İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları ( 12-18 Ekim)

Bu haftaya 14 Ekim günü, 11 derecede Merkür’ün Akrep burcundaki geri hareketi ve 16 Ekim günü, 23 derecede Terazi Yeni Ay’ı damga vuruyor. Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı yükselen burcunuza göre anlattı.

profil
BT Ekip
12.10.2020
Haftalık burç yorumları ( 12-18 Ekim)

Hafta genelinde ikili ilişkilerimizdeki dengeyi sağlamak için önce içte sonra da karşılıklı saygıda kusur etmemeyi öncelik alabiliriz. Çünkü bu durum saygı çerçevesinde ilerlemeyen ilişkilerde bizleri çözüme sevk edecek nitelikte olabilir. İkili ilişkilerdeki uyum öncelikli motivasyonlarımız arasına girebilir. 

Gerçekleşen Terazi Yeni Ay’ı ikili ilişkiler ve öz değer yargılarımız üzerinde bizlerin idrak konusu haline gelebilir.  Burçlarımızı anlatırken tek tek değineceğim. Haritalarımızda Terazi burcunun bulunduğu ev konuları üzerinden etkileri gözlemleyebiliriz. 

Güdüsel anlamda varsa biten ilişkilerimiz, bir şekilde iletişime geçme ve aldığımız derin yaraları dile getirme ihtiyacı duyabilir ve doğurabiliriz.  Duygusal kargaşa ve huzursuzluk söz konusu olabilir. 

Al ver dengemizi koruyabilmek için yine ikili ilişkilerdeki uyuma dikkat çekmemiz gerekebilir. Çünkü “almadan vermek Allah’a mahsustur.” Tükenmez hazinesi bulunan, karşılığa ihtiyaç duymadan verebilen tek varlık, Allah'tır. İnsan ise sınırlı imkanlara ve dünyalığa sahiptir. Sürekli karşılık almadan vermeye kalksa, kendi elinde de bir şey kalmaz. Bundan dolayı bir şeyin karşılığını alarak vermek insan için bir zorunluluktur. İnsan bir şey kazanmamışsa, başkasından bir şey almamışsa neyi verebilir? Bu konular üzerinde olacak idrakimiz. Bizler özde değerli hissettiğimiz müddetçe tutkulu açılara çekilebiliriz. Mücadelemiz bu yönde olabilir. 

Hangi evliliğin, hangi iş ortaklığının da bizler için kötü olup olmadığı kanaatine varmakta zorlanabiliriz. Hakikat arayışlarımız artarken doğruyu bulmakta zorlanabiliriz. Her şeyi düzene sokmak düzenli olmasını sağlamak bir ilişki biçimi değildir. Bu gibi durumları fark edebilir ve zarar veren ilişkileri ayırt etme noktasına gelebiliriz. İdealize aşkların sonu gelebilir. Aşklarımızı idealize mi ediyoruz? Bu gibi durumların idrakine varabiliriz fakat yüzleşmekte zorlanabileceğimiz bir hafta deneyimleyebiliriz. 

Freud, aşıkken idealize etme eğilimini, benlikten sevgiliye “libidinal narsisizm” akışının kanıtı olarak tanımlamıştır. Burada sevgili “ego idealinin” yerine geçer. Bireyin edinmeyi umduğu ve üstün bulduğu değerler- özellikler sevgiliye yansıtılır ve sevgilide mevcutmuş gibi algılanır. 
İlişki modelimize dikkat! “Narsist bir aşk” mı? yoksa “analitik bir aşk” mı? yaşıyoruz. Bu hafta bunları da dikkate alacak ve gözlemler yapma eğilimi gösterebileceğiz. 

Hafta sonuna doğru aşk ilişkilerimiz ve kendi hobilerimizle ilgili zorluklarla karşı karşıya kalabiliriz. Yenilenme sürecine giriyoruz ve bu da bizleri zorlayabilir. Hoşlandığımız alanlarda  ve kendi becerilerimizle ilerlemek istediğimiz bir noktaya gelmiş olabiliriz. Aşk ilişkilerimizde ise ilişkiye yön vermenin zamanı gelmiş olabilir. Ya tamam diyeceğiz ya da devam! 

Dikkat edilmesi gereken ise artık eski kalıplarımızdan sıyrılmak olabilir. Eski kalıp düşüncelerimizden uzaklaşabilmemiz için bu hafta hepimizin de bildiği gibi evren bizimle konuşuyor sevgili arkadaşlarım. Sembolleri yakalayalım, uyum ve esneklik sağlayalım… Dönüşüme hazır olma zamanı gelmiş ve kapımıza dayanmış olabilir. İlk etapta bu değişim dönüşümler bizleri zorlasa da hepimizin yine bildiği gibi “zaman her şeyin ilacı olacaktır.”


Haftaya işlerimizi düzene sokma ihtiyacı içerisinde başlayabiliriz. Rutin işlerimizde artık gereksiz işlere eğilim göstermekten sıkılmış olabiliriz. Daha somut olana odaklanmak isteyebilir ve gereksiz yüklerimizden kurtulmak isteyebiliriz. Hafta ortalarına doğru ikili ilişkilerimizi gözden geçirmek isteyebiliriz. Eşimizle, ortağımızla ya da mal sahibimizle ilgili haklı çıkmak gibi bir eğilim gösterdiğimizi fark edebilir ve bu durumu düzeltme isteğini dile getirip uyumlanmak isteyebiliriz. Hafta sonuna doğru değişim dönüşüm enerjisi içerisine girebiliriz. Bir şeylerin artık değişmesi ve düzelmesini isteyebiliriz. Fakat öncelikle değişimi kendi içimizde başlatmamız gerektiğiyle yüzleşmek yerine karşımızdakileri değiştirmek isteyebiliriz. Yaşadığımız yoğun duygular neticesinde kendi öz değerimizle ilgili al ver dengemizi koruyabilmek adına yakıcı, yıpratıcı davranabiliriz. Mantığımızın almadığı şekilde kontrolsüz bir tutum içerisine girebiliriz. Bu tutum partnerimizin gözündeki değerimizi düşürebilir. 

Terazi Yeni Ayı bizleri ne şekilde dış dünyaya açılacağımız, iş ve çevre koşullarımızı ne şekilde geliştireceğimiz konusunda dengede tutabilir. Uyumu yakalayabilmek için fedakar tutumun yanı sıra zaman zaman da mücadeleci olmamız gerektiğini hissedebiliriz. Ne istediğimize özde karar vermek ve içte huzuru dengelemeye çalışmak önem kazanabilir.  İş ilişkilerimizde aldanma ve aldatılmalara dikkat! İş hayatımızda kendimizi işimize ya da iş yerimize çok fazla adadığımızı düşünebiliriz. Bu adanmışlık karşılıksız gelişen durumlara vesile oldu ise karşılığını almak üzere konuşma ve çözüme ulaştırma isteği içerisine girebiliriz. Dış dünyaya açıldığımız alanlarda kariyerimiz, mesleğimiz ve hedeflerimizle ilgili değişim dönüşümler yaşayabiliriz. Hakkımızı aramak isteyebiliriz. Akışa teslim olmak ve uyumlanmak yeni fırsatlar doğurabilir. Bu durumun bilincinde olabilir fakat ne şekilde başlamamız gerektiğine dair kararsızlık yaşayabiliriz. Sorumluluk almak bu hafta ürkütebilir bizleri. 

Merkür Akrep burcunda Retro hareketine geçiyor olacak. Bizler al- ver dengemizi sağlayan öz değerlerimiz üzerine ikilemlere düşebiliriz. Takıntı, şüphe ve ön yargı geliştirmek yerine çıkış noktamız olan bireysel düşünceden sıyrılıp birlik bilincine ulaştırabiliriz kendimizi. Güdüsel anlamda eski neşemizi sağlayan ortamlar ve organizasyonlar yaratabilir, sosyalleşebiliriz. Sosyal mesafeyi korumayı unutmadan pek tabii... Kendi arzularımıza odaklanır ve varsa partnerimizin ya da varsa çocuklarımızın biz ne diyorsak ne istiyorsak sadece o sınırlar içerisinde kalmaları bencilliğine bürünebiliriz. Çok ince çizgi olarak kendi gücümüzü fark etmemiz başkaları üzerinde baskı kurabileceğimiz anlamını taşımamalı sevgili arkadaşlarım.


Bu hafta ikili ilişkilerimizin önemli bir noktaya taşındığı bir haftaya başlangıç yapıyoruz. Özellikle haftanın son günü Terazi burcunda gerçekleşecek Yeni Ay sizin yönetici gezegeniniz Venüs ile alakadar olacak. İlişkilerimizde dengeyi kaybedebiliriz. Kendi kontrolümüzü tekrar kendimize çekmek için duygusal hassasiyetimiz artabilir. Otokontrol mekanizmamızı yeniden sağlayabilmemiz için hayatımızda bizi yücelten, bizi şöhretlendiren bize kendimizi iyi hissettiren alanları yeniden düşünmeye davet eden bir hafta deneyimleyebiliriz. 

Özellikle Merkür’ün Retrosu bizlerin zıt burcunda gerçekleşeceği için bu hafta bilhassa ilişkiler yanlış anlaşılmalara açık, daha fazla dikkat etmeliyiz. Kendi öz değerimizi ortaya çıkartmak için biraz daha fazla uğraş verebiliriz. Alkışlandığımız, desteklendiğimiz ve kendimizi başarılı hissettiğimiz alanlar söz konusu.


Bu hafta hayatımızda sınırlar çekmemiz gereken bir hafta deneyimleyeceğiz. Kendi sınırlarımızı yeniden oluşturabilmek için sınırlarımızı ihlal eden kişilerle ikili ilişkilerimize ve iletişimimize tekrar dikkat etmeye önem ve özen göstermeliyiz. Bazı konularda istediğimiz her şey hızlıca elimize ulaşmayabilir.  Sabretmeyi ve adım adım gitmeyi bu hafta daha fazla denemeyi öğrenebilmeliyiz. Haz duyduğumuz ve ilgi duyduğumuz alanlara direkt çekilmek yerine ona ulaşmak için ödül sistemleri yaratmamız gereken bir hafta yaşayabiliriz. Keyif ve hazlara ulaşmak için zaman tanıyınca daha fazla başarı elde edeceğimizi düşünerek keyfimizi iki katına çıkartabiliriz. 

Yönetici gezegenimiz Merkür haftanın ortasından sonra gerilemeye başlayacak. Bu gerileme süreci sağlığımıza hizmet etmemizi sağlayabilir. Uzun zamandır ertelenen sağlık problemleri ya da ertelenen durumlar varsa yeniden bunları gün yüzüne çıkartmayı deneyimlemeliyiz. Detoksifikasyon çok iyi gelebilir. Bilhassa bağırsak floramızı güçlü tutmak bizleri daha sağlıklı ve güçlü kılabilir. Kuzey ay düğümü bizlerin burcunda ilerleyişine devam ediyor. Kasım ayında bizden daha fazla konuşacağız. Fakat şu an için attığımız her adım başkalarının da öncülük ve önderliğine hizmet ediyor olabilir. Onun için attığımız adımları iki kez düşünüp iki kez planlamadan evvel başkalarına da fayda sağladığımızı düşünerek daha hızlı davranmak başkalarının da ilham kaynağı olmasına vesile olabilir. 
 

Bu hafta başarı ve zaferlerin elimizden kayıp gittiğini düşündüğümüz bir hafta olabilir. Uzun zamandır uğraş verdiğimiz işler olumsuz sonuçlanabilir. Ve bu olumsuz sonuçlara hazır olmadığımızı hissedebiliriz. Hazır olmadığımız alandan gelen bir eylemin içerisinde olmak bizleri çok fazla üzebilir. Tekrar kendi gücümüzü toplamak için bu hafta kendimize zaman tanımalıyız. 

Bilhassa Merkür’ün yapacağı Retro geçmiş ilişkilerimizi ve daha önceki hobilerimizi, ilgi alanlarımızı etkiliyor. Sevdiğimiz işlerle uğraştığımız süreçlerden olumlu ve güzel haberler alabiliriz.

Terazi Yeni Ay’ı hayatımızda özellikle ailenin önemini ortaya çıkartacak şekilde yaşamamızı sağlayabilir. Her şey gidebilir ama aile en önemlisidir bunu hiçbir zaman unutmamalıyız. İş konularında yeniden başarıyı elde etmek için kendimize biraz daha zaman tanımamız gerekli. Bugün ve bu hafta öğreneceğimiz dersler 7 Ocak’tan sonra kendimizi daha iyi ifade etmemizi sağlayabilir.
 


Uzun zamandır yatıyor ve yatağımızdan kalkmıyorduk. Aslan yattığı yerden belli olur lafı bizler için doğru. Fakat artık yattığımız yataktan bizleri kaldıracak eylemlere ve hamlelere başlayabiliriz. Uzun zamandır beklediğimiz ama bir türlü hamle yapamadığınız alanlarda söz sahibi olmaya başlayabiliriz. Yeni insanlar, yeni ilişkiler ve yeni mekanlara açık olacağımız bir durum. Sanki uzun zamandır hasta gibi davranıyor ve bir türlü direncimizi toparlayıp ortaya çıkamıyorduk. Artık adımlarımızı daha hızlı atabilmemiz için bu hafta bilhassa bizleri etkileyebilir. Dikkat etmemiz gereken konu ev yaşantımız... Kendimize tekrar çeki düzen vermek, evimizde eksik kalan eşyalarımızı tamamlamak için uğraş verebiliriz. Evimiz, ailemiz, temellerimiz ve kendi ailemiz gibi durumları düzeltme ihtiyacı içerisine girebiliriz. Eğitime başlamak isteyebiliriz. Başladığımız eğitimlerde eksik kaldığımızı düşündüğümüz süreçler varsa onları yeniden tamamlamak ve göz önünde bulundurmak isteyebiliriz. 

Terazi Yeni Ay’ı eğitim konularında destekleyebilir. Yakın çevremiz, yakın arkadaşlarımızın yani bizlere destek olan kişilerin iş birliklerine şahitlik edebiliriz. Bu Yeni Ay’la birlikte silkeleneceğimiz güzel bir zamana geçiş yapabiliriz. 


Hayatımızda tamamlama yaşamak istediğimiz bir süreç içerisinde olabiliriz. Kendi dış görünüşümüzü, imajımızı, hayatımızı yenilemek ve yeniden hayata tutunmak için istek duyabiliriz. Fakat bir türlü bu konuda  istediğimiz desteğin gelmediğini düşünebiliriz. Detaylarda boğulmak yerine bütüne bakmayı öğrenmemiz gerekli... 

Haftanın sonunda yaşayacağımız Yeni Ay bizlere maddi konularda bütüne bakma anlayışı sağlayabilir. Maddi ve kendimize güvence alanları yaratmak istediğimiz konularda daha fazla bütünsel bakma yetisine sahip olabiliriz. 

Fakat konuşma dilimiz, becerilerimiz ve iletişim kabiliyetlerimizde gerileyecek olan bir Merkür Retrosu yaşayacağız. Bu konu bir düşünüp iki konuşmamıza, bir konuşup üç yazmamıza vesile olabilir. Emeğimizi daha fazla tüketmek yerine al ver dengemizi koruyarak gerçek amacımıza hizmet edecek cümlelere imza atmak daha faydalı olabilir. Kendimize biraz yutkunma süresi vermek ve ağzımızdan çıkanı duyarak iletişim kurmak bizler için daha kalıcı ve sağlam enerjiler ortaya çıkarabilir. Düşüncelerimiz ya da konuşmalarımız bir şeyi tamamlandırma ve sonlandırma üzerine olmamalı. Açık kapılar ve düşünceler bırakarak adım atmaya önem ve özen gösterebiliriz. 
 


Bu hafta hayatımızı yeni baştan yazmak, yeni baştan ortaya çıkartmak için önemli ve doğru bir zaman olabilir. Uzun zamandır Mars’ın Retrosunu tam karşı evimizden alıyorduk. Bilhassa evlilik, ilişkiler, ortaklık, yakın dostluklar ve topluma açıldığımız konularla ilgili sıkıntılı ve stresli, gergin dönemlerden geçiyor olabiliriz. Fakat bu hafta yaşayacağımız Yeni Ay bunları düzeltmek için bizlere yeni kapılar aralayabilir. Bizden özür dilemek isteyen kişilerin kapımızda belirmeleri söz konusu olabilir. Daha fazla tolerans gösterebileceğimiz bir 14 günlük serüven yaşayabiliriz. Bu hafta sanki “ben değerliyim” diyebileceğimiz ve kendi değerimizi elde edebileceğimiz lüksler içerisinde olabiliriz. Önemli olan “ben bu sevgiye layığım” “ben bu parayı kazanmaya layığım” ben kendimi bunlara layık olarak görüyor ve hissediyorum diyebilmeliyiz. Kendi layığımızı hissettiğimiz müddetçe istediğimiz şeylere bu haftanın başlangıcı itibariyle yaklaşmamız hızlanabilir. 

Merkür’ün Retro olduğu dönem ise beklediğimiz ücretler, paralar ya da güvence alanlarımızla ilgili geçmişe dönük yatırımlarımızın ya da geçmişe dönük beklentilerimizin karşılanmasına vesile olabilir. Kendimizi daha güçlü ve bu konularda daha hızlı, somut sonuçlara bağlanan  çözüm önerileriyle geçireceğimiz keyifli bir hafta olabilir.


Bu hafta aile bağlarımızı güçlendirmek için güzel ve önemli bir zamana geçiş yapabiliriz. Sevdiğimiz insanlarla birlikte olmak için planlar yapmış olabiliriz. Fakat bu planların alt üst olması, engellenmesi ve kutlamaların ertelenmesi gibi durumlar yaşanabilir. Eğlenceler belirli bir süre hayatınızda ertelenebilir. Fakat geçmişe dair verdiğimiz ve belirttiğimiz kararlar gündemimize gelebilir. Ani, sıra dışı ve inişli çıkışlı ilişki yaşantımız ise bu dönem geçmiş bağlantılarımız ve beklediklerimiz üzerine şekillenebilir.

Özellikle Merkür gezegeni bizim burcumuzda gerilemeye başlayacağı için bütün evren netlik arayışı içerisine girecek. Bizler kendi hayatlarımızda netliği çok fazla önemsediğimiz için bu dönem net cevaplar, net yargılar yapan insanlarla tekrardan keyfimiz yerine gelebilir. Dikkatli olmamız gereken kısım ise Terazi Yeni Ay’ının bizlerin 12. evinde gerçekleşiyor olması. Bilhassa bize adım atmak isteyen ama bir türlü adım atamayan kişilerle karşılaşabiliriz. Ya da arkamızdan dönen işler ve kuyumuzu kazan süreçlerle karşılaşabiliriz. Tüm bunlara karşı dik bir duruş sergileyebilmek için hem psikolojik hem de fiziksel sağlığımızı korumaya dikkat etmeliyiz. Psikolojik sağlığımızı güçlendirmek için arkadaşlık ilişkilerimiz önemli olabilir. Davetlere katılım göstermeye çalışmak, telefonları cevapsız bırakmamak herkesle görüşmeye ve herkese zaman tanımaya çalışmak faydalı olabilir. Bu süreci bu şekilde idare edebilirsek psikolojik olarak kendimizi bir yerde sorumlu hissetmeyebilir ve birçok kişiye paylaşımlarımızı aktarmaya başlayabiliriz. Tek bir odakta kalmamak bizleri koruyabilir. 


Hayatımızda bitirmek istediğimiz fakat bir türlü bitiremediğimiz döngüler, bu hafta da devam edebilir. Fakat bitirmeye çalıştığımız bu döngüde bitirmemize ya da olayları nihayetlendirmemize hizmet edecek bilgilerin akması söz konusu olabilir. Sadece bizlerle konuşan kişilerin cümlelerinin ardındaki sözcükleri işitmeye çalışalım. Onların bizlere anlatmak istediği duyguyu öğrenmeye çalışabiliriz. Eğer bunu başarabilirsek yani sezgisel bilişimi mantıkla geçersiz kılmadan hayatımıza adımlar atabilirsek kazançlar elde edebiliriz. Bilhassa bitirmek istediğimiz ve nihayetlendirmek istediğimiz olaylarla ilgili kesin çözümlere vardıracak sonuçlar da elde edebiliriz. Bu haftanın sonunda geçekleşecek olan Terazi Yeni Ay’ı arkadaşlık evimizde gerçekleşiyor. Burası ayrıca bonafortuna dediğimiz şans evidir. Şansımız artabilir, desteklenen enerjilerle bu haftayı geçirebiliriz. Hatta 14 günlük serüvende hayatımıza bizleri destekleyecek ebeveynleri, ast üst yönetimleri, çalışma arkadaşlarımızı çekerek sosyalleştiğimiz alanlardan gelecek desteklere açık, güzel ilerleyeceğimiz bir durum söz konusu olabilir. Önemli olan, görünen yüzey haricinde olayların görünmeyen tarafını da görmeye çalışmak olmalı. 


Bu hafta maddi düzenimizi yeniden programlamak zorunda kalabiliriz. Beklediğimiz bir para  ya da kariyer hedeflerimiz varsa olumsuz sonuçlarla karşılaşabileceğimiz bir hafta bizi bekliyor olabilir. Fakat olumsuz sonuçlarla karşılaşsak da yeniden mücadele etmeli, yeniden adım atmayı düşünmeli ve asla pes etmemeliyiz. Oğlak burçları bir sonraki hamle ve adımda daha fazla başarıya ulaşabilirler. Onun için adım atmaktan yılmamayı ve pes etmemeyi öğrenebilmeliyiz. Hayatımızda özellikle aile kavramında ve ‘benim hayatımda bu insanlar önemli’ dediğimiz kişilerden beklediğimiz desteği göremeyebiliriz. Bilhassa bu dönem istediğimiz destekler ya da beklenti içerisinde olduğumuz yerlerden gelecek maddi kaynaklara karşı olumsuzluklarla yüzleşebiliriz. Fakat haftanın sonunda gerçekleşecek Terazi Yeni Ay’ı iş konusundaki beklentilerimizin farklı yönde yol açacağını gösterebilir. Çıkmaza uğradığımız her türlü yolun başka bir yol olabileceğinin de vurgusunu ortaya çıkartabilir. Yeni bir yol olduğunu gözlemlemek bizleri mutlu edebilir. Onun için bu hafta biraz daha sabırlı olmalı ve önümüzdeki 14 günlük süreçte gelecek teklif ve fırsatları iyi değerlendirmeliyiz. 


Bu hafta kendi hayatımızda yardım eli uzatabileceğimiz birçok kişinin olduğunu bilmenize rağmen sanki kimseye yetemiyormuş gibi hissettiğimiz bir zaman olabilir. Kendi elimizle mucizeler yaratacağımıza inandığımız fakat bunu başkalarıyla paylaşmaya imkan bulamadığımız bir hafta yaşayabiliriz. Bu hafta daha çok başkalarından gelecek kaynaklara açılmayı deneyimleyebilir ve onlara yardım eli uzatmak isteyebiliriz. 

Fakat haftanın sonundaki yeni ay, yeni keşifler yapmak yeni umutlarla kendimizi yüceltmek hususunda da bizleri mutlu edebilir. Belki yapmak isteyip de yapamadığımız bir süreç, bir başkasının hayatını mutlu etmeye de vesile olabilir. ‘Düzenlediğimiz sürpriz bir parti bir başkasına kısmet olabilir’ gibi düşünebiliriz. Buradaki önemli kısım kendi hayatımızda ‘kime niyet kime kısmet’ cümlesini asla unutmadan bu haftayı idame ettirmek olabilir. 

Merkür’ün Retro süreci bizlerin 10. evinde gerçekleşiyor. Yani iş, kariyer, mevki ve statü alanlarımızda geriye dönük borçlar, ödenekler ve alacak verecekler konusunu yeniden değerlendirmek isteyebiliriz. Bu süreç biraz uzun sürebilir ancak bu hafta başlangıç yapmak fayda sağlayabilir.
 


Güzel bir haftaya geçiş yapıyoruz. Uzun zamandır kimseden destek göremediğimizi düşündüğümüz bir zaman yaşamış olabiliriz. Bilhassa karşı taraf bizi bencillikle suçlamış olabilir. Sadece kendimizi düşündüğümüze dair söylemlere maruz kalmış olabiliriz. Halbuki bizler kendimizi çok feda ettik ve ödünler verdik...  İlişki yaşamımızda kendimizi kanıtlamak adına yaptıklarımızı göstermek adına iki katı çaba sarf etmiş olabiliriz. Fakat bu durum artık değişiyor. Bu hafta sonu yaşayacağımız Terazi Yeni Ay’ı hayatımızda bir şeyleri değiştirip dönüştürebilmek için güç ve kuvvet verebilir. Özellikle destek beklediğimiz kişilerden bu desteği göremeyebiliriz. Fakat hiç beklemediğimiz birinden bambaşka bir teklif ve kısmet gelebilme ihtimali çok çok yüksek. Özellikle para konularında, iş konularında beklediğimiz bir destek olabilir, bir terfi olabilir, borcumuzu alabileceğimiz bir süreç olabilir. Ya da mevkii sahibi birinin bizi önemli bir pozisyona taşımasını bekliyor olabiliriz. Bu kişiyi bir güvence olarak görebiliriz. Fakat bu kişiye güvenmenin yanlış olduğunu idrak edebiliriz bu hafta... Bu durum umudumuzu yitirmemize neden olmasın. Hiç ummadığımız bambaşka biri bizlere yeni kapılar açabilir. Yeniliklere adapte olabileceğimiz önemli bir sürece geçiş yapıyoruz. Özellikle Merkür’ün Retro’su bu hafta başlıyor ve 9. evimizde gerçekleşiyor. Ufkumuzu genişletmek isteyebiliriz. Hayata farklı pencerelerden de bakabilmeli ve sadece belirli kişilerin hayatında rol almak yerine çevremizi geniş tutmayı deneyimleyebilmeliyiz. Her şeye layık olduğumuzu düşünmeli ve vizyonumuzu daha geniş tutmayı başarabilmeliyiz. Bu süreçte farklı kaynaklardan destekler görebilmemiz daha fazla artabilir. 


 


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog