GÜZELLİK - SAÇ

Sonbaharda saç dökülmesine karşı ikili kombinasyon

Yaz günlerinin yıpratıcı etkisi mevsim dönümü ile birleşince saçlarımızı zorlu günler bekliyor. PRP ve mezoterapi saç dökülmelerine karşı umut verici sonuçlar veriyor.

profil
Uzm.Dr.M.Sevinç Elinç Aslan
15.10.2015
Sonbaharda saç dökülmesine karşı ikili kombinasyon
Yaz mevsimi saçlarımız için oldukça zor bir dönemdir. Güneş, deniz ve havuz derken saçlar çok yıpranır.

Güneşin zararlı UV ışınları saçın yapısındaki bazı proteinleri yok ederek saçın direncini kırar. Deniz suyundaki tuz ise saçların doğal yağlarını eritirken, havuzlardaki dezenfektanlar  da saçların rengini ağartır. Tüm bu olumsuz etmenlere bir de ısı veren cihazlarla şekillendirme de eklenince saçlar yıpranır ve ne yazık ki sonbahar gelip yapraklar dökülmeye başlarken saçlar da dökülmeye başlar. 

Yıpranmış saçların dökülmeden yeniden canlı, parlak ve gür olması için neler yapabilirsiniz? Saçlı deriye saç köklerine uygulanan mezoterapi ve PRP kombinasyonu ile saçlarınızın yeniden hayata dönmesi mümkün. 

PRP uygulaması, kişinin kendi kanından elde edilen hücreler kullanılarak saçlı deri dokusunun ve saç köklerinin bir çeşit onarılma ve yenilenme işlemidir. Kişinin kendi kanı kullanıldığı için hiçbir risk taşımayan bu uygulamada amaç, saç kaybını durdurmak/engellemek, saçın kendi sağlıklı döngüsünü sağlamak ve saçları güçlendirmektir. Kısaca söylemek gerekirse PRP, saçlarınıza kendi dokunuzla yeni bir hayat vermektir. 3-4 seans şeklinde uygulanan bu işlem 3 hafta aralıklarla yapılmaktadır. 

Saçları dökülmeye karşı dirençli kılmak ve korumak, daha sağlıklı ve güzel gözükmesini sağlamak saç mezoterapisiyle de mümkündür. Saç mezoterapisi, cansız saçlardan şikâyet edenler için en iyi çözümdür. Mezoterapi saçlı deriye çeşit çeşit aktif maddelerin enjekte edilmesidir. İlaçların küçük dozlarda bölgesel uygulanmasıyla klasik tedavi yöntemlerine göre üstün olan bu tedavide amaç saç köklerinin daha sağlıklı, saç tellerinin ise uzun ömürlü olmasını sağlamaktır. Amaca yönelik olarak farklı vitamin, mineral, antioksidanlar  ve aminoasitlerin karıştırılmasıyla hazırlanan kokteyller derinin orta tabakasına enjekte ediliyor. Burada kılcal damar uçlarına ulaşan aktif maddeler bölgesel kan dolaşımını artırarak, saç köklerinde hücresel çoğalma ve büyümeyi uyarır. Saç mezoterapisinde en sık kullanılan maddeler B grubu vitaminler, çinko, demir ve bakır gibi eser elementler, dekspantenol ve minoksidildir. Son zamanlarda oldukça popüler olan somon DNA da saç mezoterapisinde çok başarılı sonuçlar çıkarmaktadır. Mezoterapi 7-10 gün aralıklarla 8-10 seans uygulanmaktadır. Daha etkili ve kalıcı sonuçlar için mezoterapi & PRP kombinasyonu en doğru tercih olmaktadır. 

 
Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog