GÜZELLİK - MAKYAJ

Makyaj fırçası seçerken dikkat etmeniz gerekenler

Malzemeniz ne olursa olsun uygulamayı doğru fırça ile yapmadığınız sürece ideal sonuca ulaşmanız mümkün değil. Peki ama fardan allığa, aydınlatıcıdan fondötene onlarca çeşit arasından hangi özellikte fırçaları tercih etmelisiniz? BT Ekip olarak profesyonel makyaj fırçalarını denedik ve sizin için yorumladık.

profil
BT Ekip
04.05.2019
Makyaj fırçası seçerken dikkat etmeniz gerekenler

İlk olarak ‘pro açılı eyeliner fırçasını’ denedim. Küçük ince ve açılı eyeliner fırçası mükemmel çizgi çekmemi sağladı. Üst kirpik çizgileri arasında kolayca hareket ettirebildiğim için jilet gibi bir eyeliner sahibi oldum. Allık, kontur gibi ürünlerin kullanıldığı ‘Pro açılı allık fırçası’ ile kontur yaparak şahane bir sonuç aldım. Toz ürünlerin birçoğu fırçanın üzerine belirli bir bölgeye yapışıyor ve yüzünüzde bir tabaka halinde dağıtamadığınız için sizi makyajdan soğutabiliyor. Ancak bu fırçanın kıl yapısı ürünleri içine hapsetmediği için yüzünüze sürdüğünüz kısmı gayet kolay ve konforlu bir şekilde dağıtabiliyorsunuz. ‘Pro kalem fırça/Pro gölgelendirme fırçası’ ise far kullanımı konusunda denediğim tüm ürünler arasında en işlevsel ürün diyebilirim. Gözlerim düşük olduğu için far uygulamalarında gölge yapmak durumunda kalıyorum ve bu fırça ile dış ve iç göz kenarlarıma uygulaması ve dağıtması çok kolay gölgeler yaptım. Gölgelendirme fırçası ise üst ve alt gözüme sürdüğüm kalemleri şahane dağıttı ve gün içerisinde akma ve dağılma olmasını engelledi.
 


Hızlıca makyaj yapmam gerektiğinde en çok zorlandığım konu düzgün bir şekilde eyeliner uygulamak oluyor. Kesik uçlu eyeliner fırçası açılı ucu ile hedeflediğim çizgiyi tutturmama yadımcı oldu. Bu sezon kedi gözü makyajı yükselen trendlerden, bu fırçalardan yardım alarak kuyruk yapabilirsiniz. Far karıştırma fırçası ise göz makyajında fark yaratan kurtarıcılardan… Göz farını homojen bir şekilde dağıtmak, göz etrafına, göz kapağına uygulamak için profesyonel bir fırçadan yardım almak makyaj malzemesinden ideal şekilde sonuç almak için gerekli. Pro-far karıştırma fırçasının hem renkleri dağıtma özelliğinden hem de yumuşak yapısından gayet memnun kaldım. 


İlk deneyimlediğim eğimli kontür fırçasının saniyeler içerisinde makyajımı çok güzel dağıtması ve bütünleşmesi mükemmeldi fiyatı da oldukça uygun kesinlikle denenmeli. Allık fırçası kesinlikle çok güzel dağıtıyor şeftali tonunda allıkla kullanıyorum ve çok doğal bir bitiş sağlıyor. 


Karıştırma fırçasını allık ve aydınlatıcıyı bir arada kullanmak için denedim, eşit şekilde olan dağılım sağlaması ve cildimi kusursuz bir görüntüye kavuşturması bu fırçayı vazgeçilmezim yaptı. Yüzümdeki hatları bu fırça ile belirginleştirdikten sonra, aydınlatıcı fırça ile alın, dudak üstü, çene gibi bölgelere ışıltı katarak yüzümü aydınlık bir görüntüye kavuşturdum.  Son olarak geniş yapılı far karıştırma fırçası en merak ettiklerim arasındaydı. İki ya da daha fazla rengi karıştırarak gözüne uygulamak isteyenler için çok ideal gözde kalıplaşmış bir renkten ziyade, farın isteğinize göre dağılıp gölgelendirme yapmanızı sağlıyor. 


Yumuşak yapıda, kıl dökmeyen  ve farı çok iyi derecede dağıtan far karıştırma fırçası, özellikle gözün dış köşesini koyulaştırmak için veya daha belirgin bir katlanma bölgesi yaratmak için işlevini güzel bir şekilde yerine getiriyor. Denediğim makyaj süngeri kadifemsi bir yapıya sahip, daha önce yaşadığım bazı deneyimler gibi fondöteni emmedi ve eşit dağıttı. Yuvarlak açılı allık fırçası daha belirgin ve konturlu bir görünüm elde etmek için uygun. Yumuşak kılları sayesinde allığın dağılmasına yardımcı oluyor.
 


Pro Duo Fibre pudra fırçasını, pudra ve allık uygularken denedim. Fırçanın yumuşak kılları doğal bir görüntüye ulaşmamı sağladı. Ayrıca oval pudra fırçasını da fondöten uygularken kullandım ve inanılmaz derece memnun kaldım. Hiçbir şekilde iz bırakmıyor ve orantılı bir şekilde fondötenimi dağıtabiliyorum. Kapatıcıyı kullanırken genelde sünger kullanırdım fakat bu ürünü denedikten sonra kesinlikle bir daha sünger kullanmam! Pro yuvarlak uçlu kapatıcı fırçasının kullanımı ve tutuşu oldukça rahat. Göz makyajımı yaparken karıştırma fırçasıyla istediğim renk tonlarına rahatlıkla erişebildim.


 


Ben de oval pudra fırçasını fondöten uygularken kullandım. Yumuşak, yoğun ve kısa kılları sayesinde fırça ile değil de pamukla fondöteninizi sürüyormuşsunuz hissi veriyor. Fırça izi bırakmıyor, yumuşak dokunuşlarla makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Yuvarlak uçlu kapatıcı fırçasının kılları yumuşak ve yoğun. Bu fırça kapatıcınızı güzelce dağıtırken yumuşak dokunuşlarıyla masaj hissi bırakıyor. Birçok kapatıcı fırçasına göre oldukça konforlu. Yuvarlak açılı allık fırçası yumuşak ve uzun kılları sayesinde allığın küçük dokunuşlarla hızlı bir şekilde sürülmesine imkan sağlıyor. Açılı olduğu için allığı tek noktaya kalıp gibi bırakmıyor. Rahat kullanılabilir bir fırça.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog