularda kafa karıştırıcı pek çok bilgi ortaya atıldı. Primer yani makyaj bazını cildinizi temizleyip nemlendirdikten sonra kullanacağınız bir çeşit serum gibi düşünebilirsiniz. Raflarda farklı alternatifleriyle bulabileceğiniz makyaj bazlarının artık her cilt tipine göre hedefe yönelik çözüm sunan çeşitleri var.

Neden kullanmalısınız?

Herşeyden önce primer’lar cildinizi pürüzsüzleştirme gibi olağanüstü bir göreve sahip. Bu gücü iyi kullanırsanız cilt sorunlarını daha fazla makyaj yapmak zorunda kalmadan kolayca kapatabilirsiniz. Sıra makyaja geldiğinde ise gün içinde gün boyu kalıcılığın ne demek olduğunu görebilirsiniz. Makyajınızın sabitleme ve akmasını önlemek için makyaj bazlarına bir şans vermelisiniz.

Makyaj bazı nasıl uygulanır?

Cildinizi nemlendirdikten sonra ve fondöteni sürmeden önce makyaj bazını uygulamanız gerekiyor. Primer’ı ince ve cildinize eşit ölçüde dağıltarak uygularsanız o kadar iyi sonuç alırsınız. Bir fırça yardımıyla ya da sünger kullanabilirsiniz. Eğer daha rahat ediyorsanız parmak uçlarınızla uygulamanızda hiç bir sakınca yok. Fondöteni uygulamadan önce ciltte iyi emilmesi için 2-3 dakika bekleyin, sonra kapatıcı ya da fondöteninizi uygulayın.

Kimler için uygun?

Her türlü cilt tipine uygun makyaj bazı bulabilirsiniz.

 - Akne ve sivilcelerini ya da izlerini kapatmak isteyenler,

- Siyah noktaları kapatmak isteyenler

- İnce çizgileri kapatmak isteyenler,

- Makyajınızın kalıcılığını gün boyunca korumak isteyenler makyaj bazlarını kullanabilirler.

Onu vazgeçilmez kılan;

İçeriğindeki silica, milca ve hyalüronik asit gün boyunca cildinizi koruyor ve pürüzsüz bir görünüm kazandırıyor…

 

Smashbox geniş gözeneklerin görünümünü azaltırken, cildin yağ dengesini sağlıyor. Böylece tüm gün ciltte parlamayı engelliyor

Kusursuz makyajın sırrı: Makyaj bazları

Parlama ve ince çizgiler gibi sorunları artık dert etmeyin. Sisley, cilt yüzeyini düzeltme, ince çizgileri pürüzsüzleştirme, parlamayı azaltma ve gözenekleri sıkılaştırma gibi pek çok özelliği barındırıyor. 

Kusursuz makyajın sırrı: Makyaj bazları

Clinique her cilt sorununa karşı altı farklı çözüm sunan setiyle seçim yapmanızı kolaylaştırıyor.

Kusursuz makyajın sırrı: Makyaj bazları

Makyajınızı Estee Lauder’in aydınlatıcı özelliğe sahip bazıyla kusursuz hale getirebilirsiniz. 

Kusursuz makyajın sırrı: Makyaj bazları

Balm yapısıyla pudra dokusuna sahip özelliği var. Ciltteki kusurları gizliyor ve cildin doğal pembemsi aydınlığını arttırıyor.

Kusursuz makyajın sırrı: Makyaj bazları

Taze bir cilt görüntüsüne sahip olmak istiyorsanız Nars’ın cilde aydınlık katan makyaj bazı tam size göre. Cilt sorunlarını kapatırken mükemmel bir ışıltı veriyor. 

Kusursuz makyajın sırrı: Makyaj bazları

Cilt tonunuzu eşitlemek ve yorgunluğun olduğu kadar solgun cildin izlerini yok etmek istiyorsanız bırakın Dior Light Boosting Primer cildinizi bir anda aydıntlasın.

Kusursuz makyajın sırrı: Makyaj bazları

Makeup Forever makyajınızı hemen uygulamanızı sağlayan ciltte anında emilen özel formülüyle cildinizin ihtiyacı olan taze ve pürüzsüz bir cilt sunuyor. 

Kusursuz makyajın sırrı: Makyaj bazları

Yağsız formulü sayesinde yağlı ve akneli ciltler için mükemmel bir seçim olacaktır. 

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog