İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (5 - 11 Temmuz)

Oldukça rekabetli bir haftanın ardından 5 Temmuz haftasına, kendimizi biraz nostaljik ve fazlasıyla huzurlu hissedebileceğimiz yenilenme enerjileri ile başlıyoruz. 10 Temmuz’da Yengeç Burcu’nda gerçekleşecek olan Yeniay; Yengeç Burcu’nun doğası gereği zihnimizde derinliklere yol açabilir. Duygusallığımızı ve empati yeteneğimizi güçlü şekilde aktif edebilir. Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı haftalık burç yorumlarını paylaştı.

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
05.07.2021
Haftalık burç yorumları (5 - 11 Temmuz)

Gökyüzünün enerjilerinin hayli rekabetli olduğu bir haftanın ardından, kendimizi biraz nostaljik ve fazlasıyla huzurlu hissedebileceğimiz yeni haftaya yenilenme enerjileri ile başlıyoruz.

10 Temmuz’da Yengeç Burcu’nda gerçekleşecek olan Yeniay; Yengeç Burcu’nun doğası gereği zihnimizde derinliklere yol açabilir. Duygusallığımızı ve empati yeteneğimizi güçlü şekilde aktif edebilir.

Neptün’ün olumlu enerji akıttığı Yeniay hayal gücümüzle dönüştürebileceğimiz fırsatlar sunabilir. Fakat Plüton’un buraya ters bir bakış attığını unutmamakta ve dikkatli olmakta fayda var. Kendimize gereksiz krizler yaratmamaya özen gösterelim.

Gökyüzü bizlere 'önce geçmişi kapat sonra hayatına yeniyi al' diyor.

Hazlarımızı, seçimlerimizi, beş duyumuza hitap eden dünyeviliği sembolize eden Venüs’ün Mars ile yapacağı olumlu birliktelik vesilesiyle, fazlasıyla coşku duyabilir ve hayattan keyif alabiliriz.

Not: Yükselen burcunuza göre okumalısınız, bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.


Yeniay’da dişil enerjilerin hâkim olması, bu dönem kadınlar ve çocuklar için düzenlenebilecek yeni yasaları gündeme getirebilir. Plüton’un geri harekette olması ve ekstra olarak Yeniay’a sert bir enerji yollaması gündemimize sıcak gelişmeler getirebilir.

Hayatımızın renkli, keyifli, yoğun geçebileceği bir dönem olabilir.

Zihnimiz ve ihtiyaçlarımız arasında denge kurabilir, hayatımızdaki kırgınlıklarımızı, kalp yaralarımızı pozitif yöndeki enerjileri değerlendirerek şifalandırabiliriz.  Neptünyen enerjinin etkisi ile ruhlarımız adeta olgunlaşıp büyüyebilir.

Hayatı amaçsız yaşayan, boş işlerle uğraşanlar, karda yürüyüp izini belli etmeyenler Yeniay’ın bu enerjilerinde Plüton’un güçlü sert etkisi ile kadersel dönüşümler yaşayabilir.

5 Temmuz Pazartesi günü gökyüzü bize beklenmeyen hoş sürprizlerini sunabilir.

6/7 Temmuz'da kazalara açık sakar enerjilerin farkında olalım.

Yeniay yeni niyetlere, hayatın yeni sürprizlerine gebe...


Bolca iletişim içinde olmak isteyebilirsiniz. Aile ve yakın çevre ilişkileri gündemimizde olabilir. Aile birliğinin önemini bir kez daha derinden anlayabileceğimiz bir hafta geçirebiliriz. Beklediğiniz önemli evrakların, yazışmaların sonuçlarını alabilir, kısa seyahatler planlayabilirsiniz. Yeniay’da Plüton’un yaydığı sert enerjinin farkında olalım. Aile içi krizleri engelleyelim ve gereksiz stresten uzak duralım. Her şeyden önce kendi ailemizde yeni başlangıçlar yapabiliriz. Yaşadığımız alanlardaki eşyaları yeniden düzenleyerek bu enerjiyi dengeleyebiliriz. Mars ve Venüs’ün olumlu enerjisi bekar Koçlara yeni aşklar getirebilir, arkadaşlıkları aşka dönüştürebilir. 

Gökyüzünün bize bu hafta mesajı, 'hayatına yoldaş edindiklerini üzme'... Sahip olduklarımızın değerini bilelim.

Mutlaka okuyun: Temmuz ayında burçları neler bekliyor?


Ay haftaya sizin burcunuzda başlıyor. Eğitim ve yakın çevrenizi ilgilendiren olaylar gündemimizde olabilir. Maddi güven ve huzur temalarının vurgulanacağı bir hafta olabilir. Merkür ile Neptün arasındaki zorlayıcı etkinin farkında olup maddi konularda yanılmalara, aldanmalara karşı dikkat! Gereksiz harcamalarımızı gözden geçirebiliriz. Kimseyi gözümüzde olduğundan fazla büyütmemek faydalı olacaktır. Mars ve Venüs’ün olumlu enerjisinin, ev ve aile alanımızda olması, özellikle bekar Boğaların gündemine evlilik getirebilir. Aile köklerimizden gelen bir tanışma ile bu hafta özel hayatlarımıza şans verebiliriz. 

Gökyüzünün sizlere bu haftaki mesajı; 'kimseyi gözünde olduğundan fazla büyütme!'

Mutlaka okuyun: Temmuz ayında burçları neler bekliyor?


Haftaya özel işlerimize zaman ayırarak ve sosyal çevremiz ile ilgili iletişim gerektiren işlerin organizasyonunu yaparak başlayabiliriz. Hayatımıza hareket katmak isteyeceğimiz bu dönemde ‘ben bilirim’ tavrından uzak durmayı deneyimleyelim. Yüksek konsantrasyon gerektiren konularda karar vermeden önce bir kez daha düşünebiliriz. Yengeç Burcu’nda olacak Yeniay; yeni iş tekliflerini gündemimize getirebilir.  Var olan işlerimize alternatif enerjiler katmak isteyebiliriz. Mars ve Venüs’ün olumlu enerjisi yakın çevre ilişkilerimizde daha samimi duygular yaşatabilir. Bekar İkizlere yakın çevresinden beklemediği aşk ve heyecan enerjileri sunabilir. 

Gökyüzünün bizlere bu haftaki mesajı: 'Her doğru her yerde söylenmez, ben değil biz biliriz.'

Mutlaka okuyun: Temmuz ayında burçları neler bekliyor?


Sürprizlerle dolu bir haftaya başlayabiliriz. Yengeç Yeniay’ı ile gökyüzü bizlere yenilenme enerjisi sunuyor. Sosyalleşmek isteyebilir, beklediğimiz haberleri alabiliriz. Bu haftayı iş başvurularımız için değerlendirebiliriz. Finansal anlamda pozitif enerjileri olumlu yönde hissedebiliriz. Hafta ortasında Satürn’ün gelir-gider aksımıza yapacağı sert enerji beklediğimiz haber ve ödemelerde bazı engeller getirebilir. Atılacak imzaları bir kez daha gözden geçirmemiz faydalı olacaktır. Mars ve Venüs’ün olumlu enerjisi aşk ve devam eden ilişkilerde pozitif yönde değişimler sunabilir. 

Gökyüzünün bizlere bu haftaki mesajı: 'İnsanın ışığı karanlıkta belli olur. Sen huzurun ışığını yay dünyana'.

Mutlaka okuyun: Temmuz ayında burçları neler bekliyor?


Haftaya iş ve kariyer konularının planları ile başlayabiliriz. Toplum önünde alkışlanmak, sahnede olmak isteyebiliriz. Zihnimizi sürekli meşgul eden soruların cevaplarını, gökyüzünün enerjilerini olumlu yönde kullanarak çözüme ulaştırabiliriz. İkili ilişkilerimizde bazı engellenmeler yaşanabilir. Hayatın farkındalığını yüksek şekilde hissedebiliriz. Yengeç Yeniay’ı bize affetme, bağışlama, geçmişi bırakma, kendinin farkına varma enerjilerini sunabilir. Mars ve Venüs’ün olumlu enerjileri hayatımıza güç ve mutluluk katabilir. Her şeyi net ve açık şekilde söyleme hakkını getirebilir. Bazı Aslanlar bu dönem yürümeyen ilişkilerini bitirebilir, bambaşka sayfalar açabilir. Yeniay’ın yenilenme enerjilerini bakış açımızda olumlu yönde değerlendirebiliriz. 

Gökyüzünün bizlere mesajı: 'Özüne dön geçmişe değil, sağlam adımlarla önüne bak, kendin ol'.

Mutlaka okuyun: Temmuz ayında burçları neler bekliyor?


Duygusal olarak kendimizi pozitif yönde ortaya koyabileceğimiz ikili ilişkilerimizde ön planda olacağımız bir haftaya başlayabiliriz. Farklı kültürler tanımak farklı insanlarla beraber olmak isteyebiliriz. Yeni seyahat planları yapabiliriz. Yengeç Yeniay’ı umutlar hanemizde gerçekleşiyor. Bu enerjinin etkisi ile gerçekleşmesini istediğimiz yeni başlangıçlar yapabiliriz. İçinden çıkamadığımız konuları ve çıkmazları, çevremizden gelecek karşılıksız yardımlarla sonuca bağlayabiliriz. Yeniay’a eşlik eden Betelgeuse sabit yıldızı bizlere, yeni ilişkiler, yeni projeler başlatmak için fırsatlar getirebilir. Eğitim ve iş konuları bu hafta gündemimizde olabilir. Mars ve Venüs’ün olumlu birlikteliği hayatımızda gizli kapaklı ilişkileri gündeme getirebilir. Pluton’un sert bakışı vesilesiyle bazı Başakların gizli işleri ortaya çıkabilir. Yasak aşklardan uzak durmaya özen gösterelim. Kendimize gereksiz karmalar yaratmamamız gereken bir hafta olabilir. Bekar olan Başaklar; kapalı ortamlarda, spor salonlarında belki de hastane ortamlarında gökyüzü size aşk fırsatları sunabilir. 

Gökyüzünün bizlere mesajı: 'Gün gelir hiç beklemediğin anda hayat elinden aldıklarını sana geri verebilir.'

Mutlaka okuyun: Temmuz ayında burçları neler bekliyor?


Maddi durumumuzu, gelir ve giderlerimizi gözden geçirmemiz gereken bir haftaya başlayabiliriz. Kariyer konuları gündemimizi oldukça meşgul edebilir. Yeniay bize bu dönemde önemli görüşmeler, fayda sağlayacak adımlar ve yeni fırsatlar sunabilir. Sağlıklı bir enerji ile geleceğe yönelik adımlar atabilir, fikirlerimizi, projelerimizi bir kez daha gözden geçirebiliriz. Yaptıklarımızla konuşulacağımız bir dönem yaşayabiliriz. İş bulamıyorum diyenler için müthiş bir dönem olabilir. Yeni iş teklifleri alabiliriz. Hayatımızdaki otorite figürlerinden destek alacağımız bir dönem olabilir. Mars ve Venüs’ün olumlu enerjisi bize birlikte sosyalleşebileceğimiz ilişkiler getirebilir. 

Gökyüzünün bize mesajı: 'Hayat seni sevdiklerinle birlikte denge içinde büyütüyor.'

Mutlaka okuyun: Temmuz ayında burçları neler bekliyor?


Hayatımızdaki partnerle ya da gelir giderlerimizle meşgul olabileceğimiz bir haftaya başlıyoruz. Uzun zamandır görmediğimiz arkadaş ve akrabalarla iletişim içinde olabiliriz. Bizden beklenti içinde olanlara yardım elimizi uzatabiliriz. Önümüze yeni eğitim fırsatları çıkabilir. Kendi kişisel gelişimimizle ilgilenebiliriz. Hedef belirlememiz gereken bir dönem. Yengeç Yeniayı farklı gelişimler sunabilir. Rüyalarımız haberci olabilir, kafamıza taktıklarımızın cevabını rüyalarımızda alabiliriz. Mars ve Venüs’ün uyumu bizlere aşkta zirveyi yaşatabilir. 

Gökyüzünün bizlere mesajı: 'Hayata geniş pencereden bak.'

Mutlaka okuyun: Temmuz ayında burçları neler bekliyor?


Sağlıkla ilgili ve günlük koşuşturmalarımızın yoğunlaştığı bir haftaya başlayabiliriz. Evcil hayvanlarımızın sağlığı bizi bayağı meşgul edebilir ya da aniden kendimize bir sevimli arkadaş edinebiliriz. Sağlık kontrolünden geçmemiz gerekebilir. Yeniay hayatımızda yeni sayfalar açmamıza vesile olabilir. Harcamalarımıza ve ödemelerimize dikkat edelim. Bu hafta vereceğimiz borç paralar geri alma zamanı geldiğinde bizlere sıkıntılar yaşatabilir. Kredi çekme konuları gündeme gelebilir. Ayağımızı yorganına göre uzatmayı, dikkatli adımlar atmayı, sağlıklı kararlar almayı gerektiren enerjiler hâkim olabilir.  Mars ve Venüs'ün olumlu enerjisi bize birlikte yol alabileceğimiz ilişkiler getirebilir. Bolca seyahat edebileceğimiz bir dönem. 

Gökyüzünün size mesajı: 'Fazla tevazu zarar getirir.'

Mutlaka okuyun: Temmuz ayında burçları neler bekliyor?


Haftaya keyifli enerjilerle başlayabiliriz. Hobilerimizi önemseyebiliriz. Flörtöz bir hava hâkim olabilir bizler için. Yeniay 'var olan birlikteliğine sahip çık' diyor bizlere. Plüton’un yaptığı sert enerjide vadesi dolmuş evli Oğlaklar'da bitişler kopuşlar deneyimlenebilir. Dürüst olmaktan vazgeçmemeli. Birlikteliğin sorumluluklarını almamız gerekebilir. Mars ve Venüs’ün olumlu birlikteliği bize iyi gelen yaralarımızı saran kişileri getirebilir. 

Gökyüzünün sizlere mesajı: 'Kendini kandırma denenmişi deneme'.

Mutlaka okuyun: Temmuz ayında burçları neler bekliyor?


Ev ve aile konuları gündemimizde yoğun bir şekilde olabilir. Varsa aile içi duygusal travmaları iyileştirmek mümkün olabilir. Sevdiklerimizle onarıcı birliktelikler yaşayabiliriz. Yeniay bizi tatmin etmeyen duygularımızda hayatımıza renk katmak için enerjilerini sunabilir. Evcil hayvanlarımızın sağlık konuları gündemde olabilir. Ofis içinde değişiklikler yapabiliriz. Mars ve Venüs’ün olumlu enerjisi bizlere eş ve sevdiklerimizle mutlu ve romantik bir hafta hediye edebilir. 

Gökyüzünün sizlere mesajı: 'Hayat kısa akışta kal'.

Mutlaka okuyun: Temmuz ayında burçları neler bekliyor?


Kardeş, kuzen, yakın çevre ile ilgili yoğun haberleşmenin olduğu bir haftaya başlayabiliriz. Yoğun seyahat ve davetler içeren bir hafta olabilir. Yeniay'ın yenilenme enerjileri bizlere yeni kararlar aldırabilir. Çocuk sahibi olmak istemeyen Balıklar bu enerji ile ebeveyn olmaya karar verebilir. Hamilelik haberleri alınabilir. Hayattan keyif alabileceğimiz bir dönem. Mars ve Venüs’ün olumlu enerjisi günlük rutinlerimizde bize eskileri atıp yerine yenilerini koyabileceğimiz fırsatlar sunabilir. 

Gökyüzünün bizlere mesajı: 'Arkana bakarak yol alamazsın, önüne bak ve tereddüt etmeden yürü'.

Mutlaka okuyun: Temmuz ayında burçları neler bekliyor?


Önceki ve Sonraki
Haberler