İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (13 Mart – 19 Mart)

Inferior gezegenlerin burç geçişlerinin olacağı önemli bir haftaya giriyoruz. Haftaya zihnimizi genişleterek başlayacağız. Daha iyisi için neler mümkün sorgulaması içinde olacağız. Biraz hayallere dalmaya, gelecek planı yapmaya odaklanacağız

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
13.03.2023
Haftalık burç yorumları (13 Mart – 19 Mart)
  • Salı günü koyu tartışmalara girmekten uzak durmalıyız. Herkesin düşüncesine saygı göstermeyi ihmal etmemeliyiz. Ticari işler, anlaşmalar, seyahatler için riskli bir gün.
  • Çarşamba günü Ay, Oğlak’a geçecek. Yaşamımızın temellerine dikkat edeceğiz. Yeniden inşa etmek, düzenlemek, sağlam adımlarla kalıcı planlar yapmak için olumlu fırsatlar var. Çabalarımızın boşa gitmemesi için zorlanacağız. Kaçmayı arzulasak da, yorgun hissetsek de mücadeleyi bırakmamalıyız.
  • Perşembe günü ilişkilere dikkat! Kendimizi dürüstçe ifade etmek ve ısrarcı olmamak önemli. Diğerlerinin kendilerini size dürüstçe ifade etmelerine izin vermeyi deneyebilirsiniz.
  • Cuma günü Merkür, Güneş’in kalbinde… Özellikle 13.44’ü iyi değerlendirmeye çalışabilirsiniz. Yine aynı gün Venüs, Boğa burcuna geçecek. Yaklaşık bir ay burada kalacak, asalet kazanacak. İlişkilerde istikrarı düşüneceğiz ve yatırımlar konusunda akıllı davranmaya başlayacağız.
  • Hafta sonu ise irade açıları bizi selamlayacak. Gökyüzünden destekler alacağız. Sadakat, görev bilinci, muhafazakar düşünce ve tavırlar benimseyebiliriz. Önemli iş görüşmelerinizi ve anlaşmalarınızı bu günlere denk getirebilirsiniz.

 

Yükselen burcunuza göre okumalısınız, bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.

Kendinizi yabancı kültürleri araştırırken bulabilirsiniz. Seyahat planları hayal ederken uzak yerlere, alışmadığınız kültürdeki yerlere yönelmek isteyebilirsiniz. Hak, hukuk, adalet temaları ile ilgili gündeminiz artabilir. İnanç sistemlerini sorgulayabilirsiniz. Hafta ortasında toplum önündeki sorumluluklarınız artabilir. Sizden yaşça büyük kişilerle ciddi konuşmalar yapabilirsiniz. Rüyalarda artış görülebilir. Hayal ettiğiniz ne ise onun gerçekleştiğini görebilirsiniz. Kendinizi her şeye ve herkese yabancı hissettiğiniz bir süreç içinde olabilirsiniz. Sorumluluğunu alabileceğiniz, sonuna kadar gidebileceğiniz isteklerinizi büyütecek bir gökyüzü sizleri bekliyor bu hafta. Sinirsel gerginliklere ve alerjik etkilere dikkat.


‘Hayatımdan çıkan herkes bir nedenle çıktı’ felsefesini benimseyeceksiniz. Gidenlerin arkasından söylenmek yerine size neler kattıklarını bulmak isteyeceksiniz. Ölüm ve ölüm ötesi konuları araştırmak, bu konularda derinleşmek isteyebilirsiniz. Özlem duyduğunuz konular sizi zorlayabilir. Hafta ortasında akademik konular gündeminizde olacak ve bu konuda sorumluluk almaktan çekinmeyeceksiniz. Adil olmak ve inançlar konusuna ciddiyetle yaklaşabilirsiniz. Yabancı bir ülkeye tatil planınız varsa, bu konuda ön çalışma yapabilirsiniz. Tüm bu stresli ortamın içerisinde hafta sonuna doğru kendinize ve insanlığa ait olan umudunuz daha çok artacak. Ortak düşünceye sahip kişilerin varlığı sizleri mutlu edecek. ‘Bu dünyada benim gibi düşünen insanlarda varmış’ diyeceksiniz.


İkili ilişkiler ve ortaklıklarla ilgili değişen koşullar oluşabilir. Şirketinize yabancı bir ortak alma konusunu konuşabilirsiniz. İkili ilişkilerde inançlar konusunda çatışmalar söz konusu olabilir. Hafta ortasında ise ortak gelirler konusu gündeme gelebilir. Banka ve kredi başvurularınızdan olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Vergi yapılandırmasına gidebilirsiniz. Kariyeriniz konusunda birden fırsatlar yakalayabilirsiniz. Sanatla uğraşıyorsanız, yaptığınız işin toplum önünde tanınması muhtemel. Yediğiniz ya da içtiğiniz şeylere dikkat etmekte fayda var. Ufak zehirlenmelere dikkat.


Sağlık ve rutin kontrollerinize önem vermek isteyebilirsiniz. Çalışma ortamınızda hukuksal konuları halletmek için girişimde bulunabilirsiniz. Baldırlarda ağrılar olabilir. Hafta ortasında ise ikili ilişiklerde sorumluluk almaktan çekinmeyeceksiniz. Partnerinizle, ortağınızla ya da eşinizle ciddi konuşmalar yapabilirsiniz. Sezgileriniz artabilir. Rüyalarınız gelecekle ilgili temalar barındırabilir. Kolektifi ilgilendiren olaylara aşırı hassasiyet geliştirebilirsiniz. Ruhban sınıfı ile ilgili yeni düşünceleriniz oluşabilir. Yabancı ülkelerde yaşayan kişilerle şanslı tanışmalar yaşayabilirsiniz.


Neşeyi hayatınızdan eksik etmek istemeyeceksiniz. Aşk hayatınızı renklendirmek adına sevgilinizle birlikte küçük kaçamaklar yapmak isteyebilirsiniz. Birlikte yapmaktan hoşlanacağınız bir hobi edinebilirsiniz. Çocuklarınızın değişen ihtiyacını karşılamak isteyebilirsiniz. Hafta ortasında ise bir şeyleri toparlamak isteyebilirsiniz. Herkesin sorumluluğunu üstünüzde hissedebilirsiniz. Birlikte çalıştığınız insanların ciddiyetsiz çalışma ortamı gözünüze batabilir. Ölüm ve ölüm ötesi konularla ilgili birçok şey deneyimleyebilir ve bu konuda araştırma yapmak isteyebilirsiniz. Ortaklaşa gelirlerinizle ilgili şanslar yakalayabilir, talihsizlik gibi görünen şeyleri kendi açınızdan fırsata çevirebilirsiniz.


Ev, aile ve yuva konularında değişen koşullar oluşabilir. Ev içinde birtakım değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Aile içinde neşeli zaman geçirebilirsiniz. Eğlenceli ve neşeli aktiviteler içinde bulunmak isteyebilirsiniz. İletişimde ciddi yaklaşımlar olabilir. Kardeşlerinizin sorumluluğunu almaktan çekinmeyeceksiniz. Eğitim ve öğretim konularında planlı ilerlemek isteyebilirsiniz. Ortaklı işler yaptığınız kişilerle şanslı etkiler söz konusu olabilir. Eşinizle hayalini kurduğunuz şeylerin gerçekleştiğine şahit olabilirsiniz. Sanatsal faaliyetlerde bulunmak isteyebilirsiniz.


Kendinizi sürekli seyahat halinde bulabilirsiniz. İletişimin hız kazandığı bir süreç olabilir. Kardeşlerinizle, değişen koşullar karşısında neşeli ve iyimser bir tutum sergileyebilirsiniz. Felsefi konulara ilginiz artabilir ve araştırma yapmak isteyebilirsiniz. Hafta ortasında ev, yuva ve aile ile ilgili konular gün yüzüne çıkabilir. Ailenizin ihtiyaçları konusunda sorumluluk almaktan kaçınmayabilirsiniz. Bağlılık ve güven temaları açığa çıkabilir. İş ve çalışma koşullarında değişiklikler söz konusu olabilir. Alerjik etkiler artabilir. İdealleriniz konusunda aynı fikirdeki kişilerle yol almak isteyebilirsiniz.


Finansal özgürlüğünüz konusunda yeni maddi kaynaklar arayışı içinde olabilirsiniz. Bu konuda zihninizde iyimser temalar oluşabilir. Gelir gider konusunda değişen koşullara aya uydurmak isteyebilirsiniz. Hafta ortasında merak ettiğiniz konuları öğrenmek üzere yoğunlaşabilirsiniz. Alacağınız her eğitimi fazla ciddiye alabilir, takıntı haline getirebilirsiniz. Kardeşlerinizle mesafeli tutum sergileyebilirsiniz. Arkadaşlarınızla olan iletişiminizde karamsar yönünüz ortaya çıkabilir. Aşk hayatınızda bağınız artabilir. Şanslı bir kozmik birleşme söz konusu olabilir. Çeşitli semboller önünüze çıkabilir ve mesaj içerebilir.


Yaşadıklarınız nedeniyle kalbiniz buz tutmuş gibi hissediyor olabilirsiniz. Yenilik isteyeceksiniz. Özellikle bu hafta Ay, sizin burcunuza geçecek; kendinizi ‘Yeni neler yapabilirim?’ diye sorgularken bulabilirsiniz. Eski canlılığınızı kazanmak adına sorumluluk almak isteyebilir, görevler edinmeye gönüllü olabilirsiniz. Maddi kaynaklar, alma-verme dengenizi korumak için bu hafta sorumluluklarınıza daha fazla odaklanabilirsiniz. Sizinle yaş farkı olan kişilerden bilgiler edinebilir, felsefi bakış açısı kazanabilirsiniz. İlişkilerde fevri davranışlara ve asabi hallere dikkat etmeli, alttan almaya çalışmalısınız.


Kendinizi geriye çekmenize neden olan koşullar oluşabilir. Huzursuz hissedebilirsiniz. Eğer hastanede bir işiniz varsa, hafta başını değerlendirmeniz sizin açınızdan iyi olabilir. Hafta ortasında ise ciddi girişimler içerisinde olabilirsiniz. Kendinizi taraf olmak zorunda hissedebilirsiniz. Çalışmak, kendinizi işe vermek, meşgul etmek isteyebilirsiniz. Ne söylerseniz kendinize çekeceğiniz bir süreç olabilir. Bu süreçte sözlerinize dikkat etmenizde fayda var. Kısa seyahatler içerisinde dalgınlıklardan kaynaklanan ufak kazalar olabilir, dikkatli olmanızı öneririm.


Sosyal ortamlarda arkadaşlarınızla neşeli tavırlar içerisinde olabilirsiniz. İyimser tavrınızla herkesin dikkatini çekebilirsiniz. Grup faaliyetleri ile seyahat ve kültür gezilerine katılmak isteyebilirsiniz. Hafta ortasında ise içe dönmek, yalnız kalmak için fırsat kovalayabilirsiniz. Sorumluluklarınızın yükü altında ezildiğinizi hissedebilirsiniz. Maddi ve manevi değerleriniz konusunda şans gibi gördüğünüz şeylerin şanssızlık olduğunu anlayabilirsiniz. Asıl nereden para kazanmak istediğinizi bulabilirsiniz. Bu konuda hem zihinsel, hem de duygusal tepkiler verebilirsiniz. Yediğinize ve içtiğinize dikkat etmenizde fayda var, zira gıda zehirlenmesi yaşayabilirsiniz.


Toplum önünde pozitif tutumlarınızla göz doldurabilirsiniz. Aile içinde yaşadığınız hızlı gündemlerle kariyeriniz arasında denge kurmak zorunda kalabilirsiniz. Bu dönem çok fazla değişen koşulla başa çıkmak zorunda kalabilirsiniz ve bu sıkışmışlık hissi sizi yorabilir. Hafta ortasında amaçlarınıza giden yolda kadın figürlerin desteğini alabilirsiniz. Toplumsal olaylara kayıtsız kalmayacağınız, bu doğrultuda çalışacağınız bir dönem olabilir. Sezi yeteneğinizin artacağı bir süreç olabilir. Doğal çekiciliğiniz artabilir. Hipnoz edici bir özelliğiniz olabilir. Soğuk algınlıklarına, ayak ağrılarına, alerjik etkilere ve içecek zehirlenmelerine dikkat.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog