GÜZELLİK - SAÇ

Mevsim geçişi için saç bakım önerileri

Havaların bir sıcak bir soğuk oluşu nedeniyle mevsim geçişinde saçlar çok yıpranıyor. Kuruyan ve cansızlaşan saçlarınızı nemlendirmek ve kaybettiği ışıltısını geri kazandırmak için bu pratik bakım tüyolarını bir an önce deneyin.

profil
Nilay Yalçınkaya
12.11.2019
Mevsim geçişi için saç bakım önerileri

İlk bakışta dikkat çeken saçların bakımlı ve sağlıklı görünmesi için biraz çaba sarf etmek gerekiyor. Öncelikle kırıkları ve çatallaşan saç uçlarını temizlemek için kestirmekte fayda var. Sonrasındaysa yıpranmaları onarmak için tam gaz bakım zamanı! Saçlarınız çok kuru ve özellikle boyalıysa her yıkamada saç kremi kullanın. Eğer saç kreminizi doğru kullanır, yani sadece saç uçlarınıza sürerseniz hiçbir zarar vermez. Bunun yanında nem maskelerini hayatınıza sokun. Haftada ihtiyacınıza göre 2 ya da 3 kere sürebilirsiniz. Burada size çok etkili ve çok sevdiğim bir uygulama önerisi vermek istiyorum. Saç maskenizi banyoda şampuan sonrası sürmenin yanı sıra, banyoya girmeden en az bir saat önce saçlarınızı ıslatıp sürün.  Yıkadıktan sonra değişimi anında hissedeceksiniz. 

Evde kendi saç iksirinizi hazırlayın
Saçlarınızı besleyip onarımına destek vermek ve aynı zamanda kaybettiği ışıltısını geri kazanmasına yardımcı olmak için bu doğal yağ karışımını haftalık güzellik rutininize ekleyin. Eşit oranlarda argan yağı, zeytin yağı, avokado yağını karıştırın. Yarım çay bardağı olabilir. Bu sizin ana yağınız olacak. Sonra bunun içerisine yarısı kadar ylang ylang ve tatlı badem yağı ekleyin. Karışımı ilk aşamada haftada iki kere, saçlarınız toparlandıktan sonra da haftada bir kere sürüp en az 2 saat saçlarınızda bekletin. 

 

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog