GÜZELLİK - MAKYAJ

Makyajda yükselen trend: Çene aydınlatma

Yıllardır en çok tercih edilen makyaj tekniklerinden kontur, yerini aydınlatıcıya mı bırakıyor? Yüz hatlarını vurgulamak için bronzlaştırıcı pudraların yerine aydınlatıcıların daha çok tercih edildiği son dönemde, çene hatlarını aydınlatıcı yardımıyla ön plana çıkarmak, yükselişe geçen bir trend. Teknik, deneyen isimlerin sayıları giderek artarken, TikTok’ta da oldukça ivme kazanmış durumda.

profil
Irmak Peltekoğlu
21.02.2022
Makyajda yükselen trend: Çene aydınlatma

Aydınlatıcı ürünlerin yardımıyla çene hatlarını belirginleştirmek, hayalimizdeki keskin çene hattı görünümünü elde etmek için kullanabileceğimiz son tekniklerden biri. Özellikle günlük, doğal bir makyajı tamamlamak için taze bir cilt, hafifçe belirginleştirilmiş kaşlar, pembe tonlarda dudaklarla birleştiğinde istediğiniz şekilde yüz ve çene hatlarınızı vurgulamanıza yardımcı olabilir.


Aydınlatıcı ürünleri çene hattında kullanmak herkesin ilk aklına gelecek yöntem olmayabilir, ancak çene bölgesini aydınlatmak ve belirginleştirmek için kesinlikle denemeye değer. Aydınlatıcı ürünler zaten sahip olduğumuz yüz hatlarını belirginleştirmek için vazgeçilmezdir, ancak yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz bu trende temkinli yaklaşmanızda fayda var.


Eğer keskin hatlara sahip değilseniz ve daha yuvarlak bir yüzünüz varsa, aydınlatıcı ürünlerinizi elmacık kemiklerinize, gözün dış yörüngesine, burnunuza ve dudaklarınızın üzerine uygulayarak hatlarınızı belirginleştirebilirsiniz.


Aşırı parlaklık veren veya fazla sedefli ürünler kullanmaktan kaçınmak da önemlidir çünkü cildiniz parlamak yerine taze ve nemlendirilmiş görünmelidir. Bir diğer önemli nokta ise, yüzün diğer bölümlerinin çok parlak görünmemesini sağlamaktır. Parlamayı azaltmak ve odağı istediğiniz bölgelerde tutabilmek için yüzünüzün aydınlatıcı uygulamadığınız kısımlarında matlaştırıcı pudra kullanabilirsiniz.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog