GÜZELLİK - PARFÜM

Kışın mis gibi kokmanızı sağlayacak 10 parfüm

Hepimiz dört mevsim güzel kokmayı isteriz, bunun için de birbirinden etkileyici, iddialı notalardan oluşan parfümlere baş vururuz. Ama yaz ve kış için farklı kokular seçmemiz gerektiğini de unutmamalıyız. Yaz kokuları genellikle daha hafif ve çiçeksi olurken, kış kokuları ise genellikle amber, misk, vanilya, tarçın ve baharat notalarından oluşur. İşte soğuk havalarda içinizi ısıtacak ve mis gibi kokmanızı sağlayacak 10 parfüm

profil
BT Ekip
22.11.2023
Kışın mis gibi kokmanızı sağlayacak 10 parfüm

İngiliz aristokrat ailesinin farklı üyelerinden ilham alarak yaratılan Penhaligon’s Portraits koleksiyonu, The Omniscient Mr. Thompson ile geri döndü. Portraits ailesinin en yeni üyesi The Omniscient Mr. Thompson, bilge Mr. Thompson’ın dünyasına yolculuğa çıkarıyor. Casusluk sanatı ustası Mr. Thompson, ardında yalnızca eşsiz ve çekici kokusunu bırakıyor. Parfümün sıcak, kremsi ve karizmatik kokusu; üst notadaki pembe biberin yanı sıra tatlı vanilya ve susamın muhteşem uyumuyla baştan çıkarıyor.


Shiseido Murasaki, çiçek ve meyvemsi notalardan oluşan enerjik kokusuyla kadınları içlerindeki gücü keşfetmeye davet ediyor. Asalet, zarafet ve gücü temsil eden mor tonu, Murasaki’ye ilham veriyor. Japonya’nın en sevilen renklerinden olan mor gibi çok yönlü, zıtlıklarla dolu ve tüm duyularınıza hitap eden parfüm, ünlü Fransız tasarımcı Constance Guisset tarafından tasarlanan ödüllü şişede sunuluyor.


Alışılmadık bir kestane akoru ve değerli ağaçlar, bu kokunun kalbinde yer alıyor. Dip notalarda amber ve misk, üst notalarda turunçgiller ve baharatın parlak ve taze ışıltısı... Her bir bileşenin arkasında, tamamen sürdürelebilir ve becerikli damıtma işlemiyle elde edilen Virgina sedir ağacı gibi benzersiz hikayeler yatıyor. 


Baciami. kalbindeki gardenya ile aşkın gücünü mükemmel bir şekilde somutlaştırarak sunuyor. Bu parfüm için ambersi bir İtalyan aşk iksiri denebilir... Kremsi, yumuşak, radyant ve çiçeksi yabani cazibe... Harika çiçekler ve vanilyanın tutkulu buluşmasıyla ortaya çıkan bu olgun ve bağımlılık yaratıcı kokuya karşı koymak imkansız.


Euphoria ailesi yeni bir maceraya adım atıyor: My Euphoria… İmza Euphoria kokusundan esinlenerek yaratılan My Euphoria, koku açılışını eşsiz siyah frenk üzümü ile yapıyor. Kokunun kalbinde feminen ve sıcak orkide bulunurken, kapanışı ise dumanlı siyah susam notası yapıyor. Calvin Klein My Euphoria Eau de Parfum duyuları harekete geçiren unutulmaz bir koku sunuyor.


Chloé Signature Lumineuse, ilhamını güneş ışınlarıyla parlayan, taze toplanmış güllerden alıyor. Bulgar gülü, Arap yasemini ve vanilya notalarının cömert ve yumuşak uyumundan oluşan koku, Chloé kadınının feminenliğini yansıtıyor. Chloé Signature Lumineuse Eau de Parfum, doğal olarak elde edilen alkol ve su ile formüle ediliyor. Çevresel etkiyi azaltmaya yardımcı olmak için şişenin %25'i geri dönüştürülmüş cam ve kurdelenin %100'ü geri dönüştürülmüş polyesterden üretiliyor. 


Doğanın güzelliğini her zamankinden daha yoğun bir şekilde ortaya çıkaran yeni Aqua Allegoria Bosca Vanilla Forte kışın güzel kokmak isteyenler için birebir. Güneşin öptüğü vanilyanın yoğunluğu, dalgaların karaya attığı odun akoruyla sarılmış ve koku, %90'dan fazla doğal kaynaklı içerikten üretilmiş. 


İkonik kristal kapak ilhamını elmastan alan Versace Crystal Noir, gizemli ve çarpıcı notalarıyla imza bir koku. Parfüm; zarif, kalıcı, oryantal ve çiçeksi bir kokuya sahip. Sade ama görkemli bu parfüm, kullandığınız her an sizi sarmalıyor ve büyülü bir his bırakıyor. 


Yoğun dokuları ve nota geçişleriyle rüya gibi bir cenneti çağrıştıran bu koku, sonsuz mutluluk hissiyle adeta bağımlılık yaratıyor. Vanilya ve amber sarmalı ile süslenen parfüm, Magnetize Hair Mist ve Ambre Perfume Oil ile sunduğu uyumla, parfüm katmanlama ritüeline kişiselleştirilmiş lüks anlayışı getiriyor.


Eşsiz, bağımlılık yaratan ve tutkusunu her notasında derinlemesine dışa vuran Oud Maracujá, ışıltılı açılışını çarkıfelek meyvesi ve siyah frenk üzümünün parlak ve egzotik vurgularını içeren meyvemsi akorla yapıyor. Üst notaların ışıltısı; tutkulu baharatlı bir dokunuş olan safran ve meyvemsi, ballı, dolgun nitelikli Türk gülü ile vurgulanıyor. Oud akorunun gücü ve karmaşıklığı ile derin ve cezbedici nüansları ile tanımlanan orta notalar; oud’un odunsu yönü, Endonezya paçulisinin topraksı notaları ile zenginleşiyor.


Önceki ve Sonraki
Haberler