GÜZELLİK - PARFÜM

Nisan ayının öne çıkan parfümleri

Baharın resmi olarak başlamasının şerefine bu ay satışa çıkan ağırlıkla çiçeksi ve meyvemsi kokulardan oluşan kadın ve erkek parfümlerinden öne çıkanları sizler için derledik.

profil
BT Ekip
09.04.2016
Nisan ayının öne çıkan parfümleri

Bu ay ilk sırada YSL’in yeni Black Opium parfümü yer alıyor. Black Opium büyüleyici kahve notalarının çiçeksi yeşil akorlarla buluşmasından ortaya çıkıyor. Alttan gelen armut notası parfüme tazelik katarken, turunçgil ve mandalina kabuğu notaları özellikle bahar aylarına çok yakışacak.

350 TL (90 ml)
265 TL (50 ml) 

Nisan ayının öne çıkan parfümleri

Julia Roberts’ın reklam yüzü olduğu Lancome’un La vie est belle Florale parfümü her kadını mutlu etmeyi amaçlıyor. Osmanthus çiçeği yaz mevsiminde doğaya yaydığı kokusuyla hemen fark edilen bir çiçek. Kayısılı meyve tadını şık ve elegan bir dokunuşla bütünleştirerek çiçek özlerini çok iyi yansıttığı için yeni La vie est belle için de harika bir sunum yaratıyor. 

265 TL (50 ml)
350 TL (100 ml)

Nisan ayının öne çıkan parfümleri

Hem kokusuyla hem de şişesiyle baştan çıkartan Olympea Aqua’nın gücü tuzlu vanilya, amber ve Aqua koku çeşitlerinin başlangıç noktası olan kaşmir ağacı karışımıyla yükseliyor. Zencefil çiçeğinin varlığı, bir fiske turunç yaprağıyla ve dolunayda meyve verdiğinde efsaneye göre perilerin doğduğu yeri işaret eden Kalabriyan bergamot kabuğu ile vurgulanıyor.

Invictus Aqua ise Ahşap ve amber karışımının katılması ile, sağlam gayak ağacı güçlü kokusunu amber ile birleştiriyor ve bir galibiyet kaidesi oluşturuyor. Invictus Aqua'nın bu kışkırtıcı temeli enerjik Japon limonu ve greyfurt kabuğu ile zenginleşiyor ve pembe biberin gücü ile vurgulanıyor. Paralelindeki deniz notası bitkisel eflatun yaprak notasını kucaklıyor.

Nisan ayının öne çıkan parfümleri

Dünyaca ünlü parfümörler Mark Buxton ve Francis Camail tarafından değerli birer sanat eseri gibi tasarlanan House of Sillage,  sanat ve kokunun iç içe geçtiği parfümü “Cherry Garden” ile ilk andan itibaren derin bir etki bırakıyor. Tatlı bir parfüm olan Cherry Garden’ın üst notalarında Sicilya bergamotu, star anason ve acıbadem öne çıkarken alt notalarında helikopter çiçeği, beyaz misk ve vanilya dikkat çekiyor.

1.900 TL (75 ml)

Nisan ayının öne çıkan parfümleri

Dior Parfüm Tasarımcısı François Demachy ağaçsı bir oryantal iz yaratmak istemiş. Ferah, enerjik üst notaları ve doğrudan bir haz duygusu için ağız sulandıran bir parça tarçınla  harmanlanan avangart bir erkek parfümü. Parfümün kampanya yüzü ise Robert Pattinson’dan başkası değil.

393 TL (100 ml)

Nisan ayının öne çıkan parfümleri

YSL’in bu ay satışa çıkardığı Kouros Silver, meyvemsi notaların ağırlık olduğu bir erkek parfümü.

255 TL (50 ml)
355 TL (100 ml)

Nisan ayının öne çıkan parfümleri

Son derece maskülen, mineral tazeliği yayan sofistike parfüm, üst notalardaki sulu greyfurt ışıltısı, canlılık ve enerji katacak şekilde cömert miktarda kullanılan taze kakule ile birleşiyor. Ardından parfüm adaçayı ve lavantadan oluşan güçlü orta notalarla bezeniyor.

Nisan ayının öne çıkan parfümleri
Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog