İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (29 Ocak – 4 Şubat)

Bu hafta gökyüzü tam olarak uyum içinde! Gezegenlerin birbirleri ile üçgen ve paralel açıları bu haftanın uyumlu geçeceğine işaret ediyor

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
29.01.2024
Haftalık burç yorumları (29 Ocak – 4 Şubat)

Biliyorsunuz ki ülkemizde de önemli gelişmeler oluyor. Örneğin kadınlar artık evlendiklerinde kendi soy isimlerini kullanabilecekler. Gıda konusunda denetlemeler git gide artıyor. Artık 81 ilimizde gıda denetim talimatı uygulanmaya başladı. Ayrıca emlak alanında konut fiyatları semt, mahalle, sokak olarak tek tek satış için değeri belirlenecek. Ev değerini düşük gösterenler konusunda vergi kayıplarını engellemesi için düzenlemeler yapılıyor. Bunun yanında Türkiye ilk defa bu kadar yoğun uzay ve teknoloji ile ilgileniyor.

Tüm bu haberler transitlerin etkileri ile uyum içerisinde. Astrolojik olarak ülke haritamızı ve döngülerini incelediğimizde birçok bağlantı yakalıyoruz.

Kadınlar ve evliliğin evrensel göstergesi Venüs, ülke haritamızın 7. evinde (evlilik evi) ve Oğlak burcunda (soyadı, titri) ülkemizin ikincil ilerletim Ay'ı 11 derece ile ilerletilmiş 11 derece Mars'ımıza kare açı yapıyor.

Mars, 6. evde denetlemeleri, Ay ise gıda ve beslenmeyi anlatıyor. Ayrıca Ay, Balık burcunda 9. evde ki bu da hukuki düzenlemelerin yapıldığı zamanlarda olduğumuza işaret ediyor.

9. ev, yasalar ise Ay’da emlak alanını anlatır. Keza Ay'ın Uranüs'e doğru yaklaşan kavuşum açısı da vergi kaçırma sorununa müdahale etmek için ön hazırlık içerisinde olduğumuz zamanları anlatmaktadır.

Hepsi bizim için bizim önümüzde... Bu hafta da oldukça önemli açılar var. Finans, gayrimenkul, emlak, yatırım, eğitim, hukuk, yurt dışı bağlantılı işler konusunda önemli hamleler yapabiliriz... Burada asıl soru, ‘Bu iyi mi, kötü mü?’ olacaktır. Evrende iyi ya da kötü yoktur. Onu kullanan bizlere bakmak gerekir!

Örneğin etkisi tüm hafta hissedilecek olan Pazartesi gününki Venüs Jüpiter üçgenini düşünelim... İki iyicil gezegenin uyumlu birlikteliği... Fakat bir de şu haberi düşünelim, Eskişehir'de dünyanın en büyük sucuklu yumurtası pişiriliyor... Dev tavada 3 bin 500 adet yumurta ve 500 kilo sucuk Eskişehir sokaklarında pişiriliyor... İşte üçgenlerin böyle bir abartı etkisi, büyütme durumu oluşabiliyor.

O ortamda negatif bir şey varsa onu da etkileyebiliyor. Örneğin güney sahillerimizde bulunan c*set sayılarındaki artış gibi... İşte bu nedenle sembolikleri iyi okumak ve iyi konumlandırmak gerek... Bu haftanın uyumlu açılarını farkındalıkla geçirmenizi diliyorum.

 

Yükselen burcunuza göre okumalısınız, bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.

Finansal anlamda genişleme şansı bulunuyor ve kariyer hedeflerine hızlı ve etkili bir şekilde ulaşmak mümkün. Beklenmedik fırsatlar veya değişiklikler olumlu etkiler yaratabilir. Kişisel gelişiminizi ve içsel güçlenmenizi artıracak bir dönemdesiniz. Bu nedenle, duygusal derinliği ve sorumluluklarınızı yönetme konusunda kendinizi geliştirmek için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.


Seyahat, öğrenim ve manevi gelişim gibi alanlarda şans ve fırsatlar artış gösterebilir. Kişisel değerlerin genişletilmesi ve olumlu deneyimlerin yaşanması için bir fırsat sunabilir. Günlük iş ve sağlık rutinleri ile planladığınız hedefleriniz arasında denge kurmak zorlayıcı olabilir, bu nedenle ne istediğinizi açık bir şekilde söylemek tartışma enerjisini ortadan kaldırabilir. Sosyal ilişkiler ve yapmanız gerekenler arasında kalabilirsiniz; önceliğinizi belirlemeniz gerekiyor.


İlişkilerde anlayışlı ve duyarlı olacağınız bir haftaya giriş yapıyorsunuz. Beklenmedik ve hızlı değişimler yaşayabilirsiniz. Gücünüzü keşfetmenize imkan bulabilirsiniz. Boş zamanlarınızda yapmak istedikleriniz ve finansal konular arasında denge kurmak zor olabilir. Uzun zamandır beklettiğiniz ve yerine getirmeniz gereken sorumluluklarınızı yerine getirebilmeniz açısından fırsatlar söz konusu olabilir.


Sosyal çevrenizle keyifli etkinliklere katılabilir, daha geniş bir çevre edinebilir ve arkadaşlarınla güzel bağlantılar kurabilirsiniz. Grup etkinlikleriyle enerjinizi artırabilirsiniz ve önünüze beklenmedik fırsatlar çıkabilir, bunları olumlu bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Ancak ev, aile ve ilişkiler arasında denge kurmak konusunda zorluk çekebilirsiniz. Bu sebeple, duygusal ifade ve iletişimde dikkatli olmalısınız.


Bu hafta başarılı ve olumlu ilişkiler kurabilirsiniz. Karşılaşacağınız şans ve fırsatları değerlendirerek, enerji ve yaratıcılık ile iş ve günlük hayatınıza katkı sağlayabilirsiniz. İletişim ve günlük işler arasında denge kurmaya özen göstermeniz gerekebilir. Ev ve aile konularında ise sorumluluklarınızı etkili bir şekilde yönetebilir, aile bağlarınızı güçlendirebilir ve evle ilgili konularda istikrar sağlayabilirsiniz.


Sanat etkinliklerine ilgi duyabilir, romantik ilişkilerinizde hoş sürprizler yaşayabilir, seyahat veya eğitimle ilgili yeni fırsatlar keşfedebilirsiniz. Yaratıcılık, eğlence ve öğrenme konularında enerjik bir zaman geçirebilirsiniz, beklenmedik fırsatları değerlendirerek hayatınıza heyecan katabilirsiniz. Maddi konularda dikkatli olmanız gerekebilir. Gelir gider dengesini gözden geçirebilirsiniz.


Bu hafta aile bağlarınız güçlenebilir ve birlikte eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Farklı bakış açılarına açık olabilirsiniz. Bazı kişisel ihtiyaçlarınız önceliğiniz haline gelebilir. Fakat sevdikleriniz bu durumu bencilce bulabilir, harcama nedenini açıklıkla anlattığınız sürece sizlere anlayış gösterebilirler. Maddi konularda ise yapacağınız riskli atılımlar sizleri zor durumda bırakabilir; dikkatli olmanızda fayda var.


Sosyal çevrenizle iletişiminizin güçleneceği bir hafta sizleri bekliyor. Yeni tanışacağınız kişilerle kuracağınız iletişim, umutlarınızı yeşertebilir. İçsel dünyanız ve dış dünya ile iletişimde denge oluşturmak bazen zorlu bir süreç olabilir. Duygusal ihtiyaçlarınızı ifade etme konusunda dikkatli olmalı, ani agresif konuşmalardan kaçınmalısınız. Hafta sonu ise motivasyonunuzu artırmak adına keyfinizi yerine getirecek aktivitelerde bulunabilirsiniz.


Maddi konulara dikkat ederek finansal şanslarınızı artırabilirsiniz. Günlük işlerinizi gerçekleştirirken beklenmedik farklı alanlarda sorumluluklarınız artabilir. Arkadaşlıklar ve kişisel değerler arasında denge sağlamakta zorluk çekebilirsiniz. Rüyalarda artış söz konusu olabilir. Korkularınız gün yüzüne çıkabilir. İkili ilişkilerde istikrarlı, sağlam adımlar atmak isteyebilirsiniz.


Kişisel imajınız, dış görünüşünüz ve yaratıcılık alanlarında olumlu etkiler yaşayacağınız bir haftaya başlıyorsunuz. Enerjinizin yüksek oluşu ikili ilişkilerde keyifli vakit geçirmenize olanak sağlayabilir. Cesur bir şekilde isteklerinizi ifade edebilirsiniz. Yaratıcı projeler için uygun bir zaman dilimi. Sosyal çevre ve iletişim konularında destekleyici bir etkiyle, üstlendiğiniz sorumlulukları etkili bir şekilde yönetme potansiyeline sahip olabilirsiniz.


Koyduğunuz hedefler ve maddi konular arasında uyumlu bir denge kurarak hedeflerinizi yönetme şansınızı artırabilirsiniz. İçsel dünyanız ve aile ilişkilerinizde olumlu etkiler yaratabilecek bir döneme giriyorsunuz. Bu süreçte ev içinde anlayış ve hoşgörü artabilir, güzel anılar biriktirebilirsiniz. Kişisel gelişiminize verdiğiniz önem, enerjinizin artmasına yardımcı olurken, farklı alanlarda yaratıcı bir atmosfer yaratabilir. Hukuki konulara dikkat!


Sosyal çevrenizle etkileşim kurmak, arkadaşlarınızla keyifli anılar biriktirmek ve sosyal etkinliklere katılmak, enerjinizi yükseltebilir. Duygusal konularla sosyal dengeyi korumakta zorlanabilirsiniz. İç dünyanızda yaşadığınız çalkantılar yanlış anlaşılmanıza sebep olabilir. Yabancı kültürlere olan ilginiz artabilir, derin araştırmalarda bulunabilirsiniz. Geleceğe yönelik öngörülerde bulunabilirsiniz.


Önceki ve Sonraki
Haberler