GÜZELLİK - MAKYAJ

Malefiz makyajı için ipuçları

MAC Disney Malefiz: Kötülüğün Gücü Koleksiyonu ile Cadılar Bayramı'nı kutluyor. Makyaj uzmanlarının önerisi 7 adımı uygulayarak Angelina Jolie'nin canlandırdığı Malefiz karakterinin görünümünü yakalayabilirsiniz.

profil
BT Ekip
18.10.2019
Malefiz makyajı için ipuçları

MAC Disney Malefiz: Kötülüğün Gücü Koleksiyonu ile cadı bayramına özel makyaj ipuçları paylaşıyor.  Koleksiyon Russian Red rengindeki mat ruj, ultra parlak Clear Lipglass, Scene isimli yoğun mor göz farı, dumanlı göz farı Print, In Extreme Dimension 3D siyah maskara, dramatik kirpikler için 36 numaralı kirpik seti ve elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek için Harmony rengindeki allık. Yoğunlaştırmak ve belirginleştirmek için Malefiz koleksiyonu ayrıca Studio Fix Sculpt and Shape Contour Palette, Studio Fix Fluid, Vino ve Cherry renklerindeki dudak kalemi, Blacktrack rengindeki Pro Longwear Fluidline ve Pro Longwear Concealer içeriyor.

Filmdeki karanlık ve aydınlığın birlikte yer alması üzerine dünyanın her yerinden MAC makyaj artistleri Mistress of Evil’in final makyaj görünümüne karar vermek için Malefiz’den ilham aldıkları çeşitli face-chart’lar yarattı. Asya Pasifik’ten Regan Rabanal canlı yeşil tonlarıyla gözleri ön plana aldı, diğerleri ise kaşları koyulttu ve dudaklara cam ışıltısı kattı.

Makyaj sanatçısı  Regan Rabanal: “Malefiz tüm zamanların en ikonik kötü Disney karakterlerinden biri. İnsanlar periden bir düşman çıkma ya da gerçekten iyi bir kızın kötüye dönüşme hikayesini çok seviyor. Benim Malefiz’den ilham alan görünümümde sevdiğim şey ise, onun karakter özellikleriyle iletişim kurmak için göz makyajını kullanmam oldu. Çocukken orijinal Disney filmindeki karakterinin güçlü ten renginden çok etkilenirdim, bu yüzden It’s Designer isimli Art Library Palette ile daha güçlü, dramatik bir göz yaratmaya karar verdim. Kendi makyajını yaparken Malefiz’in sahip olduğu göz derinliğini kendi makyajında iyice yoğunlaştır ve kaşlarını yükselterek uzat. Cadılar Bayramı hakkında sevdiğim şey karakterlerin canlanması ve bence Malefiz her zaman doğru bir tercih!”

Film hakkında: 2014’te tüm dünyada gişe rekorları kıran Malefiz filminin devamı olan Disney’in “Malefiz: Kötülüğün Gücü” filminde Malefiz ve vaftiz kızı Aurora gelecekteki evlilikler, beklenmedik düşmanlar ve karanlık güçlerin ikisini de farklı yönlere çekmesiyle aralarındaki karmaşık aile bağlarını sorgulamaya başlıyor. Yıllar Malefiz ve Aurora’ya iyi davranıyor. Aralarındaki ilişki kalp kırıklıklarından, intikamdan ve sonsuz sevgiden doğarak büyüyor. Ancak insanlar ve perilerin arasında nefret hala devam ediyor. Aurora’nın Prince Philip ile olan evliliği iki bölgenin birliğini sağlayacağı için Ulstead ve komşuları Moors Krallığı’nda kutlanıyor. Bu sırada beklenmedik güçlü bir düşmanın belirmesiyle Malefiz ve Aurora ise Büyük Savaş’ta ayrı düşüyor. Sadakatlerini test eden bu durum ikisinin gerçek bir aile olup olmadıklarını sorgulamalarına neden oluyor.

 

 

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog