İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (29 Kasım - 5 Aralık)

Yılın son tutulmasının enerjisi ve heyecanı içinde yeni bir haftaya başlıyoruz. Özellikle hafta ortasından itibaren iyiden iyiye bu etkileri hissedebiliriz. Yeni haftaya, bağışıklık sisteminize özen göstererek başlamanız iyi olur. Ruhsal ve bedensel olarak omuzlarınıza olduğundan fazla yük almadan, dengede kalabileceğiniz ortamlarda olmaya özen gösterin. İki tutulma arasında olduğumuz için özellikle bu hafta çok acil olmayan işlerinizin dışında yeni bir işi başlatmamanızda ve yeni imzalarınızı kısa süreli bekletmenizde fayda var. Daha önce yarım bıraktıklarınıza yönelmeniz çok daha iyi olacaktır. Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı, haftalık burç yorumlarını paylaştı…

profil
BT Ekip
28.11.2021
Haftalık burç yorumları (29 Kasım - 5 Aralık)

Pazartesi günü göklerin kralı, üst benliğimizin, ruhumuzun enerjisi Güneş’in gökyüzünde Merkür’le güzel bir kavuşumu olacak. Güzel, olumlu etkileri olan ve sezgilerimizi güçlendiren bir atmosfer oluşturabilir. Ayrıca hayallerimizi, dileklerimizi yazarak ya da güçlü olumlamalar yaparak gökyüzüne mektup halinde iletebileceğimiz mucizevi saatler olabilir. Bu birleşimi göz ardı etmeyelim.

Ayrıca yaşamımızdaki güçlü kişilerden olumlu yönde beklediğimiz desteği de bulabileceğimiz bir günü deneyimleyebiliriz.

Salı günü Venüs-Neptün ve Mars-Neptün arasındaki uyumlu atmosferde gökyüzü sezgilerimize güç katabilir, ilhamımızı artırabilir ve hayallerimizin gerçeğe dönüştürme imkanını önümüze serebilir.

Haftanın ilk günü özellikle rahat akışta ilerleyebileceğimiz enerjiler altında olabilir, ideallerimizi ve hayallerimizi tekrar gözden geçirme imkanı bulabiliriz.

Çarşamba günü, elimizdeki yarım bıraktıklarımızı tamamlama enerjisi içinde olabiliriz.

Cumartesi günü İstanbul saati ile 10.42’de, Satürn gezegeninin yönetimi altında olan gün genelinde, 12 derece Yay burcunda gerçekleşecek bir Güneş Tutulması yaşayacağız. 

Tutulma zamanında Mars ve Jüpiter zorlayıcı enerjisi altında olabileceğimizi ve hiçbir duygumuzda, ateş elementinde gerçekleşen bu tutulma etkisi ile fanatikleşmememiz gerektiğini hatırlatmak isterim.

Yükselende Oğlak burcunun ve Venüs-Plüton kavuşumunun etkileşimi ile, ekonomik ve finansal değişimler bolca gündemimizde yer alacaktır.

Global anlamda insanlık adına zor bir dönemde olduğumuzu, artık iyiden iyiye ekonomik durumun kötüleştiğini, ülke halklarının fakirleştiğini, üzerimizdeki baskı ve stresi derinden hissedeceğimiz günlerin de başında olabiliriz.

Bu süreç, yaşama bakış açımızı değiştirebilir ve sahip olduklarımızı korumaya yönelik sınavlardan geçebileceğimiz bir dönemi bizlere işaret edebilir.

Korku frekansına ve kişisel hırslarımıza kapılmadan, ruhsal ve bedensel enerjimizi yüksek tutarak, evrende işleyen sisteme teslim olarak; hayatımızda bir devrin bitişi ve yenisinin başlangıcı eşiğinde olabileceğimiz bu süreçte değişime direnmeyelim derim.

Şems’i Tebrizi’nin de dediği gibi geleceğimizle ilgili hayallerimizde umudumuzu kaybetmeyelim: “Düzenim bozulur, hayatım alt üst olur diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını?”

Huzurla, sağlıkla geçirebileceğimiz bir hafta yaşamamız dileğiyle…

Yeni haftaya ikili ilişkilerimiz ve iş ortaklıklarımızla ilgili yoğun gündemlerle başlayabiliriz. Haftanın ilk günlerini önemli görüşmelerimiz açısından olumlu yönde değerlendirebilir ve yarım bıraktığımız işlerimizi kolaylıkla sonuca ulaştırabiliriz. Yurt dışı bağlantılı bir işimiz var ise artık bu konular üzerine net kararlar almak isteyebilir ve daha gerçekçi bir bakış açısı içinde olabiliriz. Önümüze yeni görüşmeler ve imzalık konular gelebilir. Finansal koşullarımıza odaklanmak isteyebilir ve yeni fırsatları değerlendirmek isteyebiliriz. Risk almak için uygun bir haftada olmayabiliriz. Artılarını eksilerini değerlendirmeden yeni başlangıçlar kararı almamak, bizler için daha faydalı olabilir. İçimizden geçenleri kâğıda aktararak, bir döküman haline getirmeyi deneyebiliriz.


Yeni bir haftaya gündelik rutin işlerimize yönelerek başlayabiliriz. Hafta genelinde sağlığımıza ekstra önem gösterelim ve bol sıvı tüketmeyi ihmal etmeyelim; böbreklerimizde hassasiyet yaşayabileceğimiz bir süreç içinde olabiliriz. Finansal anlamda rahat bir nefes alabilir ve bu haftayı, yeni bir iş başvurusu yapmayı düşünüyorsak olumlu yönde değerlendirebiliriz. Hafta içinde yaşamın keyifli tarafına çekilmek isteyebiliriz. Kredi başvurusu yapmayı planlıyorsak ve finansal yeni yatırımlar düşünüyorsak, bu haftanın geçmesini beklemek bizler için daha faydalı olabilir. Unuttuğumuz bir ödeme bu hafta karşımıza gelebilir.


Yeni haftaya, ikili ilişkilerimiz ya da kadersel yol arkadaşlarımızla ilgili yeni gelişmelerle başlayabiliriz. Kendimize daha çok vakit ayırmak isteyebilir ve kendi bireysel işlerimizle ilgili yoğun bir tempo içinde olabiliriz.  Ev ve gayrimenkulle ilgili beklettiğimiz işlerimiz açısından desteklendiğimiz ve yeni fırsatlarla karşılaşabileceğimiz bir haftayı deneyimleyebiliriz. Hayatımızda yaşadığımız plansız büyük değişimlerin içinde olduğumuz bu süreçte kendimizi daha iyi hissedebilir ve yolunda gitmeyen ikili ilişkilerimizde daha çok sonuca odaklanabiliriz. Aynı zamanda ikili ilişkilerimiz açısından yeni bir sayfanın başlangıcı içinde olabiliriz. Bekar olan İkizler, bu süreç içinde yeni bir ilişkiye başlayabilirler.


Yeni haftaya gökyüzünün önümüze serdiği yeni fırsatlarla ve sürprizlerle karşılaşarak başlayabiliriz. Yakın çevremizle yoğun bir iletişim trafiği içinde olabiliriz. Plansız bir şekilde kısa bir seyahate çıkmak zorunda kalabiliriz. Uzunca bir süredir ailevi konularımızla değişen gündemler içindeydik; artık bu dönemi kapatırken bireysel olarak yeni seçimlerimizde dikkatli olmamız gereken bir zamanı deneyimleyebiliriz. Denge bulmakta zorlanabileceğimiz bu döngüde, hayatı biraz akışına bırakmak, şartları zorlamamak bizler için faydalı olabilir. Partnerimiz ve çocuklarımızla ilgili gündemlerimiz oluşabilir. Spora başlamak için ideal bir hafta olabilir.


Yeni haftaya keyif alabileceğimiz şanslı, huzurlu enerjilerle başlayabiliriz. İş ve ikili ilişkilerimizle ilgili bizi olumlu yönde destekleyici bir atmosfer içinde olabiliriz. Ailemizle ilgili beklemediğimiz yönde gelişmelere açık olan hafta genelinde fikirlerimizle onları aydınlatmak ve onlara yardımcı olmak bizler için zor olabilir. Aile içi konuları yönetmek bizleri ruhsal olarak zorlayabilir. Bu enerjinin farkında olarak sakin kalmayı tercih etmek daha faydalı olacaktır. Evle ilgili konularımızla ilgilenmek ve beklettiğimiz bir ev içi tadilat projemizi başlatmak için olumlu bir hafta olabilir. Hayatımızdaki takdir ettiğimiz güçlü kişilerden desteklendiğimiz bir süreci deneyimleyebilir, gökyüzünün bolluk ve bereket enerjisini hissedebiliriz. Ebeveyn olmayı planlayan sevgili Aslan burçları, belki de evren bu süreçte sizleri ekstra olarak destekleyebilir; şansınız bol olsun.


Yeni haftaya finansal konulara daha çok odaklanarak ve maddi manevi rahat bir nefes alarak başlayabiliriz. Fakat finansal yatırımlarımız konusunda tedbirli ve dikkatli olmayı ihmal etmememiz gereken bir dönemi deneyimleyebiliriz. Duygusal iniş çıkışlara açık hafta başında, çevremizi de sevgimizle şifalandırabiliriz. Ailemizle ilgili kalıcı ve köklü bir değişim süreci içinde olabilir ve belki de yer değişikliği yapmayı düşünebiliriz. Beklettiğimiz bir gayrimenkul satışını bu hafta gerçekleştirmek için destekleyici bir atmosfer altında olabiliriz. Aile içi büyüklerimizle daha fazla ilgilenerek kendimize huzurlu bir enerji kalkanı oluşturabiliriz. Hafta ortasını kişisel bakımımıza yönelerek ve alışveriş için değerlendirebiliriz. Kontrolümüz dışında gerçekleşen olaylarla, yakın çevremizde değişim yapmak zorunda kalabiliriz. Trafik kurallarına uymayı ihmal etmeyelim; küçük kazalara açık bir enerji altında olabiliriz.


Yeni haftaya, gökyüzünün şanslı fırsatlarını önümüze getirmesiyle birlikte koşullarımızı yeniden gözden geçirerek, yeni plan ve projelerimize yönelerek başlayabiliriz. Haftanın ilk günlerinde finansal konularımıza odaklanabilir ve unuttuğumuz ödemeleri gündemimizde bulabiliriz. Yurt dışı bağlantılı ve aynı zamanda akademik kariyerimizle ilgili konularımıza daha çok vakit ayırmak isteyebiliriz. Çalışma hayatımızda başarı yakalayabilir ve ilham gücü gerektiren işlerde içimizdekileri rahatlıkla aktarabiliriz. Ailemizle ilgili kontrol dışı durumlarla karşılaşabiliriz. Yakın çevremiz tarafından olumlu yönde desteklendiğimizi hissedebilir ve onlarla yoğun bir iletişim trafiği içinde olabiliriz. Kariyerde terfi durumu gündemimize gelebilir ve yeni fırsatlarla karşılaşabiliriz. Evren ve sevdiklerimizin bizi desteklediği bir dönemi deneyimleyebiliriz.


Yeni haftada daha çok kendi enerjimize odaklanmak isteyebilir, bulunmak zorunda olduğumuz ortamlarda yalnız kalmak ve iç sesimizi yönelmek isteyebiliriz. Bu haftanın atmosferi ile kendimizle yüzleşmek durumunda kalabiliriz. Bunun farkında olmak ve kendimize karşı sert davranmamak, her şeyin olması gerektiği gibi, olması gereken zamanda olduğunu kabullenmek bizler için faydalı olabilir. Ailemize destek olmak isteyebilir ve onlarla huzurlu ortamlarda bir arada olabiliriz. Hafta ortasında finansal olarak gelir giderlerimize odaklanabilir, borçlarımıza ya da alacaklarımıza ve ortak gelirlerimizle ilgili konulara daha çok yönelebiliriz. Duygusal değil daha çok mantıkla karar almamız gereken bir zamanı deneyimleyebiliriz. Bizler için daha çok maddi konuların ön plana çıktığı bir zaman olabilir. Uyku problemlerine açık hafta genelinde kafein alımını azaltmak faydalı olabilir.


Yeni haftaya, sosyal çevremiz ve aile büyüklerimizle ilgili kontrol dışı olaylara açık bir enerji altında başlayabiliriz. İş ve kariyer alanlarımızda yeni fırsatları huzurla deneyimleyebileceğimiz bir zaman olabilir. Yurt dışı bağlantılı ya da akademik başarı vaat eden işlerimiz varsa, evrensel enerji tarafından desteklendiğimizi hissedebilir ve yeni fırsatlara açık bir zamanı yaşayabiliriz. Hafta genelinde odak noktamız daha çok kendimiz olabilir ve yaşamımızla ilgi yeni kararlar almak durumunda kalabiliriz. Yaşamımızda yeni bir sayfa açmak isteyebilir ve finansal olarak biraz nefes alabiliriz. Yeni plan ve projelerimizi çevremizle paylaşmak için uygun bir dönem olmayabilir; gizli düşmanlıklara ve arkadan dönen gizli kapaklı işlere açık bir enerji altında olabiliriz. Kadersel yol arkadaşlarımızla dengeyi kurmakta zorlanabileceğimiz bir haftayı deneyimleyebiliriz. Bu enerjinin farkında olarak fazla kalabalıklar içinde olmamak ve bizi strese sokabilecek kişilerden uzak durmak faydalı olabilir.


Yeni haftaya biraz daha iç sesimizi dinleyerek, yaşamı akışına bırakarak başlamak isteyebiliriz. Kendimizi değiştirmek ve dönüştürmek isteyebileceğimiz bu hafta, bireysel olarak güzel fırsatlarla karşılaşabiliriz. Kontrol dışı olaylara açık bir zamanı deneyimleyebilir, gizli düşmanlıklara açık bir enerji altında olabiliriz. Bilinçaltımızdaki korkularımızla yüzleşmek zorunda kalabilir ve ruhsal enerjimizi toparlamakta zorluk çekebiliriz. Belki de gökyüzü bu süreçte bize, kâinatta işleyen sisteme teslim olmayı öğretmek istiyor olabilir. Hafta ortasında aile büyüklerimizle bir arada olarak ve onların hayrına hizmet ederek huzur bulabiliriz. Kariyer alanlarımızda güzel gelişmeler yaşayabilir ve yeni tekliflerle karşılaşabiliriz.


Bu hafta sosyal çevremiz ve arkadaş gruplarımız içinde aranılan bir isim olabilir ve yoğun bir tempo içinde haftanın enerjisini yönetmek zorunda kalabiliriz. Kendimizi daha çok yaşamın keyif ve huzur veren yanlarına yakın hissedebiliriz. Bu süreç içinde gökyüzü hayallerimizin peşinden gitmemizi istiyor olabilir. Ani gelişebilecek seyahatler ve bizi mutlu edebilecek sürprizlere açık bir hafta olabilir. Farkındalıklarımızın artması nedeni ile kazançlı bir döneme giriş yapabilir ve sosyal çevremiz vesilesiyle kazançlı fırsatlarla karşılaşabiliriz. Kişisel eğitimimize yönelebilir ve yaşamda neleri başarabildiğimizin farkında olabiliriz. Finansal konularda gerçekçi davrandığımız taktirde rahat bir nefes alabileceğimiz bir dönemi deneyimleyebiliriz.


Yeni haftaya ortak gelirler alanımızda güzel gelişmelere açık bir enerjiyle başlayabiliriz. Miras, nafaka gibi konuların üzerinde oluşan blokajlar kalkabilir ve artık zihinsel olarak rahatlayabiliriz. Kariyer ve iş alanlarımızda yeni başlangıçlar ve fırsatlarla karşılaşabiliriz. Acele kararlar vermememiz gereken bir hafta olabilir; bunun farkında olalım ve duygularımızla değil mantığımızla hareket etmeye özen gösterelim. Bekar olan Balık Burçları hayallerindeki gibi bir aşka yelken açabilirler. İkili ilişkilerimiz gündemimizde bolca yer alabilir. Haftanın ilk günlerini önemli iş ve görüşmelerimiz açısından değerlendirebiliriz. Kredi başvurusu yapmayı planlıyorsak, başvurumuzu, hafta ortasında yapabiliriz. Fakat unutmayın; haftanın geneli yeni işleri başlatmak ve riske girmek açısından uygun olmayabilir. Bu enerjiyi göz ardı etmeden, sezgilerimize güvenerek, daha çok mantık odaklı ilerlemeye özen gösterelim.


Önceki ve Sonraki
Haberler