GÜZELLİK - MAKYAJ

Renkli göz makyajı nasıl yapılır?

Cara Delevingne, geçtiğimiz hafta başrolü Orlando Bloom ile paylaştığı Carnival Row film galasında renkli göz makyajı ile dikkat çekti. Nilay Yalçınkaya dikkati gözlerinde toplamak isteyenler için renkli göz makyajının püf noktalarını paylaşıyor.

profil
Nilay Yalçınkaya
26.08.2019
Renkli göz makyajı nasıl yapılır?

Makyajınıza küçük renk oyunlarıyla heyecan katmak için, Cara Delevingne’in mor ve turuncuyla kombinlediği bu sıcak göz makyajına yeşil ışık yakın.

Makyajda renk kullanmak cesaret ister dense de, doğru renkler ve gerekli dozda kullanıldığında göz alıcı sonuçlar elde edebilirsiniz. Bunun en güzel örneklerinden biri de ünlü model Cara Delevingne. Mor ve turuncu göz makyajıyla dikkatleri üzerine çeken Cara’nın kusursuz görünümünün en önemli detayıysa, ilgiyi sadece gözlerde toplamış olması ve yüzünün geri kalanında doğal tonlar kullanması. 

Gelelim detaylara... Önce mor tanlarında bir farla göz kapağınızı boyayın. İsterseniz tüm göz kapağınıza dağıtabilir ya da blok olarak da sürebilirsiniz. Ardından alt göz kapağınızın dibine eyeliner çeker gibi turuncu far ya da göz kalemi sürün. Tüm ilginin gözlerde olduğu bu makyajda, yüzünüzün geri kalanında doğal tonları tercih edin. Yanaklarınızı parlak şeftali bir allıkla hafifçe renklendirebilirsiniz. Son olarak dudaklarda nude tonları kullanarak en etkili sonucu alabilirsiniz.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog