İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (20 Mart – 26 Mart)

Dönüşüm haftasındayız. Güneş 0° Koç burcuna giriyor ve yeni bir yıl başlıyor. Yeni Ay de bizi bekliyor. Aynı şekilde bu dünyayı, yeri (yeraltı denilen bu dünyadır) gösteren Plüton da burç değiştiriyor. Olaylara küçük değil büyük, hatta kocaman bir mercekten bakmak için güzel bir hafta…

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
20.03.2023
Haftalık burç yorumları (20 Mart – 26 Mart)

Plüton’un burç geçişleri oldukça uzun yılları alır ki bunları mikro mercekten anlamamız mümkün değildir.

Konuyla ilgili son üç yüksek burç geçişi hakkında ufak bir not paylaşalım: Plüton Yay, geliştirilen/idealize edilen felsefenin, Plüton Oğlak ile somut hale gelmesi ve sistematikleştirilmesi, Plüton Kova ile tüm bu süreçte yaratıklarımızın insanlığa yayılması. Yani yapay zeka ya da insansı nesil oluşturma...

İşte böyle düşündüğümüzde geçişler anlamlaşacak. Yüksek burçların titreşimlerini yaşıyoruz. Kova, Balık gibi yüksek burçlar; bu geçişleri yaşayan bizlere tıpkı uzun bir yolculuğa çıktığımız bir gemide rotamızı belirlemek için savrulduğumuzu düşündürtecektir.

 

Yükselen burcunuza göre okumalısınız, bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.

Hapsolmuşluk hissi bu hafta sizi karşılıyor.  Anı yaşayamamaktan şikayet edebilirsiniz fakat 21 Mart’ta Güneş, Koç burcuna geçiş yapacak ve sizin döneminiz başlayacak. Kendinizi daha önceki aylardan çok daha motive olmuş hissedebilirsiniz. Canlılık, güçlü ve dinamik enerji yani tanıdığınız o hava sizinle olacak. Yeni Ay gerçekleşecek ve hayatınızın her alanında ‘yenilik’ yapmak isteyeceksiniz. Durağan enerji yerine akan bir hayatı benimseyebilirsiniz. Aldığınız her kararda cesaretle ilerleyeceksiniz. ‘Sadece yap’ enerjisi ile aceleci kararlar almanız muhtemeldir. Hafta ortasında hiç bilmediğiniz bir sektöre adım atabilirsiniz. Bu alanda para kazancınız artabilir. Dönüşüm enerjisini ruhunuzun derinliklerinde hissedebilirsiniz. Aile ile ilgili mücadele verici gündemler söz konusu olabilir.


Sosyal ortamlarda gücünüzün çekildiğini hissedebilirsiniz. Hayata tutunacak bir umut arayışı içinde olabilirsiniz. 21 Mart’ta Koç burcunun 0 derecesinde Yeni Ay gerçekleşecek. Sizden saklanan sırların ifşası söz konusu olabilir. Kendinizi, cesaret edemediğiniz konuları sorgularken bulabilirsiniz. Hayata karşı kızgınlıklarınız artabilir. Aynı zamanda yeni kararlar alacağınız ve uygulamaktan çekinmeyeceğiniz bir süreç olabilir. Hafta ortasında dış görünüşünüzde yenilik yapmak isteyebilirsiniz. Auranız herkesi etkileyebilir. Daha önce girmediğiniz ortamlara girebilir ve birçok insanın size istemsizce çekildiğini gözlemleyebilirsiniz. Kariyerinizde değişim ve dönüşüm rüzgarları esebilir. İletişimde hırslı ve mücadeleci bir tavır sergileyebilirsiniz.


Yaşça büyük birinden nasihat almak isteyebilirsiniz. Hayattaki amaçlarınızın gerçekleştiğini hayal edebilirsiniz. 21 Mart’ta Koç burcunun 0 derecesinde Yeni Ay gerçekleşecek ve yitirdiğiniz umudunuzu tekrar kazanabilirsiniz. Sosyal ortamlarda daha aktif olacağınız, yeni ortamlara gireceğiniz bir süreç başlayabilir. Hayatı sıfırlamışçasına değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Hafta ortasında tedirgin bir ruh hali içinde olabilirsiniz. İnzivaya çekilmek isteyebilirsiniz. Hayat felsefeniz tamamen değişebilir. Aile değerleriniz konusunda mücadele içine girebilirsiniz. Harcamalarınızda artış olabilir.


Hukuksal konularda değişen koşullar canınızı sıkabilir. Farklı kültürlerdeki kişilerin geleneklerine daha saygılı bir yaklaşım içinde olabilirsiniz. 21 Mart’ta Koç burcunun 0 derecesinde bir Yeni Ay gerçekleşecek ve toplum önündeki kimliğiniz baştan sona yenilenecek. Kariyerinizde istediğiniz statü için rakiplerinizle mücadele etmekten kaçınmayacaksınız. Hedefleriniz doğrultusunda cesurca adımlar atabilirsiniz. Hafta ortasında arkadaşlarınızla lezzetiyle ünlü bir restoranda buluşmak isteyebilirsiniz. Yeni tanıştığınız biri ile arkadaşlık ilişkiniz başlayabilir. İlerlemek istediğiniz alanla aile bağlarınız arasında kalabilir ve bunun mücadelesini verebilirsiniz.


Maddi kaynaklarınızın azaldığı duygusuna kapılıp korku geliştirebilirsiniz. İhtiyaçlarınıza yetemiyormuş hissi paniklemenize sebep olabilir. 21 Mart’ta Koç burcunun 0 derecesinde Yeni Ay gerçekleşecek; aniden uzak bir yere seyahat planları yapabilirsiniz. İçinizde hak, hukuk, adalet temalarıyla ilgili mücadele gücü bulabilirsiniz. Akademik alanda yeni bir şeyler yapmak isteyebilirsiniz. Hafta ortasında sizi kariyerinizde ilerletecek şanslı etkiler yakalayabilirsiniz. Kadersel karşılaşmalarla hiç beklemediğiniz anda fırsatlar yakalayabilirsiniz. İkili ilişkilerde dönüşüm etkisi içerisine girebilirsiniz. Sinirsel gerginlikler yaşayabilirsiniz. Ailenizden biri ile kendinizi hiç beklemediğiniz bir anda savaşın tam ortasında bulabilirsiniz.


Hayatınızdaki kişinin ihtiyaçlarına odaklanabilirsiniz. Eşinizin her şeyi üstüne alması, kurban bilincine girmesi canınızı sıkabilir. Yeni Ay, sizler için ortak kazanç kapılarını açabilir. Borçlar konusunda savaşacak gücü kendinizde bulabilirsiniz. Gizemli konulara çekilebilir ve bu konulara yönelebilirsiniz. Kredi ihtiyacınız var ise başvurduğunuz takdirde olumlu sonuç alabilirsiniz. Hafta ortasında, yurt dışı seyahat sürecinizde biri ile tanışabilir ve ona istemsizce çekilebilirsiniz. Akademik alanda çalışmalar yapıyorsanız, yaptığınız çalışmaların değeri daha fazla fark edilebilir. Sosyal guruplar içerisinde aile içi şiddet görmüş kişilere yardım etme temaları daha fazla dikkatinizi çekebilir, bu konuda bir dernekle çalışmak isteyebilirsiniz. Ev partilerine katılımınız artabilir.


Son zamanlarda dalgın, durgun ve unutkan haliniz çalışma arkadaşlarınızın dikkatini çekmiş olabilir. Bu konuda yöneltilen uyarılara dikkat etmenizde fayda var. Doktora başvurmak isteyebilirsiniz. 21 Mart’ta Koç burcunun 0 derecesinde bir Yeni Ay gerçekleşecek ve ikili ilişkilerde yeni bir dönem sizleri bekliyor. Ortağınızla cesur girişimlerde bulunabilirsiniz, yeni ortaklıklara yelken açabilirsiniz. Otoriter tavrınız eşinizin dikkatini çekebilir. Hafta ortasında ise değer ve değersizlik konusuna takıntılar geliştirebilirsiniz. Maddi kaynaklarınızın dağılımına dikkat edebilirsiniz. Bütçenizde yer alan açıkları kapatmak adına ortak kazançlarınızla ilgili düzenleme yapmak isteyebilirsiniz.


Partnerinizin sizin isteklerinizi önemsemediğini düşünebilirsiniz. Bu durum neşenizi yitirmenize sebep olabilir. 21 Mart’ta Koç burcunun 0 derecesinde bir Yeni Ay gerçekleşecek ve çalışma ortamınızda yenilik enerjisi sizlere yansıyabilir. Çalışma şeklinizle ilgili değişiklikler söz konusu olabilir. İş ortamınızda rekabet enerjisi yüzünden çok çalışmak zorunda kalabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili daha önce cesaret edemediğiniz kontrolleri gerçekleştirmek adına harekete geçebilirsiniz. Hafta ortasında ise eşinizle ilgili gündemler söz konusu olabilir. Birbirinize duyduğunuz güveni tazeleyebilirsiniz. Bu süreçte daha önce yapmak istediğiniz, fakat ertelediğiniz şeylere vakit ayırabilirsiniz.


Pazartesi günü evinizin ihtiyaçlarına odaklanabilirsiniz. Hane içinde eksik gördüğünüz fakat yapmayı ertelediğiniz her şey gözünüze batabilir. Eksiklikleri tamamlamak için yeterli gücü kendinizde bulamayabilirsiniz. 21 Mart’ta Koç Burcunun 0 derecesinde bir Yeni Ay gerçekleşecek ve yeni bir aşka ‘merhaba’ diyebilirsiniz. Hayat sevinciniz artabilir. Birini eğer platonik olarak seviyorsanız, cesaretle ilanı aşk edebilirsiniz. Borsa yatırımlarıyla ilgileniyorsanız, acele karar verip zarara uğrayabilirsiniz; etraflıca düşünmenizde fayda var. Yeni ilgi alanlarına yönelebilirsiniz. Hafta ortasında ise evcil hayvanlarınızın ihtiyaçları ile ilgili yeni şeyler alabilirsiniz. Çalıştığınız yere karşı bağınız kuvvetlenebilir. Ev için harcadığınız para konusunda abartıya kaçtığınızı fark edebilirsiniz.


Aynı anda birçok yerde olmak sizleri yorabilir. Etrafınızdaki kişilerle iletişim kopuklukları yaşayabilirsiniz. 21 Mart’ta Koç burcunun 0 derecesinde bir Yeni Ay gerçekleşecek ve hane içinde yepyeni başlangıçlara yelken açabilirsiniz. Aile içinde yeni bir ev almak için kararlar verebilirsiniz. Babanızla ilgili gündeminiz oluşabilir. Baba olabilirsiniz. Hafta ortasında, eğer çocuklarınız varsa, onların ihtiyaçlarına daha fazla eğilebilirsiniz. Aşk hayatınızda güven arayışınız sonuç verebilir, böyle biriyle birlikteliğe başlayabilirsiniz. Şans oyunları oynuyorsanız şanslı etkiler olabilir. Evliyseniz eğer eşinizin agresif hareketlerine maruz kalabilirsiniz. Tartışma konusu aile olabilir. Değer yargılarınız tamamen değişebilir.


Maddi kaynaklarınızda oluşan kaygan zemin sizleri zorluyor olabilir. Değişen maddi gelirinizi düzene sokmak isteyebilirsiniz. 21 Mart’ta Koç burcunun 0 derecesinde bir Yeni Ay gerçekleşecek ve zihninizde yepyeni vizyonlar oluşabilir. Yeni bir iletişim aracı satın almak isteyebilir ve fonksiyon olarak hıza önem verebilirsiniz. Seyahat ederken aceleci tavrınız sizlere zorluk çıkarabilir. Bu nedenle trafikte dikkatli olmanızda fayda var. Yeni bir eğitim almak isteyebilirsiniz, bu eğitim savaş sanatları ile ilgili olabilir. Hafta ortasında ev, aile, yuva konuları gündeminizi oluşturabilir. Aile bireyleri ile sevgi bağınız artabilir. Midenizde hassasiyet görülebilir. Kendinizle ilgili köklü değişimler yapmak isteyebilirsiniz.


Kendinizle bağınızı güçlendirmek adına ihtiyaçlarınıza daha fazla yönelebilirsiniz. Hayatınızda hiç olmadığınız kadar net tavırlar içinde olabilirsiniz. 21 Mart’ta Koç burcunun 0 derecesinde bir Yeni Ay gerçekleşecek ve maddi ve manevi değerleriniz konusunda yeni başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz. Cesurca adımlar atabilirsiniz. Kazancınızı artırmak adına yeni hedefler belirleyebilirsiniz. Riskli yatırımlar içerisine girmekten çekinmeyebilirsiniz. Hafta ortasında yurt içi seyahatlerinizde güvenlik ve konfor arayışınız önceliğiniz olabilir. En yakın arkadaşlarınızla bir araya gelip bir şeyler yemek isteyebilirsiniz. Elektronik eşya alımında güvenlik ve sağlamlık ön plana çıkabilir. Aşk hayatınızda hızlı gelişmeler görülebilir. Bilincinizde derin dönüşümler sizleri bekliyor.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog