GÜZELLİK - PARFÜM

Buse Terim Fransa'da yeni Chanel No.5'i keşfediyor

Gül tarlalarının kokusuyla baş döndüren, dünyanın parfüm başkenti romantik Grasse kasabasından herkese merhaba! Yeni yazımda Chanel No.5'in yepyeni kokusunun hikayesini sizlerle paylaşmak istedim.

profil
Buse Terim
10.05.2016
Buse Terim Fransa'da yeni Chanel No.5'i keşfediyor

Herkese merhaba! Size bu yazıyı gül kokuları eşliğinde dünyanın parfüm başkenti olarak nitelendirilen Fransa’nın Grasse kasabasından yazıyorum.

Buraya Chanel’in yeni parfüm lansmanı için davet edildim. Dünyanın birçok farklı ülkesinden yabancı basın ile birlikte Chanel parfümlerinin yaratıcısı Olivier Polge’un özel davetiyle ben de bu özel etkinlikte yer alıyorum.

Seyahatim öncesi davetin içeriği sır gibi saklanırken Grasse’ye ulaştığımda beni Chanel’in ikonik parfümü No.5’in yepyeni kokusu karşıladı. Biz de yenilenen parfümün yapım hikayesini öğrenmek için Grasse’nin ünlü gül tarlalarında özel bir geziye çıktık bugün.

Sadece yılın bu zamanı açan güller özenle toplanıyor ve No.5’in yapımında kullanıyor. Tarlayı ayak bastığınız anda etrafı saran gül kokusu adeta büyülüyor.

Yasemin ve gül kokularının ön plana çıktığı ve belki çoğunuzun fazla klasik olarak nitelendirdiği Chanel No.5, yenilenen formülüyle daha fresh ve genç bir kokuya sahip. Parfüm, Eylül ayından itibaren Türkiye'de de olacak.

Grasse gezim ve Chanel’in yeni parfümüne dair daha fazla detayı önümüzdeki günlerde sizlerle yeniden paylaşacağım. Şimdilik beni anlık olarak Snapchat üzerinden takip edebilirsiniz. 

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog