GÜZELLİK - PARFÜM

Bvlgari Allegra’nın yapay zeka tarafından oluşturulan parfüm deneyimi, ilk kez İstanbul Havalimanı’nda tanıtıldı

BVLGARI ALLEGRA parfüm koleksiyonunun sunulduğu Bulgari pop-up mağaza, geçtiğimiz günlerde İstanbul Havalima’nın Unifree Duty Free bölümünde açıldı. Pop-up mağazada müşteriler, yaratıcı yapay zeka teknolojisi ile BVLGARI ALLEGRA Eau de Parfum ve Büyüleyici Esans'ın karışımını kontrol edebiliyor

profil
BT Ekip
06.03.2024
Bvlgari Allegra’nın yapay zeka tarafından oluşturulan parfüm deneyimi, ilk kez İstanbul Havalimanı’nda tanıtıldı

Bulgari, Roma’nın zamansız çekiciliğini ve bir zamanlar Doğu Roma olarak bilinen İstanbul’un eşsiz özünü ustaca birleştirerek İstanbul Havalimanı’nda yeni bir yüksek parfümeri etkinliğine imza attı.

Açılışını 30 Ocak 2024'te yapan pop-up mağaza, Bulgari'nin iş ortaklarını, basını ve marka elçilerini bir araya getirdi.

Gebr. Heinemann ve Unifree iş birliğiyle geliştirilen pop-up mağaza, 31 Mart’a kadar eşsiz bir deneyim yaşatarak BVLGARI ALLEGRA parfüm koleksiyonunu sunuyor.

BVLGARI ALLEGRA pop-up mağazası, Unifree Duty Free’nin güzellik bölümünün sağ koridorunda yer alıyor. Aydınlık, modern ve dinamik olan bu alanda, parlak ışıklar ve canlı renkler bir araya geliyor.

Pop up’ın temasını ön plana çıkaran ve Bulgari'nin ikonik cabochon kesimini anımsatan pembe altın tonlu flakon tasarımı, uzaktan gelen bir yolcuyu çekiciliğiyle hızlıca etkisi altına alıyor. Yakından bakan ziyaretçiler pop-up'ın tüm detaylarını süsleyen pembe altın tonunu görebiliyorlar.

Bulgari mücevherlerinin ayrılmaz bir parçası olan değerli metale saygı duruşunda bulunan bu metalik, ışığı güzel bir şekilde yansıtıyor ve hem Ebedi Şehir Roma, hem de İstanbul'u simgeleyen parlaklığı yakalıyor.

Bu parlaklık, traverten taşlardan oluşan teşhir üniteleri ve ikonik turuncu halı ile Bulgari’nin Romalı köklerine atıfta bulunuyor.

Allegra İtalyanca'da ‘neşeli’ anlamına geliyor ve BVLGARI ALLEGRA koleksiyonu, İtalyan kaçamağının eşanlamlı duygularını ortaya çıkarıyor. İtalyan Riviera'sının enerjisinden (Riva Solare Eau de Parfum) Puglia'daki kış güneşi döneminin büyüsüne (Spettacolore Eau de Parfum) ve İtalyan aşkının saf tutkusuna (Baciami Eau de Parfum) kadar çeşitli duygulara dokunuyor.

Canlı İtalyan tarzındaki kokular, yedi Büyüleyici Esans (Magnifying Essence) ile duygusal koku yolculuğu için tasarlanmış. Asla durağan olmayan koleksiyon, Eaux de Parfum ve Magnifying Essence'lerin uyumlu birleşimiyle binlerce nüansın ortaya çıkmasını sağlıyor.

Bu benzersiz yaklaşım sayesinde BVLGARI ALLEGRA koleksiyonu, parıldayan bir Akdeniz’den kızıl bir Roma gün batımına kadar olağanüstü İtalyan yaşam tarzının zevkini yeni bir boyuta taşıyor. Bu olağanüstü koleksiyon, yenilikçi bakış açısıyla yüksek parfümeri sanatını yeni bir boyuta taşıyor. 

BVLGARI ALLEGRA yaratıcı yapay zeka teknolojisi, parfümü sinestezi, çoklu duyum boyutuyla zenginleştirerek duyulara hitap ediyor. Miksoloji deneyimi ile müşteriler, kokuların, görüntülerin ve seslerin bir araya geldiği interaktif bir dünyaya giriş yapıyorlar. Bir karıştırma konsolu kullanarak, katılımcılar bir DJ'nin rolünü üstlenebiliyor ve kendi mükemmel dengelemelerini yaratırken BVLGARI ALLEGRA Eau de Parfum ve Büyüleyici Esans'ın karışımını kontrol edebiliyor. Bu duygu sentezi, BVLGARI ALLEGRA deneyiminin dinamik ve sürekli değişen doğasının bir kanıtı olarak kişiselleştirilmiş bir ses ve videoyla birlikte doruğa ulaşıyor.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog