GÜZELLİK - PARFÜM

10 sofistike parfüm

Mutluluk veren nörobilimsel kokulardan, yüzlerce yıllık özel formüllere fark yaratan benzersiz parfümleri bir araya getirdik.

profil
BT Ekip
31.08.2021
10 sofistike parfüm

Kokular ile fiziksel ve duygusal durumumuz arasında bir bağlantı olduğunu belirten nörobilimsel araştırmaların sonuçlarından yola çıkan INITIO,  Musk Therapy ile anında fizyolojik ve duygusal tepkiler uyandırıyor. Musk Therapy, kokunun rahatlatıcı özelliğini ortaya çıkarıyor. İçeriğindeki doğal bileşenler ve moleküller zihni ve bedeni canlandırıyor. Doğal, beyaz sandal ağacı zindeliği destekliyor, stresi azaltıyor, sakinleştiriyor ve kendine güveni arttırıyor. Bir yarı-feromon olan Hedione ile yeniden oluşturulan manolya, beynin zevk reseptörünü harekete geçiriyor. Siyah frenk üzümü ise, karşı konulamaz bir enerjiyi özgür bırakan, yoğun şekilde duyulara hitap eden beyaz misklerle harmanlanmış tamamlayıcı niteliğini taşıyor.


Quentin Bisch tarafından yaratılan Fleur Narcotique, sofistike ve baştan çıkarıcı bir parfüm deneyimi sunuyor. Son derece kalıcı yapıdaki özlerden oluşan koku, taze ve benzersiz çiçek aroması ile duyularınızı harekete geçiriyor.

Üst notalar            : Bergamot, liçi, şeftali
Orta notalar          : Yasemin, şakayık, portakal çiçeği
Alt notalar            : Odunsu, yosun, misk


Bir ışık patlaması gibi etki eden ve en kaliteli limon olarak kabul edilen Primofiore Limonu, dansa öncülük ediyor ve hafif asidik ama sabit yeşil bir nota vererek oldukça karakteristik bir başlangıç noktası sağlıyor. Sezonun ilk günlerinde toplanan bu kış meyvesi inanılmaz yoğunlukta aroma sunarak enerjik bir hava yaratıyor.


Mes Bisous 3 farklı unisex parfümle koku dünyasına giriş yapıyor: Tobacco Flirting with Vanilla, One Night Only ve Amberique. Her bir parfümün hikayesine ve kişiliğine ise özel bir şiir eşlik ediyor. 

Amberique: 
...and she knew she was a thing, like he knew he was a king.
a tiger today,
filling the room with her roar... a pleaser yesterday, 
moaning
“you’re gonna fall in love soon.”... 

Amber kokusunun muhteşem etksini arayanların vazgeçilmezi olmaya aday ve tatlı bir buseyi anımsatan bu koku, karşındakini ve kendini her zaman şımartmayı sevenlerin dünyasını yansıtırken kendisine her an aşık edebileceğinin de sinyalini veriyor.  

Notalar
Üst: Greyfurt
Orta: Gül, Pembe Biber
Alt: Amber


Her zaman kendisi ama asla aynı değil... Bugünün kadını çok yönlü, karmaşık ve bundan gurur duyuyor; sürekli gelişim içinde, kendine ait olan klişeler ve arketiplerden uzaklaşıyor. Guerlain, 2017’de eşsiz bir imzayla tamamladığı samimi ve benzersiz bir koku yarattı: Mon Guerlain. O zamandan beri, bu sembolik Guerlain House, modern kadınlığın çeşitli yönlerini araştırdı. Işıltılı bir neşeden ilham alan Mon Guerlain Sparkling Bouquet gülümsemesi dünyayı aydınlatan ışıltılı kadının aurasını yansıtıyor.


Sofistike parlak şipre çiçek kokusu, Neroli'nin büyüleyici berrak taze notaları, şeftali ve kırmızı meyvelerin şehvetli nüansları ile dengelenir. Yasemin ve frangipaninin büyüleyici notaları, daha derin bir yosunlu paçuli ve misk tabanına eşlik eder. Bu, size güven ve benzersizlik verecek romantik ve zarif bir koku... Hem gündüz hem de gece dışarı çıkarken, her ortamda mükemmel bir şekilde kullanılabilir.


Lüks İtalyan parfüm markası Acqua Di Parma, sınırlı sayıda ürettiği yeni kokusu Bergamotto di Calabria La Spugnatura ile zanaatkarlık, emek ve doğanın zenginliğini bir araya getiriyor. Doğanın ve insanın enerjisiyle tam uyuma sahip yeni Bergamotto di Calabria La Spugnatura, bergamotu tüm yönleriyle yücelten, tazelik ve canlılık dolu zengin bir koku olarak sunuluyor. Kokuyu ilk duyuşunuzdan itibaren bir bergamot tarlasında meyve toplar gibi hissedeceksiniz.Bu özel koku, geleneksel bir özütleme tekniği olan süngerleme ile elde edilen benzersiz bir uçucu yağ kullanılarak yaratılıyor. Kokunun kökeni, dünyada hala birkaç zanaatkarın bu eski tekniği uyguladığı yer olan Calabria'nın bergamot tarlalarına dayanıyor. Bergamotto di Calabria La Spugnatura'nın içeriği kokunun kalıcılığını artıracak şekilde tasarlandı. Mandalina ve portakal notaları meyvemsi vurgular yaparken, greyfurt bu eşsiz kokuya ekşi notaları dahil ediyor. Ferulanın yeşil tonları, sardunyanın çiçeksi izleri ile birleşerek tatlı bir his uyandırıyor.


Son yılların en sevilen erkek parfümlerinden biri olan Moschino Forever'ı özel günlerde hadiye etmek üzere not alın! Moschino moda evinin eğlenceli ve şık stilinden esinlenerek yaratılan bu modern, zamansız ve benzersiz parfüm Moschino Forever ile sofistike, şık ve maskülen erkekler hedef alınıyor. Moschino Forever, yumuşak odunsu ve aromatik notalara sahip bir parfüm...


İlk bakışta şişesi ile dikkat çeken Versace Bright Crystal Absolu kusursuz, şehvetli ve parıltılı görünümünü elmastan alıyor. Versace ruhunu tam anlamıyla yansıtan bu parfüm şık ve lüks. Yoğunlaştırılmış formülü sayesinde daha uzun süre kalıcılık sağlar.

Tepe Nota: Yuzu, Nar, Su Akoru.
Kalp Nota: Ahududu, Şakayık, Manolya, Lotus.
Dip Nota: Amber, Akaju, Beyaz Misk


1895 Eau de Parfum, mandalina, bergamot ve limonun ışıltı notaları ile başlıyor. Hafif ve ferahlatıcı bir ilk izlenim bırakıyor. Bergamot, temiz ve ferahlatıcı narenciye kokusu ile stres ve kaygıya karşı etkili. Kalp notalarında, kakule, ravent ve neroli'den oluşan yükselişte bir karışım sizi karşılıyor. Kakulenin biberli ve narenciye kokusu duyularınızı rahatlatıyor; neroli & raventin meyvemsi ve taze kokuları ile birleşiyor. Temel notalarda, stres ve kaygıyı hafifleten yatıştırıcı bir koku veren meşe yosunu, vetiver ve sedir ağacı ile sizi rahatlatıyor. 1895 Parfüm, şifalı ve özgün kokusu, incelikle düşünülmüş şişe tasarımı, püskül detaylı özel vintage pompası ile hem ruhunuzu iyileştirecek, hem de kendinizi özel hissetmenizi sağlayacak...

Bonus: En iyi 10 bahar parfümü


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog