GÜZELLİK - MAKYAJ

Yaz makyajı hakkında bilmeniz gerekenler

Yazın gelmesi havaların ısınmasıyla birlikte makyaj tercihleriniz ve alışkanlıklarınız küçük bir değişime ihtiyacı vardır. Yazın uzak durmanız makyaj hatalarını ve denemeniz gereken yeni trendleri yazımızda derledik.

profil
BT Ekip
14.06.2016
Yaz makyajı hakkında bilmeniz gerekenler

-Fondöten seçiminizi gözden geçirin

Bu sıcakta fondöten ve kapatıcı kullanmakta ısrarcıysanız size tavsiyemiz kışın kullandığınız renk ve tonları bir kenara ayırıp yeni renkte ürünler kullanmanız. Bronzlaşan teninize daha uygun bir tonda fondöten ya da kapatıcı kullanmanız daha doğru olacaktır. Bizim tavsiyemiz fondöten yerine ağır olmayan, nemlendirici etkili BB kremler…

-Krem farları tercih edin

Uzun süre kalıcılığıyla öne çıkan krem farlar yaz aylarının favorisi. Toz farlar sıcakla birlikte terleyen yüzünüzde gün içinde dağılabilir. Ancak krem farlar daha uzun süre kalıcılık sağlar. Ayrıca ten renginizden daha açık bir tonda ya da açık pembe tonlarından bir krem far tercih ederseniz, aydınlatıcı olarak da kullanabilirsiniz. Pratik bavul yapma diye buna denir!

-Suya dayanıklı maskaralar

Göz altınızda biriken siyah lekeleri görmek istemiyorsanız suya dayanıklı maskaraları tercih edin. Ayrıca yaz sezonu boyunca alt kirpiklerinize maskara sürmekten kaçının. Yazın göz altlarınızda ter ve yağ birikir alt kirpiklerinizdeki maskarada akarak buraya yapışır.

-Unutmayın: Bronzer fondöten değildir!

Bronzer’ın bir fondöten olmadığını aklınızdan çıkarmayın. Kısacası bronzer’ı tüm yüzünüze kesinlikle uygulamayın. Bronzer sürmemizin amacı ten rengimizi koyulaştırmak değil, yüzümüzde doğal bir ‘güneş öpücüğü’ etkisi bırakmak. Tıpkı bir allık gibi elmacık kemiklerinize doğal bir şekilde uygulayın. Doğru bir bronzer uygulaması için yazımızı okuyabilirsiniz. 

-Dudak yağlarına şans verin

Bu yaz klasik rujlar yerine sezonun makyaj trendi renkli dudak yağlarını denemeye ne dersiniz? Hem birbirinden canlı renkleriyle yazın enerjisine eşlik edebilir hem de ıslak görünümüyle gün boyu taze ve canlı bir makyaj stiline sahip olabilirsiniz.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog