İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (6 Aralık-12 Aralık)

Yeni haftaya; kadersel enerjisi ile hayatlarımızda bir devri kapatan, yeni bir döngüye merhaba dedirten, zihinsel olarak bir tık dağınık olabileceğimiz bir enerji altında başlıyoruz. Haftanın ilk günlerinde Merkür Neptün arasındaki sert atmosfer bizleri etkisi altına alabilir, gözümüzün önüne puslu bir perde indirebilir ve bu atmosfer altında algılarımız karışabilir. Kanma, kandırılma rüzgarlarında savrulabilir, dikkat dağınıklığı yaşayabilir, bir konuya odaklanmakta zorlanabiliriz. Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı, haftalık burç yorumlarını paylaştı…

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
05.12.2021
Haftalık burç yorumları (6 Aralık-12 Aralık)

Dalgınlık kaynaklı olarak telefon, cüzdan, anahtarlık gibi önemli eşyalarımızı kaybedebiliriz; bir yerden ayrılmadan önce son kez dönüp arkamıza bakmak iyi bir fikir olacaktır.

Özellikle 6-7 Aralık, önemli iş ve görüşmelerimiz açısından uygun olabilir. 

Sezgilerimizin ve kişisel hırslarımızın yüksek olabileceği haftanın ilk günlerinde önemli kararlar almadan önce düşünmeli, beklemeli, bilgisine ve fikrine güvendiğimiz kişilerle istişare etmeliyiz.

Mars-Jüpiter uyumsuzluğu, hafta boyunca bolca gündemimizde yer alabilir. Bu dik enerji dünya ve ülkemiz genelinde yangınları ve içimizi yakabilecek olayları önümüze getirebilir; tedbirli olmaya özen gösterelim.

Yaşamımızda gerginlikler hissedebilir, finansal anlamda çalkantılı gündemlerle karşılaşabilir ve istikrarsızlıklar yaşayabiliriz.

Düşünmeden, dürtüsel davranışlar içinde olabilir, tutamayacağımız sözler verebiliriz. İkili ve sosyal ilişkilerimizde iletişimimize dikkat etmemiz gereken bir zamanı deneyimleyebiliriz.

Bu atmosferin farkında olmadan olayları abartılı yaşamak, bu günlerde bize ruhsal sıkıntılar getirebilir ve beraberinde haklıyken haksız duruma düşebiliriz.

7, 8 ve 10 Aralık tarihleri çok dikkat çekici duruyor. Riskli yatırımlar için ay genelinde tedbirli davranmak faydalı olabilir. Bu kontrolü zor enerji altında kişisel hırslarımıza, aşırılıklara ve kibrimize yenik düşmemeye özen göstermeliyiz.

Cuma gününden itibaren Güneş ve Neptün dik enerjisi etkisinde olacağız. Salgın hastalıklarda artışa ve bağışıklık sistemimizin zayıf olabileceğine işaret eden bu günlerde, hafta sonunda kalabalıklar içinde çok gezmemeye özen gösterelim ve hijyen kurallarına uymayı ihmal etmeyelim. 

Cumartesi günü Merkür-Jüpiter uyumlu atmosferi altında planlarımıza yönelebilir, yarım bıraktıklarımızı tamamlayabilir, sevdiklerimizle vakit geçirebiliriz.

Pazar günü ruhumuzun enerjisi biraz düşük olabilir, bedensel hassasiyetlerimiz artabilir, zehirlenmeye açık bir enerji içinde olabiliriz. Yediklerimize ve kullandığımız ilaçlara dikkat edelim, salgın hastalıklara karşı tedbiri elden bırakmayalım ve bağışıklık sistemimizi yüksek tutmaya özen gösterelim.

Pazar gününü huzurla, dinlenerek geçirmek bizler için faydalı olabilir.

Hepimiz için huzurlu, sağlıklı ve bereketli bir hafta olması dileğiyle…

Yeni haftaya iş, kariyer ve sağlık alanlarında olumlu etkilerini hissedebileceğimiz enerjilerle başlıyoruz. Finansal anlamda şanslı olabileceğimiz hafta genelinde toplum önü statümüzde değişim yaşayabiliriz. İhmal ettiğimiz bir sağlık sorunumuz var ise rutin kontroller için olumlu bir dönem olabilir. Yakın çevre ilişkilerimizde dengesiz, yön kaybedici bir atmosfer altında kalabiliriz. Bu süreç içinde düşünmeden konuşmamak ve hafta genelinde kalabalıklar içinde olmadan ruhumuzu dinlendirmek bizler için daha faydalı olabilir. Yeni insanları hayatımıza almak ve her duyduğumuza inanmak için uygun bir zaman olmayabilir. Sezgilerimizin yüksek olabileceği, gece uykuya dalmakta zorlanabileceğimiz haftanın enerjisini mavi ve lacivert tonlarında kıyafetler tercih ederek, belli bir saatten sonra kafein alımını azaltarak, bol su tüketerek ve açık hava yürüyüşleri yaparak olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.


Yeni haftaya, ortak finansal gelirlerimiz ve kadersel yol arkadaşlarımızla ilgili değişken durum ve gelişmelere açık bir enerjiyle başlayabiliriz. Kanma, kandırılma ve yanılgılara açık hafta genelinde riskli yatırımlardan uzak durmak iyi olacaktır. Haftanın ilk günlerinde sağlığımıza dikkat etmeli ve bağışıklık sistemimizi yüksek tutmaya özen göstermeliyiz. Yurt dışı bağlantılı ya da akademik kariyerimizi ilgilendiren konularda güçlü ve köklü bir değişim sürecinin içinde olabilir, istediğimiz yönde gelişmeler yaşayabiliriz. İlişkilerimizde abartılı davranışlardan uzak durmalıyız. Ortaklı işlerimizde yanlış anlaşılmaya sebebiyet verebilecek konuşmalara karşı tedbirli davranmalıyız. Haftanın geneline hakim olan enerjiyi kendimize vakit ayırarak, kırmızı, mavi, lacivert tonlarında kıyafet ve aksesuarlar tercih ederek, bolca su ile temas edip suyun şifasından faydalanarak, bulunduğumuz ortamlarda tütsü kullanarak olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.


Yeni haftaya yaşamımıza umut dolu bir bakış içinde olabileceğimiz enerji ile başlayabiliriz. Finansal olarak kendimizi rahatlatmak isteyebiliriz. Abartılı harcamalar konusunda tedbirli olmak faydalı olabilir. Haftanın ilk günlerinde dikkat dağınıklığı yaşayabilir ve odaklanmakta zorlanabiliriz. Yanımıza almamamız gerekenleri evden çıkmadan son bir kez kontrol etmek ya da bir ajandaya yapılması gerekenleri not almak faydalı olabilir. Günlük rutinlerimizde bazı aksaklıklarla karşılaşabilir, çalışma ortamlarımızda çatışmalı durumlar içine çekilebiliriz. Bu enerjinin farkında olalım ve kendimize gereksiz krizli durumlar yaratmayalım. Ekstra olarak sağlığımıza dikkat edelim ve bedenlerimize gereğinden fazla yük yüklemeyelim. Hafta genelinde partnerimizle fikir ayrılıklarına açık bir enerji altında olabiliriz. Haftanın enerjisini akan su kenarı yerlerde bulunarak, mavi tonlarında kıyafet ve aksesuarlar tercih ederek, üzerimizde kemikten bir diş sembolü taşıyarak, açık havada yürüyüşler yaparak olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.


Yeni haftaya sosyal çevremiz ve iş koşullarımızda değişimlere açık bir enerji altında başlayabiliriz. Gündemimizde daha çok sağlığımız ve günlük koşuşturmacalarımız yer alabilir. Yaşama olumlu tarafından bakmak isterken zaman zaman iç sesimize yönelebilir ve karşımızdaki insanları sorgulayabiliriz. Yanılgılara, kandırılmaya açık bir atmosfer içinde olabiliriz. Çalışma hayatımızdaki yoğun tempoda, dengesiz ve yön kaybedebileceğimiz durumlarla karşılaşabiliriz. Çatışmalı durumlara ve bazı fikir ayrılıklarına çekilebiliriz. Her duyduğumuza hemen inanmak bizler için faydalı olmayabilir. Haftanın yoğun enerjisini kendi kişisel ihtiyaçlarımıza yönelerek, kırmızı ve soft tonlarında kıyafet ve aksesuarlar tercih ederek, bol sıvı tüketerek, kafein alımını azaltarak ve bulunduğumuz ortamları bolca havalandırarak olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.


Yeni haftaya çocuklarımız ve kendi ailevi konularımıza yönelmek isteyebileceğimiz, yeni değişimler içinde olabileceğimiz enerjiler altında başlayabiliriz. Kendimizi daha cesur hissedebilir ve farkında olmadan abartılı, kibirli ve dürtüsel davranabiliriz. Bu enerjinin farkında olmak dengede kalmamıza ve sevdiklerimizle gereksiz krizler içine sürüklenmemize engel olabilir. Haftanın ilk günlerinde Gayrimenkul gibi alım satım işlerimizde yanılgılara açık bir atmosfer altında olabiliriz, ileri ki günlerde aldığımız bir karardan pişmanlık duyabiliriz. Riskli durumlar oluşturmamak adına biraz beklemek ve bilgisine güvendiklerimizle istişare etmek bizler için daha doğru olabilir. Ev içi ufak kazalara ve ayrıca iletişim kaynaklı aksaklıklara da açık olabiliriz. Duygusal olarak zorlanabileceğimiz haftanın enerjilerini mavi tonlarında kıyafet ve aksesuarlar tercih ederek, kuru ve uyarıcı gıdalar tüketerek, ajandamıza hatırlatıcı notlar tutarak ve bol bol nefes egzersizleri yaparak olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.


Yeni haftaya gelecekle ilgili hayal ve umutlarımıza yoğunlaşabileceğimiz enerjiyle başlayabiliriz. Belirsiz koşullarımızın değişim döneminin başlangıcında olabiliriz. Gökyüzü önümüze yeni çözümler sunabilir. Yakın çevre ilişkilerimizde çatışmalı bir enerji altında olabiliriz. Yoğun iletişim trafiği bizi ruhen biraz yorabilir. Haftanın ilk günlerinde yanılgılara açık olduğumuzu unutmadan her duyduğumuza inanmamak, şartlarımızı zorlamamak, hayatı akışına bırakmayı denemek bizler için faydalı olabilir. Özel ilişkilerimizde partnerimizle ve çocuklarımızla huzurlu bir atmosfer yakalama şansımız oldukça yüksek olabilir. Beslenme alışkanlıklarımızı gözden geçirmek ve bedensel şifa içeren detoks yapmak için de ideal bir zaman içinde olabiliriz. Haftanın değişken enerjisini; duygusal olarak beklentimizi yüksek tutmadan, kişisel hobilerimize yönelerek, soft ve lacivert tonlarında kıyafetler tercih ederek, açık havada yürüyüşler yaparak, kafein alımını azaltarak, bitki çaylarını tercih ederek olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.


Yeni haftaya finansal kaynaklarımızı ve ticari koşullarımızı gözden geçirerek başlamak isteyebiliriz. Fakat riskli yatırımlar ve kararlar için uygun bir dönem olmayabilir. Haftanın ilk günlerinde sezgilerimiz güçlü olabilir. Aldanmaya açık bir enerji altında olduğumuzu unutmamak, planlarımızı doğru yapmaya dikkat etmek, önümüze çıkabilecek fırsatları değerlendirmeden önce düşünmek bizler için daha faydalı olabilir. Ev içi ilişkilerimizde hırslı olmamaya dikkat edelim. Ağzımızdan çıkanlara özen göstermemiz gereken bir haftayı deneyimleyebiliriz. İkili ilişkilerimizde mücadeleci bir enerjiye açık olabiliriz. Gereksiz cesaret bizlere kayıp getirebilir; esnek olmaya ve şartları fazla zorlamamaya özen gösterelim. Haftanın enerjisini toprakla temas ederek, mavi ve turuncu tonlarında kıyafetler tercih ederek, bulunduğumuz ortamları bolca havalandırarak, balık yağı kullanarak ve bol sıvı tüketerek olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.


Yeni haftaya yaşamlarımızda oluşan belirsizliklerin çözüme kavuşabileceği ve gereksiz düşmanlıklarla karşılaşabileceğimiz enerjiler altında başlayabiliriz. Mars gezegeninin içsel stresimizi tetiklemesi nedeniyle gece uykuya dalmakta sıkıntı çekebiliriz. Sağlık koşullarımızda değişime açık bir enerji altında olabiliriz. Yakınlarımızdan ve önümüze gelebilecek ticari anlaşmalarımızdan yana şanslı bir dönem içinde olabiliriz. Yeni imzalar atmak ve aldığımız yeni kararları hemen hayata geçirmek için haftanın ilk günlerinin bizler için uygun olmayabileceğini unutmayalım. Her duyduğumuza inanmayalım, duygusal olarak değil mantıkla ilerlemeye niyet edelim. Finansal anlamda değerlendirmek istediğimiz bir yatırımı bu hafta değerlendirmemek daha uygun olabilir. Ruhsal ve bedensel enerjimizi doğru kullanmaya özen gösterelim. Ağır bir spor yapıyorsak, bu hafta kas yaralanmalarına açık olabiliriz. Aciliyeti olmayan cerrahi operasyonlar için uygun bir dönem olmayabilir. Bedenimize ve sağlığımıza ekstra dikkat edelim. Kişisel olarak agresyona açık bir enerji altında olduğumuz hafta genelinde daha çok soft tonlarında kıyafet ve aksesuarlar tercih ederek, kafein tüketimini azaltarak, huzur ve sakinlik verebilecek bitki çaylarını tercih ederek, bedensel enerjimizi rahat akıtabileceğimiz aktivitelere yönelerek olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.


Yeni haftaya kendimizi daha net ifade edebileceğimiz ve güzel fırsatlarla karşılaşabileceğimiz bir enerjiyle başlayabiliriz. Gökyüzü enerjilerinin olumlu ve bereketli olarak bizleri desteklediği bir dönemin başlangıcında olabiliriz. Arkamızdan dönen gizli kapaklı olaylarla ve krizlerle karşılaşabiliriz. Arada bize laf taşıyan kişilere karşı kulaklarımızı kapatmak ve her duyduğumuza inanmamak bizler için daha faydalı olabilir. Finansal anlamda dönüşmek adına güzel fırsatlarla karşılaşabiliriz. Kişisel hırslarımızdan uzak durarak yeni fırsatları değerlendirmeye özen gösterelim. Hızlı kararlar almak için uyun bir zaman olmayabilir. İçsel enerjimizin yüksek olabileceği haftanın enerjisini suyun şifasından faydalanarak, soft ve mavi tonlarında kıyafetler tercih ederek, bulunduğumuz ortamlarda tütsü yakarak, bitki çaylarını tercih ederek, uzun açık hava yürüyüşleri yaparak, kişisel ihtiyaçlarımıza yönelerek, odaklanmada zorluk yaşayabileceğimizi unutmadan zihinsel şifa içeren meditasyonları tercih ederek olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.


Yeni haftaya biraz daha iç dünyamıza yönelip dinlenmek isteyebileceğimiz bir enerjiyle başlayabiliriz. Arkamızdan yapılan gereksiz konuşmalarla karşılaşabiliriz. Hafta genelinde kendi ruhsal enerjimizi korumak adına, kalabalık ortamlarda olmamaya, yeni plan ve projelerimizi olgunlaşmadan başkalarıyla paylaşmamaya dikkat edelim. Hayata karşı gözlemci kalmak ve şartları fazla zorlamamak bizler için faydalı olabilir. Finansal anlamda gereksiz harcamalara ve riskli yatırımlara karşı enerjimizi doğru değerlendirmeye niyet edelim. Kemik sağlığımıza dikkat edelim. Çevremizin etkisi altında kalabileceğimiz haftanın enerjisini kişisel farkındalıklarımıza ve ihtiyaçlarımıza öncelik vererek, toprakla temas ederek, bol sıvı tüketerek, içimizden geçenleri kâğıda aktararak, ruhsal şifa içeren yoga, meditasyon gibi çalışmaları tercih ederek dengelemeyi deneyebiliriz.


Yeni haftaya sosyal çevremiz tarafından desteklendiğimizi hissedebileceğimiz ve gelecekle ilgili kurduğumuz hayallerimizin yeşerebileceği enerjilerle başlayabiliriz. Haftanın ilk günlerinde yanılgılara açık bir enerji altında olabileceğimizin farkında olalım. Finansal anlamda dikkatli olmalı, alma verme dengemizi korumalıyız. Sosyal çevremizden gelebilecek parasal borç talepleri karşısında temkinli olmalı, her duyduğumuza hemen inanmamalıyız. Finansal anlamda kontrolsüz kayıplara açık bir enerji altında olabiliriz. Yeni imzalar için uygun bir hafta olmayabilir. Önemli iş ve görüşmelerimizle başvurularımız için perşembe ve sonrasındaki günleri değerlendirebiliriz. İş hayatımızda üstlerimizle olan iletişimimize ekstra olarak özen göstermemiz gerekebilir. Gereksiz risklere çekilebileceğimiz ve ruhsal enerjimizi doğru kullanmakta zorlanabileceğimiz haftanın enerjisini suyun şifasından faydalanarak, sezgisel değil mantıksal davranmaya özen göstererek, akan su kenarı yerlerde vakit geçirerek, bulunduğumuz kapalı ortamları havalandırarak, sakinlik verebilecek bitki çaylarını tüketerek ve soft tonlarda kıyafetler tercih ederek olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.


Yeni haftaya yakın çevre ilişkilerimizle ve kariyerimizle ilgili umut dolu kararlar almak isteyebileceğimiz bir enerjiyle başlayabiliriz. İçsel olarak daha fedakar ve merhametli bir atmosfer altına girerken, yanılgılara ve aldanmalara açık olabileceğimizi unutmamalıyız. Yeni girişimlerimizi bekletmeye karar verebiliriz. Parasal anlamda kontrolsüz harcamalara yönelebiliriz. Gereksiz borçlanmalara karşı tedbirli davranmak faydalı olabilir. Arkadaşlık ilişkilerimizde, kazanabileceğimiz ani farkındalıklar sebebi ile yeni bir düzenleme yapmak isteyebilir ve bize hizmet etmeyen, enerjimizi aşağıya çeken kişilerle yollarımızı ayırma kararı alabiliriz. Yeni bir iş başvurusu yapmak isteyenler, bu haftanın enerjisini olumlu yönde değerlendirebilirler. İç sesimizin yüksek olabileceği haftanın enerjisini; gördüğümüz ruhsal mesaj içerebilecek rüyalarımızı bir kenara not ederek, kendimizle ilgilenerek, aile büyüklerimizle huzurlu ortamlar oluşturarak, başkalarının sözlerinden çok kendi sezgilerimize önem vererek, soft tonlarında kıyafet ve aksesuarlar tercih ederek, meditasyon gibi ruhsal şifa içeren çalışmalara yönelerek, açık hava yürüyüşleri yaparak ve bolca suyla temas ederek olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog