GÜZELLİK - MAKYAJ

Makyajda yeni trend: Dudak pudrası

Mat rujları, likit rujları unutun. Yeni sezona yepyeni bir makyaj ürünüyle birlikte giriyoruz. Dudak pudrası nedir, nasıl kullanılır sorularının cevabı sizi bekliyor.

profil
BT Ekip
04.05.2018
Makyajda yeni trend: Dudak pudrası

Kylie Jenner ile birlikte yükselişe geçen mat rujları yavaş yavaş bir kenara kaldırmanın vakti geldi. Artık yeni bir ruj trendi adından sıkça söz ettirmeye başlayacak. Dudak pudrası, lip powder adıyla ortaya çıkan bu yeni ruj çeşidi son olarak tasarımcı Erdem’in NARS için hazırladığı koleksiyonda karşımıza çıktı.

Güney Kore’de ortaya çıkan bu ürün NARS, Chanel ve Clinique tarafından tüm dünyaya yayılmaya başladı.

Peki nasıl kullanılır?

Palet ve kalem olarak karşımıza çıkan bu yeni ürün beraberinde farklı uygulama tekniklerini de getiriyor. Örneğin NARS’ın Erdem koleksiyonundaki palette pudraların yanında baz olarak da kullanabileceğiniz dudak nemlendiricisi yer alıyor. Bu baz sadece dudaklarınızı nemlendirmekle kalmıyor aynı zamanda ardından uygulayacağınız pudranın daha kalıcı olmasını sağlıyor.

İster elinizle isterseniz fırçasıyla birlikte uygulayabilirsiniz.

Neden dudak pudrası?

Özellikle pigmentasyonu ile dikkat çeken pudralar kalıcılığı ile dikkat çekiyor. Pudra olmasına rağmen dudağınıza güçlü bir şekilde sabitleniyor. Dağılma ya da başka bir yere bulaşma yapmıyor.

Dudak pudraları bazı dezavantajları da beraberinde getiriyor. Öncelikle dudaklarınızı kurutabilir. Bu yüzden öncesinde nemlendirici sürmek önem taşıyor.

Eğer dudaklarınız kuruysa dudak pudralarının hata affetmediğini unutmamak gerekir. Pudra kuru yerlerinize yerleşerek bu bölgeyi daha fazla ön plana çıkaracaktır. Dudaklarınızı ölü deriden arındırmak için öncelikle bir dudak peelingi yapın ardından nemlendirici sürerek pudranızı uygulayın.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog