İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (14-20 Haziran)

Haftaya Ay’ın Aslan Burcu seyri ile başlıyoruz. Hazır Mars da Aslan Burcu’na geçmişken, hafta başında motivasyonumuz, enerjimiz yüksek hissedebiliriz. Rekabetten ve egodan uzak durmamız gereken bir hafta... Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı haftalık burç yorumlarını paylaştı.

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
14.06.2021
Haftalık burç yorumları (14-20 Haziran)

Haftaya Ay’ın Aslan Burcu seyri ile başlıyoruz. Hazır Mars da Aslan Burcu’na geçmişken, hafta başında motivasyonumuz, enerjimiz yüksek hissedebiliriz. 

 • Rekabet etmek
 • Gurur yapmak
 • Egoyu ortaya koymak

gibi durumlardan uzak durmamız gerekebilir.  

Güneş, Neptün gergin açısı;

 • Kararsızlık içinde kalmaya
 • Dışarıdan etki almaya açık
 • İrademizi ortaya koymakta zorluklar yaşatabilir.

Geleceğimize dair gerçekleştirmek istediğimiz konularda, hayal ettiğimiz gibi yol alamadığımızı, engeller ve belirsizlikler hissetmemize vesile olabilir.Hızlı kararlar vermekten kaçınmak önem vermemiz gereken temalar arasında olabilir. 


15 Haziran Salı günü Satürn ile Uranüs arasında bu yıl 2. Kez gergin bir görünüm meydana gelecek. 

 • Bizleri değişime iten konu ve olaylar içine girebiliriz.
 • Bir tarafta sorumluluklarımız, diğer tarafta özgürleşme arzusu arasında kalarak sıkışmışlık hissedebiliriz. 

Çarşamba günü Ay Başak Burcu’nda ilerleyecek.  

 • Mükemmelliyetçi yönümüzü ortaya çıkarabiliriz.
 • Düzen ve detay gerektiren işlere yoğunlaşabiliriz.

Cuma günü Ay Terazi Burcu’na geçecek. 

 • Uyum, adil olma, denge temaları ön plana çıkabilir.
 • Estetik, güzellik, sanat ile ilgilenmek için olumlu değerlendirebiliriz.

Cumartesi günü Jüpiter Durağan pozisyona geçecek ve ardından 16 Ekim 2021’ e kadar geri hareket (Retro) etmeye başlayacak. 

 • Karşımıza çıkan fırsatları, şansları görebildik mi?
 • Hangi konu bu süreçte karşıma çıktı?

Durup yaşamımızı, inançlarımızı, ilerleyişimizi gözlemleme zamanı olacak.

Not: Haftalık yorumları yükselen burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz. 


Haftaya hareketli, motivasyonu yüksek, güçlü ve keyifli bir enerjide başlayacağız. Keyif aldığımız alanlara yönelebilir, kendimizi iyi hissettirecek temalara yoğunlaşabiliriz. Varsa çocuklarımız ile ilgili ufak gerginliklerimiz söz konusu olabilir. Haftanın ilk günü gerçekleşecek Güneş- Neptün gergin açısı; iletişim, anlaşmalar, görüşmeler ile ilgili tedbirli olmamızı işaret ederken, kandırılma ve aldanmalara açık olduğumuzu ifade edebilir. Bu nedenle önemli girişimlerimiz için dikkat etmek fayda sağlayabilir. Yakın çevremizde desteğimize ihtiyacı olan kişiler olabilir, onlarla ilgilenmek durumunda kalabiliriz.Yaşamımızda gerçekleştirmek istediklerimiz yönünde bazı belirsizlikler canımızı biraz sıkabilir. Kendimizi başkaları ile kıyaslama durumlarına girebiliriz. Salı günü Satürn ile Uranüs arasındaki gergin etkileşim, hedeflerimiz doğrultusunda almamız gereken sorumlulukları, yeteneklerimizi değerlendirerek para kazancımızı arttırabileceğimizi, sosyal çevremizde ise yapılanmaya ihtiyacımız olduğunu bizlere hatırlatabilir. Cumartesi günü Jüpiter’in durağan pozisyonu ve ardından Retro hareketine başlayacağı süreçte, biraz daha içe dönebilir, kendimize ve ruhumuza iyi gelecek konulara yönelebiliriz. Maneviyatın ön plana çıkacağı, ruhumuzu şifalandıracağımız bir süreç geçirebiliriz.

Mutlaka okuyun: Haziran ayında burçları neler bekliyor?


Haftaya mücadele etme yönümüzün kuvvetleneceği bir enerjide başlayabiliriz. Ev, aile ile ilgili konular ön plana çıkabilir, bu alanda bazı gerginlikler hissedebiliriz. Haftanın ilk günü gerçekleşecek Güneş ile Neptün arasındaki gergin görünüm parasal konularda dikkatli adımlar atmamız gerektiğini vurguluyor. Hedeflerimize ulaşmakta güçlük çekebiliriz. Para kaybı veya parayla ilgili yaşanabilecek olası durumlar için temkinli olmamız gerekebilir. Dalgınlık, unutkanlık nedeniyle pürüzler karşımıza çıkabilir. Salı günü Satürn ile Uranüs arasındaki gergin etkileşim kariyerimizi, geleceğimizi ilgilendiren temalarda önemli değişimleri tetikleyebilir. Yeni hayat planları içine girmemize etki edecek kavramlarla karşılaşabiliriz. Bu noktada değişime direnmek yerine, hayatımıza yeni yönler belirlemeye izin vermek olumlu etki edebilir. Cumartesi günü Jüpiter’in durağan pozisyonu ve ardından Retro hareketine başlayacağı süreçte, hedef ve hayallerimiz ile ilgili karşımıza çıkan ama değerlendiremediğimiz fırsatları yeniden gözden geçirebiliriz.

Mutlaka okuyun: Haziran ayında burçları neler bekliyor?


Haftanın ilk günü gerçekleşecek Güneş ile Neptün arasındaki gergin görünüm; yaşamımızı, geleceğimizi, ideallerimizi ilgilendiren karışıklıklar, kararsızlıklar ve belirsizlikler gündemimize getirebilir. Hayatımızı yoluna koymak isterken karşımıza çıkan pürüzlere canımızı sıkabiliriz. Ancak bu etkiyi dengeleyecek motivasyonu bulabileceğimiz haberler, yakınlarımızdan alacağımız destekler söz konusu olabilir. Salı günü Satürn ile Uranüs arasındaki gergin etkileşim ile ticari konularda, yurt dışını ilgilendiren durumlarda veya hukuk alanlarında ani gelişen fırsatlar yakalayabiliriz. Hayata bakış açımızı değiştirmemizi tetikleyecek kavramlar olabilir.  Arkamızdan çevrilen işlerin ortaya çıkışı ile bizi şaşırtan durumlar içine girebiliriz. Cumartesi günü Jüpiter’in durağan pozisyonu ve ardından Retro hareketine başlayacağı süreçte iş, kariyer hayatımızı ilgilendiren konularda ilerleyişimizi gözden geçirebilir, değerlendiremediğimiz fırsatlarla yeniden karşılaşabiliriz.

Mutlaka okuyun: Haziran ayında burçları neler bekliyor?


Haftaya maddi konular ön planda başlayabiliriz. Yüksek harcamalar gündemimize gelebilir veya beklediğimiz bir para elimize geçebilir. Haftanın ilk günü gerçekleşecek Güneş ile Neptün arasındaki gergin görünümde, geçmişi ilgilendiren konularla ilgili düşünmeye, geriye çekilmeye yönelebiliriz. Geleceğimize yönelik belirsizliklerimiz ve kafa karışıklıklarımız ruhsal olarak bizi yorabilir. Bizden gizlenen konular gün yüzüne çıkabilir, hayal kırıklığına uğratabilir. Aldanmaya, kandırılmaya, yanlış kararlar vermeye müsait olabiliriz. Bu nedenle dikkatli hareket etmek önem taşıyabilir. Salı günü Satürn ile Uranüs arasındaki gergin etkileşim ile maddi kaynaklar, ödemeler, miras, nafaka gibi kavramlarda karşımıza çıkabilecek ani durumlar olabilir. Bu alanlarda yapılanmaya, değişime ihtiyacımız olabilir. Gelecek hedeflerimizde farklı yönler belirlemeyi, planlarımızı değiştirmeyi tetikleyebilir. Cumartesi günü Jüpiter’in durağan pozisyonu ve ardından Retro hareketine başlayacağı süreçte eğitim, hukuk, seyahatler, hayaller ile ilgili konularda keyifli gelişmelerimiz olabilir, kaçırdığımız bir fırsatı yeniden elde edebiliriz. Hayata bakış açımızı olumlu yönde değiştirebileceğimiz bir süreç geçirebiliriz.

Mutlaka okuyun: Haziran ayında burçları neler bekliyor?


Haftaya yüksek bir enerjide başlayabiliriz. Gerçekleştirmek istediklerimiz ile ilgili gereken motivasyonu, harekete geçme cesaretini kendimizde bulabiliriz. Ancak ego ve kibre dikkat etmemiz gerekebilir. Haftanın ilk günü gerçekleşecek Güneş ile Neptün arasındaki gergin görünümde, sosyal çevremizde bazı yanlış anlama veya anlaşılmalar içine girebiliriz. Desteğimize ihtiyacı olan dostlarımız olabilir, onlarla ilgilenmek durumunda kalabiliriz.  Salı günü Satürn ile Uranüs arasındaki gergin etkileşim, ikili ilişkilerimizi, ortaklıklarımızı ilgilendiren konularda neyi nasıl istediğimizi daha iyi fark etmemizi sağlayarak bizi değişime ve yapılanmaya itebilir. İlişkilerimize yönelik almamız gereken sorumluluklar olabilir. Kariyerimizi ve geleceğimizi ilgilendiren düzen değişiklikleri gündemimize gelebilir. Başkalarının kurallarına uyumlanmanın üzerimizde hissettirdiği bir baskı olabilir ve bunu yıkmakta zorlanabiliriz. Cumartesi günü Jüpiter’in durağan pozisyonu ve ardından Retro hareketine başlayacağı süreçte finansal kaynakları, borçları, ödemeleri ilgilendiren konularda doğru planlamalar yapmaya özen gösterebilir, elimizdeki fırsatları yeniden gözden geçirebiliriz.

Mutlaka okuyun: Haziran ayında burçları neler bekliyor?


Haftaya biraz gergin başlayabiliriz. Harekete geçmek isteyip ancak geçemediğimiz durumlar öfkeye ve agresyona sebep olabilir. Haftanın ilk günü gerçekleşecek Güneş ile Neptün arasındaki gergin görünüm, ev, aile temalarında beklediğimiz desteği alamadığımızı hissetmemize neden olabilir. İkil ilişkilerimizdeki belirsizlikler enerjimizi düşürebilir. Karşılaşabileceğimiz hayal kırıklıkları söz konusu olabilir. Biraz akışa bırakmaya, gözlemci kalmaya yönelmek iyi hissettirecektir. Salı günü Satürn ile Uranüs arasındaki gergin görünüm, iş hayatımız ve çalışma koşullarımız ile ilgili değişimler yaşamamıza etki edebilir. Yeni bir düzen oluşturmaya, günlük rutinlerimize farklı yönler belirlemeye olan ihtiyaç artabilir.  Cumartesi günü Jüpiter’in durağan pozisyonu ve ardından Retro hareketine başlayacağı süreçte ikili ilişkilerimizde bir süredir yaşadığımız gelişmeleri gözden geçireceğimiz, belki de karşımıza çıkan ama değerlendirmediğimiz fırsatlara yeniden göz atacağımız bir süreç olabilir.

Mutlaka okuyun: Haziran ayında burçları neler bekliyor?


Haftanın ilk günü gerçekleşecek Güneş ile Neptün arasındaki gergin görünüm, çalışma ortamımızda yaşanabilecek bazı pürüzlere, kendimizi kurban durumunda hissetmemize neden olabilir. Birlikte çalıştığımız kişiler ile aramızda yanlış anlamalar, anlaşılmalar yaşanabilir. İşle bağlantılı dalgınlıklara dikkat etmemiz gerekebilir. İşimize kendimizi fazla kaptırabilir, adayabiliriz bu da ruhsal olarak bizi yorabilir. Salı günü Satürn ile Uranüs arasındaki gergin görünüm ile finansal koşullarda beklenmedik gelişmeler yaşayabiliriz. Başkalarına olan bağlılıklarımızdan özgürleşme isteğimiz tetiklenebilir. İkili ilişkiler ve flört konularında ani değişimler yaşanabilir. Cumartesi günü Jüpiter’in durağan pozisyonu ve ardından Retro hareketine başlayacağı süreçte sağlık konularında iyileşip şifa bulduğumuz durumun yeniden tetiklenmesi söz konusu olabilir. İş ile bağlantılı karşımıza çıkan fırsatları ele alarak bundan sonraki süreçte nasıl ilerleyeceğimizi değerlendireceğimiz bir dönem geçirebiliriz.

Mutlaka okuyun: Haziran ayında burçları neler bekliyor?


Haftaya kariyerimizi ilgilendiren konularda kendimizi ortaya koyma, takdir edilme isteğimiz yüksek başlayabiliriz. Haftanın ilk günü gerçekleşecek Güneş ile Neptün arasındaki gergin görünüm; ilişkiler, çocuklar, yatırımlar ile ilgili karşımıza çıkabilecek zorlanmalara etki edebilir. Alım satım konuları, maddi kaynaklar, ödemeler ile ilgili çok dikkatli adımlar atmamız gerekebilir. Çocuklarımız ile ilgili irademizi ortaya koymakta güçlük çekebiliriz. Salı günü Satürn ile Uranüs arasındaki gergin görünüm ile, ikili ilişkiler, evlilikler, ortaklıklar, ev hayatımız ve aile içi meselelerimiz gündemde olabilir. Bu alanlarda düzenlemeler, değişimler yaşayabiliriz. İlişkilerde kopuşlar, iniş çıkışlar olabileceği gibi ani evlilik kararları da söz konusu olabilir. Cumartesi günü Jüpiter’in durağan pozisyonu ve ardından Retro hareketine başlayacağı süreçte; ikili ilişkiler, yetenekler, çocuklar ile ilgili konularda bir süredir karşımıza çıkan konuları gözden geçirebiliriz. Bu alanlarda karşılaştığımız fırsatları değerlendireceğimiz bir süreç geçirebiliriz.

Mutlaka okuyun: Haziran ayında burçları neler bekliyor?


Haftaya motivasyonumuz ve enerjimiz yüksek başlayabiliriz. Eğitim, seyahat, hukuk konularını ilgilendiren girişimlerimiz olabilir. Haftanın ilk günü gerçekleşecek Güneş ile Neptün arasındaki gergin etkileşimi; ikili ilişkiler, ortaklıklar, ev ve aile temalarında yaşayabiliriz. Bu konuları ilgilendiren kararsızlıklarımız, belirsizliklerimiz olabilir, irademizi ortaya koymakta zorlanabiliriz. Beklentilerimizin karşılanmadığı durumlara canımız sıkabilir. Salı günü Satürn ile Uranüs arasındaki gergin görünüm ile düzenimizde, rutinimizde, çalışma ortamımızda yapılanma ve değişim süreci içine girebiliriz. Bizi sıkıştıran, özgür hissedemediğimiz durumlarda, omzumuzdaki yükleri silkeleyerek yenilenmek isteyeceğimiz bir dönem olabilir. Cumartesi günü Jüpiter’in durağan pozisyonu ve ardından Retro hareketine başlayacağı süreçte, ev ve yuva konularında karşımıza çıkan fırsatları, iyileştirmeye, güzelleştirmeye çalıştığımız alanları yeniden gözden geçirebiliriz.

Mutlaka okuyun: Haziran ayında burçları neler bekliyor?


Haftaya ödemeler, borçlar, alım satım konuları ile ilgilenerek başlayabiliriz. Bu konulara enerjimizi sarf edebilir, karşımıza çıkabilecek pürüzlerde öfkelenebiliriz. Haftanın ilk günü gerçekleşecek Güneş ile Neptün arasındaki gergin etkileşim tembellik ve enerji düşüklüğü hissettirebilir. Kişilere güvenmek, inanmak, kanmak daha kolay olabilir. Bu nedenle özellikle birlikte çalıştığımız kişilere karşı temkinli olmamız gerekebilir. İşle bağlantılı dalgınlıklar, unutkanlıklar, yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir. Sağlıkla ilgili bağışıklığımız biraz düşebilir. Salı günü Satürn ile Uranüs arasındaki gergin görünüm ile, ilişkilerde özgürleşme, yenilenme içine girebiliriz. Bu yenilenme bitiş ve kopuş getirebileceği gibi, ani yeni başlangıçları da tetikleyebilir. Parasal konularda yaşanabilecek sıkışıklıklar olabilir. Cumartesi günü Jüpiter’in durağan pozisyonu ve ardından Retro hareketine başlayacağı süreçte, yakın çevremizden aldığımız destekleri, yaptığımız anlaşmaları, görüşmeleri, projeleri yeniden gözden geçirebilir, değerlendirebiliriz.

Mutlaka okuyun: Haziran ayında burçları neler bekliyor?


Haftaya ikili ilişkiler, ortaklıklar ön planda başlayabiliriz. Haftanın ilk günü gerçekleşecek Güneş ile Neptün arasındaki gergin etkileşimde; ilişkilerimizde belirsizliklerimiz, kararsızlıklarımız veya irademizi ortaya koyamadığımız durumlar söz konusu olabilir. Hayal kırıklığı hissedebilir, kendimizi ifade etmekte zorlanabiliriz. Salı günü Satürn ile Uranüs arasındaki gergin görünümde, ihtiyacımız olan düzen değişikliği, yapmak istediğimiz yenilikler yönünde keskin kararlar alabiliriz. Özgürleşmek istediğimiz, kabuğumuzu kırmaya ihtiyacımız olan alanları daha net belirleyerek bu konularda cesur adımlar atabiliriz. Cumartesi günü Jüpiter’in durağan pozisyonu ve ardından Retro hareketine başlayacağı süreçte, parasal konularımızı, gelir gider durumumuzu gözden geçireceğimiz, fırsatlarımızı değerlendireceğimiz bir dönem geçirebiliriz.

Mutlaka okuyun: Haziran ayında burçları neler bekliyor?


Haftaya yoğun bir tempo ile başlayabiliriz. Günlük rutinlerimizde, çalışma ortamımızda koşuşturmacalarımız artabilir. Yeni iş bağlantıları söz konusu olabilir. Yüksek enerjimiz ve motivasyonumuz ile kendimizi rahat ortaya koyabiliriz. Haftanın ilk günü gerçekleşecek Güneş ile Neptün arasındaki gergin etkileşim ise, iyi niyetimizin suiistimal edilmesine, güven kırıklıklarına neden olabilir. Ev içerisinde yaşanabilecek bir gerginlik söz konusu olabilir. Salı günü Satürn ile Uranüs arasındaki gergin görünüm ile, düşüncelerimizde, fikirlerimizde önemli değişimler deneyimleyebiliriz. Hayallerimiz ve umutlarımıza dair bizi baskılayan konulardan özgürleşme isteğimiz artabilir. Sosyal çevremizde değişimler yaşayabiliriz. Cumartesi günü Jüpiter’in durağan pozisyonu ve ardından Retro hareketine başlayacağı süreçte hayallerimiz, umutlarımız, gerçekleştirmek istediklerimiz ile ilgili konuları yeniden gözden geçirebiliriz. Karşımıza çıkan ama değerlendiremediğimiz fırsatları tekrar ele alabiliriz. Maneviyata vereceğimiz önem artabilir. Ruhumuza nelerin daha iyi geldiğini, yaşamımızda nerelere daha fazla yönelmemiz gerektiğini tartabiliriz.

Mutlaka okuyun: Haziran ayında burçları neler bekliyor?


Önceki ve Sonraki
Haberler