GÜZELLİK - MAKYAJ

Romantik makyajın sırları

Geçtiğimiz hafta İstanbul Moda Haftası kapsamında 2016-17 Sonbahar/Kış koleksiyonunu tanıtan Raşit Bağzıbağlı defilesinin bu kez sahne arkasına gidiyoruz ve modeller üzerinden uygulanan makyaj tekniklerini öğreniyoruz.

Romantik makyajın sırları
Romantik makyajın sırları
Raşit Bağzıbağlı’nın “Son Romantik” adını verdiği koleksiyonda, sezonun öne çıkan renklerindan sarı, pudra, beyaz ve siyahı kullandı. Modern couture tekniklerini geleneksel stille harmanlandığı koleksiyon, adını taşıdığı romantik kimliği yansıttı.

Sonbahar/Kış 2016 koleksiyonunu sergileyen Raşit Bağzıbağlı’nın defilesinde makyaj Erkan Uluç önderliğinde NARS Cosmetics tarafından tasarlandı ve uygulandı.

Koleksiyonun romantik ruhuna paralel olarak Erkan Uluç ekibiyle birlikte parlak ve aydınlık bir görünüm yakalamayı hedefledi. Ten makyajında NARS’ın en yeni ürünü Velvet Matte Skin Tint SPF30, içeriğindeki soft focus etkisiyle pürüzsüz, aydınlık ve bir mat görünüm oluşturdu. Kapatıcı olarak ise modellere NARS Radiant Creamy Concealer uygulandı. Aydınlatıcı olarak kullanılan markanın ikonik ürünü NARS Orgasm Illuminator, modellerin yüzüne ışıltılı bir görünüm kazandırırken, dudaklarda ise Instant Crash Lip Gloss, arzulanan aydınlık etkinin yakalanmasını sağladı.

 

 


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog