İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (23 Ocak - 29 Ocak)

Kadersel seçimler haftası…Merkür retrosu bitmiş olsa da geçmişten tanıdıklarınız yazmaya, mesaj atmaya devam ediyor, siz de onlardan haberler almaya devam ediyor musunuz? Bu durum genelde retro dönemlerine denk gelirdi fakat gökyüzü açıları bir şekilde aynı etkiyi üzerimizde yaşatmaya devam ediyor. Kapanmamış, bitmemiş meseleler retro zamanlarını beklerken şimdi ise yeniden önümüze geliyor. Buna eşlik eden birçok açı var. Jüpiter-Juno kavuşumu bu etkiyi verebiliyor. Jüpiter’in Yengeç burcu yücelim yöneticisi olduğunu unutmamak gerekir. Juno ise ilişkiler, denklik, davranışsal iletişimi tetiklediği için önümüzde eskiye özlem, maziyi yeniden canlandırma isteği yükselmiş durumda...

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
23.01.2023
Haftalık burç yorumları (23 Ocak - 29 Ocak)
  • Bu hafta Güneş, Ay düğümleri ile sert açı yapacak. Sanki bile bile, başka tercihimiz yokmuş gibi bize verileni kabul edeceğiz. Yenilgi tarafında kalma dürtüsü ile haftayı tamamlayacağız. Bir de bitmiş gitmiş meseleler için daha fazla tartışmaya, üstünde durmaya gerek var mı? Bu hafta bunu bir düşünmemiz gerek...
  • Bu hafta Venüs’ün Balık burcuna geçişi, hesaba katmadığımız detaylar nedeniyle yaşamımızdaki olayların hiç istemediğimiz şekilde sonuçlanmasına vesile olabilir. Unutmayın ki Venüs, Balık burcunda yücelir. Yücelen gezegenler ‘ben daha iyiyim’ gibi bir böbürlenmeye sahip olur ve bu da detayları atlamaya, olan biteni gözden kaçırmaya, ‘bana bir şey olmaz’ tutumu sergilemeye vesiledir. Bu tehlikelerden bu hafta uzak durmakta fayda var.
  • Özetle kadersel seçim aşamaları konusunda yaşayacağımız önemli deneyimler olacak ve gökyüzü belli bir konuyu fazla zorlamamamızı ve seçimlerimiz büyük başlangıçları, önemli değişimleri işaret ediyorsa iki kere düşünmemizi öğütlüyor.

 

Yükselen burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.

Kadersel eşinize veya uyumlu iş ortaklıklarına merhaba diyebilirsiniz. Bu hafta cesaretinizle birçok alanda kalıcı eş veya ortaklığı hayatınıza katabilirsiniz. Hafta ortasında otorite figürleriyle iletişimde aksaklıklar yaşayabilirsiniz. 27 Ocak’ta Venüs, Balık burcuna geçecek ve sizlerin inziva evine yerleşecek. Gizli ilişkilere çekilebilirsiniz. Aşkta şanslı etkiler hafta boyunca size fırsatlar sunsa da ilişki isteğinde aşırılık olabilir. Ebeveynlerinizin çocukluğunuzda size öğrettikleri değer yargılarını sorgulayabilirsiniz. Herkesten saklı alışveriş yapabilirsiniz. Kendinizi gizli gizli tatlı yerken bulabilirsiniz. Hafta sonu arkadaşlarınızla ani gelişen yolculuklara çıkabilirsiniz.


Pazartesi günü sabah saatlerinde kariyerinizle ilgili birçok konuyu çözebilirsiniz. Öğleden sonra ise yarım kalmış işleriniz var ise tamamlayabilirsiniz. İçinizde yanıp tutuşan ‘Diğer yarım nerede?’ sorusu ile baş başa kalabilirsiniz. Bu konudaki istek ve düşünceleriniz büyüyebilir. ‘Bu dünyada eksik kaldım’ düşüncesi sizi yorabilir. Platonik olarak birini idol eş olarak belirleyebilir, bu konuda gizli hayranlığınız büyüyebilir. En çok kendinizle bağınızı güçlendirmeniz gerektiğini bilmelisiniz. 27 Ocak’ta Venüs-Balık burcu transiti başlayacak ve daha fazla sosyalleşebilirsiniz. Arkadaşlarınızla aranızdaki sevgi bağınız kuvvetlenebilir. Umutlarınız tekrar yeşerebilir. Tesadüfi karşılaşmalar sonucu ilişki başlangıçları olabilir.


Neşenizin artacağı bir dönem. Yurt dışı ile ilgili bir başvuru yapacaksanız pazartesi öğle öncesi yapabilirsiniz. Öğleden sonra yapacağınız başvurular askıda kalabilir. Hayat amacınıza yönelik yeni guruplara girebilir, burada yeni insanlar tanıyabilir, kendinize denk olan kişilerle yakınlaşabilirsiniz. 27 Ocak’ta Venüs, Balık burcuna geçiş yapacak. Aynı statüye sahip olduğunuz kişiler hayatınıza girebilir. Terfi alabilirsiniz. Otorite figürlerinin takdirini kazanabilirsiniz. Hafta sonu hak, hukuk, adalet konusuna takılı kalabiliriz. Geçmişte uğradığınız haksızlıklar aklınıza gelebilir. Çözüm yollarına farklı açılardan bakmayı hayatınıza katabilirsiniz. Aniden çözümü bulabilirsiniz. Yeni fikirleri hayatınıza katabilirsiniz


Göz önünde attığınız cesur adımlar çok konuşulacak. Yaptığınız işlerde geri planda kalmak yerine ön planda olmak isteyebilirsiniz. Uzun süredir çabalarınızın sonucunu alamıyorsanız eğer, bu süreçte kariyerinizle ilgili yükselişe geçebilir ve tanınabilirsiniz. 27 Ocak’ta Venüs, Balık burcu transitine başlayacak. Yurt dışı, hak, hukuk, adalet temaları gündeminizde olacak. Yabancı kültürlere ilginiz artabilir. Farklı kültürdeki kişilerle sevgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Dini yerleri ziyaret etmek bu süreçte iyi gelecektir. İnanç sistemlerini araştırabilirsiniz. Hafta sonu aşk ilişkilerinde anlaşılamadığınızı düşünebilirsiniz. Çözemediğiniz, süregelen kemikleşmiş değersizlik hissini, aniden fark edebilirsiniz. Bu konuda kendinizi yapılandırabilirsiniz.


Geçmişte kendinize değer vermediğiniz için hayıflanıyor olabilirsiniz. Kendi değerinizi gösterebilmek için bu hafta tam zamanı. Güneş de Kova burcuna geçtiği için size ilişkiler konusunda yeni fırsatlar verecek. Eylemlerinizin sonuçlanmadığını düşünüyor olabilirsiniz fakat uzun vadede size kazançlar sağlayabilir. Belirli kararları sonlandırmak durumunda kalabilirsiniz. Sizin için vermesi zor kararlar olacak ama sonrasında hayatınızı yeniden yapılandırabileceksiniz. 27 Ocak’ta Venüs, Balık burcunda transit yapacak. Başkalarından gelecek kaynaklarınızda artış gözükebilir. Kredi ve borçlarla ilgili düzenlemeler yapabilirsiniz. Hafta sonu kendinizi kötü hissedebilir, işlerin istediğiniz gibi gitmediğini düşünebilirsiniz. Geçmişte yaşadığınız kırgınlık ve küskünlükleri bir kenara bırakıp hayatın size verdiği armağanları görmeye çalışmalısınız.


Başkalarının kaynaklarından fayda göreceğiniz bir haftaya giriyorsunuz. Kredi ve borçlarla ilgili düzenleme yapabilirsiniz. Fazla borçlanmamaya özen göstermenizde fayda var. Hiç hesapta yokken miras konusunda şanslı etkiler alabilirsiniz. 27 Ocak'ta Venüs, Balık burcuna geçiş yapacak. İkili ilişkilerde sevgi paylaşımlarının yoğun etkileri sizleri sarabilir. Eş gelirinde artış gözükebilir. Hafta sonu kendiniz için yeterli zaman ayırabilirsiniz. Eğer önemli bir karar almanız gerekiyorsa, bu kararı kendinize özgü ve net olan tavrı buluncaya kadar olgunlaştırmalısınız. Bunu yapabilmeniz ve kendi içinizle uzlaşabilmeniz için meditasyon yapmak, uzun bir yürüyüşe çıkmak veya yalnızca bir göl kenarında durup uzun uzun onu seyretmek size yardımcı olabilir.


Bu hafta size heyecan veren bir olayla karşılaşabilirsiniz. Cesaretle adım atabilirsiniz. İkili ilişkilerde herkesin içinde fark edilmek ve liderliğinizi ispatlamak isteyebilirsiniz. Enerjinizin giderek arttığı bu dönemi oldukça çekici hale getirebilirsiniz. 27 Ocak'tan itibaren Venüs'ün Balık burcuna geçişi, iş ve çalışma koşullarında güzel fırsatlar yakalamanıza olanak sağlayabilir. Çalışma ortamınızda uyumu yakalayabilirsiniz. İş ortamınızı kendi zevkinize göre tekrar dizayn edebilirsiniz. Yapılan işte stratejik hamleler, iş arkadaşlarınız arasında önce çıkmanızı sağlayabilir. Çalışma ortamınıza yeni biri gelebilir ve onunla sevgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Günlük rutinlerinizde belirsizlikler sizleri yorabilir. Sağlık konusunda şeker tüketimine dikkat etmenizde fayda var.


Ruhen ve bedenen dinlenmek istediğiniz bir zamandan geçiyor olabilirsiniz. Mücadeleyi, savaşı bir kenara bırakıp huzurla dolmak isteyebilirsiniz. 27 Ocak'ta Venüs, Balık burcunda transit yapacak. Bu, romantik ve keyifli bir ilişkiye işaret edebilir. Karşılıklı birbirinizden hoşlanacağınız, keyif alacağınız bir döneme ilerlediğinizi gösteren olumlu etkiler devrede. Sevgilinizle hoş bir yemeğe çıkabilirsiniz, keyif alacağınız bir tatil veya geziye çıkabilirsiniz. Güzel yerlerin ve ortamların tadını birlikte çıkarabilirsiniz. Çocuklarınızla daha fazla sevgi paylaşımında bulunabilirsiniz. Hafta sonu eşiniz veya ortaklı işler yaptığınız kişilerle kısa süreli sürtüşmeler yaşayabilirsiniz.


Aileniz ve sevdiklerinizle birlikte mutluluğun tadını çıkarma zamanı. 27 Ocak’ta Venüs’ün Balık seyri, aile ortamında sevgi paylaşımlarını işaret ediyor. Özlem, hasret, nostalji içeren konulara yönelebilirsiniz. Geçmişi, gençliğinizi, çocukluğunuzu özlüyor olabilirsiniz. Çocukluk aşkınızla, ilk veya eski aşkınızla karşılaşabilir, romantik hisler içinde olabilirsiniz. Özünüzü, sizi siz yapan değerleri ya da unuttuğunuz özelliklerinizi hatırlayabilirsiniz. Bu hatırlayış, geçmişe dönüş; size şimdiki, günlük sorunlarınızda yardımcı olabilir, ailenizden, köklerinizden, geçmişinizden aldığınız destek artabilir. Eğer borsa oynuyorsanız, dikkatli olmanızda fayda var; aceleci davranıp büyük kayıplar yaşayabilirsiniz.


Keskin bir virajı dönmüş olabilirsiniz ve karşınızda seçmeniz gereken iki yol görebilirsiniz. Her iki yolun da ucu keskin olabilir ve karar vermekte zorlanabilirsiniz. Başkalarından öğreneceğiniz çok şey olabilir. 27 Ocak'ta Venüs, Balık burcunda transit yapacak. Eğitim alanında önemli bir dönemden geçebilirsiniz. Kişisel gelişimle ilgilenebilir, bolca kitap okuyabilir, konularında bilgi ve bilgelik sahibi insanlarla bir araya gelebilirsiniz. Onların tecrübelerinden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Tüm bu öğrendikleriniz, ileride gerek işinizde, gerek özel yaşamınızda çok faydalı olabilir. Bu bilgilerle başkalarına da faydalı olabileceğinizi unutmayın. Etrafınızda yardımınızı bekleyen ve size el uzatan çok fazla kimse olabilir. Siz de gönlü bol bir şekilde yardımlarına koşabilirsiniz. Herkese yardım ederken alma verme dengenizi korumayı unutmamalısınız.


Bazı şeylerin artık sona yaklaştığı, kırılıp dökülmeye ve çözülmeye başladığına işaret eden bir hafta sizleri bekliyor. Bu dağılmaya ve değişime hazır olmanız gerekiyor. Yakın çevrenizin desteği ile cesurca adım atacağınız bir süreç sizleri bekliyor. 27 Ocak’ta Venüs, Balık burcunda transit yapacak; bu, sizlere maddi manevi değerlerinizi sorgulatabilir. Maddi kaynaklarınızı artırmak isteyebilirsiniz. Şefkat ve sevgi konusunda alma verme dengenizi korumak isteyebilirsiniz. Bu dönem beslenme şeklinde aşırılıklar gözlenebilir, dikkat etmekte fayda var. Hafta sonu ev, aile, yuva konusunda gerilimler yaşayabilirsiniz. Ani söylemlerden kaçınmalısınız.


Arzuladığınız değişim ve yenilikleri hayata geçirebilecek cesaret ve enerjiye sahip olabilirsiniz. Aşkta ve ilişkilerde coşkulu, arzu dolu, hevesli ve istekli bir döneme işaret ediyor. Bu değişim havası heyecan verici olabilir. Maddi kaynaklarınızda yeni ortaklıklarla büyüme gerçekleşebilir. Fakat rehavete kapılmadan iyi bir planlama yapmanızı öneririm. 27 Ocak'ta Venüs, Balık burcunda transit yapacak. Motivasyon alanlarınız konusunda sanatsal alana yönelebilirsiniz. Sevgi dolu ve şefkatli yönünüzü ön plana çıkarabilirsiniz. İstediğiniz sevgiyi karşı tarafta görmeyince olumsuz duygular ve kurban bilincine girebilirsiniz. Hafta sonu ani gelen fikirleri hayatınıza katabilir, sıra dışı yöntemler bulabilirsiniz.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog