İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Oğlak burcu erkeğinin özellikleri

21 Aralık ile 22 Ocak tarihleri arasında Güneş Oğlak burcunda... Oğlak burcu ve Yükselen Oğlak burcu erkeğinin bilinen ve bilinmeyen özelliklerini Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı anlattı.

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
14.01.2021
Oğlak burcu erkeğinin özellikleri

Bir kişiyi sadece Güneş Burcu’nu baz alarak anlatmayı tasvip etmiyorum. Astroloji sadece burçlardan ibaret değil! Lütfen bu hatırlatmamı es geçmeyin!

Karakter analizi yaparken sadece burcunuzu değil, yükseleninizi de baz alın ya da Ay burcunuzu... Ufak tüyolarla açıklamaya çalışacağım. 

Öyle ki Güneş her yıl 21 Aralık ile 22 Ocak tarihleri arasından geçerken Oğlak Burcu parselinde seyreder. Ay ise 28 günde bir Oğlak Burcu’na gelir ve yaklaşık 2 gün boyunca bu burçta kalır. Yükselen Burç ise Oğlak Burcu’na her gün gelir ve yaklaşık 2 saat ufuktaki doğu çizgisi bu burçta kalır.

Haritalarınızda özellikle Güneş’iniz, Ay’ınız ya da yükselen burcunuz Oğlak ise burcun doğası sizi fazlaca ilgilendiriyor demektir.


Tanışma anında “ne kadar resmi” ve “mesafeli” biri gibi düşüncelere kapıldıysanız bilin ki karşınızdaki bir “Oğlak Burcu” erkeğidir. Oğlak Burcu mensubu olduğu toprak elementinin sonuncusudur. Bu nedenle bir Oğlak erkeği ile karşılaştığınızda kendisinin boşa kürek sallamayacağını bilmenizi ister. Öncelikleri işleridir! İşlerinde başarılı olmak ister. “Hırslı”, “çalışkan” ve “başladığı işi bitiren” diyebiliriz. Dış görünüşte kilodan ziyade iskelet yapıları ile ön plana çıkarlar. Kemikli bir yapıya sahiptirler. Sorumluluk duyguları yüksektir. Bir Oğlak erkeği işini ciddiyetle yapmaktan keyif alır. 

“Oğlak Burcu’nun anticiası Yay Burcu’dur. İlk etapta soğuk bir mizaca sahip olan Oğlak Burcu erkeğinin içinden Yay Burcu’nun özelliklerini gözlemleyebilirsiniz.”Antiscia, 'yansıma' demektir. Bir burcun içinde başka bir burcun tamamlayıcı doğası ve özellikleri birleşir. Oğlak doğasının içinde Yay doğasını gözlemleyebilirsiniz. Aynı şekilde Yay Burcu’nun içinde de Oğlak doğasını... Örneğin kuralları Yay doğası koyar, kuralları uygulamak ise Oğlak doğası sayesinde olur. Uyulmadığı takdirde de Yay doğası muhakeme eder, cezayı keser. Cezanın uygulanma aşaması ise Oğlak doğasında gerçekleşir.


Oğlak burcu, Zodyak burçları arasında en olgunudur. Çünkü yönetici gezegeni Satürn’dür. Yaptığı her işte iddialı olması bu sebeptendir. Yine Satürn yönetiminde ve toprak burçlarının sonuncusu olması vesilesiyle zodyak burçları arasında en güveniliri olarak gözlemleyebiliriz. Oğlak burcu erkeğinin maddi olanaklarının yerinde olması ona özgüven sağlayacaktır. Kendisi kadar çalışkan biriyle birlikte olmayı ya da ilişki kurmayı tercih edebilir. İkili ilişkilerinde spontane hareket etmekten haz etmez. Ancak bu onun âşık olmadığının göstergesi değildir. 


Ya her şeye sarılır ya da bir mağaraya sığınırsınız…

Bir Oğlak burcu erkeğiyseniz sürekli zirvede olduğunuzu düşünmemelisiniz. Herkese ve her şeye yukarıdan bakmak yaşamınızı zorlaştırabilir. Zihinsel olarak aşırı meşgul olabilirsiniz. Sadece işe odaklanmak anı kaçırmanıza vesile olabilir. Kendinize vakit ayıramıyor olmanız depresif tutumlar içerisine girmenize vesile olabilir. Sistematize yaşamanız, köklenmeniz ve aile kurmanıza engel olabilir. Gözü yukarıda olmak, işi öncelik almak sizi yoracaktır.


Size bu durumu bir örnekle açıklamak isterim. Bağlı bir keçi hayal edelim ve onun nasıl kaçtığını gözlemleyelim. İlk etapta keçi, ipi ısırarak koparmayı başarır. Ancak kaçma anında etrafının çitlerle sarılı olduğunu fark eder. Ve 2. etapta o çitlerden atlayıp kurtulmayı düşünür, formüle eder ve o keskin zekâsını kullanır, kurtulur. 

Tıpkı astrolojideki Satürn gezegeni gibi; sınırlarınızı belirlerken aynı zamanda o sınırları aştığınızda aydınlığa çıkabileceğinizi yansıtır bizlere. Sıkıntı varsa çözümün de olduğunu gösterir. Size düşen görevse toplumun içerisinde oluşabilecek ya da oluşan sıkıntılara formül geliştirmek olmalıdır.


Ortalama olarak diğer insanlardan kısa olabilirsiniz. Bacak yapınız kaslı olur. Satürn gezegeni vesilesiyle kemikli bir yapınız vardır ancak kilolu değilsinizdir. Tek bir gösterge buna olanak tanımasa da astrolojik gösterge olarak başlıca tanımlar arasındadır. Bir Akrep kadar olmasa da koyu renkli kıyafetlere ilginiz vardır. Statünüzü yansıtabilecek kıyafetleri giymeyi tercih edersiniz. Sizler için gülümsemek ikinci plandadır. Kendinizi ait hissettiğiniz ortamlarda gülümser ve gülümsetirsiniz. Öncelikleriniz her zaman sorumluluklarınız olur. Bir hobiyi işe dönüştürmek için fazlaca enerji sarf edebilirsiniz. 


İhtiyaç duyduğunuz alan “sözünün eri” olarak anılmaktır. Hayatınızda her şeyi kontrolünüz altında tutmak isteyebilirsiniz. Her kurala ve kurallarınıza uyulmasını istersiniz. Sürekli takdir görme eğiliminiz olabilir. Çalıştığınız zamanlar güvenli hissettiğiniz ve aşina olduğunuz durumlardır. Depresyona girmemek için sürekli çalışma ihtiyacı duyarsınız. Aile fertlerinin size ihtiyaç duyduğunu ve sürekli destek vermeniz gerektiğini size hissettirmeleri, aidiyet duygunuzun artmasına olanak tanır.


Kendinize güvenen yapınız, sağlam adımlarınız ve sağlam temeller kurmanızı beden dilinizle de vurgulamak istersiniz. Tüm bunlardan yola çıkarak dış görünüşünüze özen gösterdiğinizi gözlemleyebiliriz. Diyet, sağlıklı beslenme ve egzersiz yapma eğilimleri gösterirsiniz. Zihin dinamiğini önemser ve bilgi kirliliğine meyletmezsiniz. Kemik, kas sistemi ve dişleri ihmal etmeyin.


“Hırs” sizin karakter özelliğinizdir ve yapmaya çalıştığınız her şeyde mükemmellik sergilemek istersiniz. Çalışma ortamındaki soğukluğunuz ve mesafeli duruşunuz yanlış anlaşılmaya çok müsaittir. Aslında sizin amacınız sadece işinize odaklanmak ve verimli olmaktır. Siz gayretli Oğlak Burcu erkeklerinden “yatırım danışmanı”, “finansal analist”, iyi bir “arazi uzmanı”, “öğretmen” veya “yaşam koçu” olabilir. Suskun doğanız gereği, hayatınıza dâhil olmak isteyenlerin ilk önce güvenlik duvarınızı aşmaları ve güveninizi kazanmaları gereklidir. Değer verdiğiniz ve güvendiğiniz kişilerin hakkınızda dedikodu yapmaları sizi çileden çıkarabilir. Toplum içinde sizinle tartışmamaları gerektiğini onlara belirtmelisiniz. 


Duygusal tepkilerinizi gizlemeyi başarabilen bir Oğlak erkeği olarak çok iyi “poker” oyuncusu olabilirsiniz. Duygularınızı saklamayı görev edinebilir ve adınızdan “taş kalpli” olarak bahsettirebilirsiniz. Bazı durumlarda kariyerinize o kadar çok zaman ayırırsınız ki, ilişkilerinizi ikinci sıraya koyabilirsiniz. Çekingen bir yapıya sahipsinizdir. Her şeyde olduğu gibi partnerinizi de mutlu etmek için büyük sabır gösterirsiniz. Elitist duruşunuzdan zaman zaman kaçınmanız gerekebilir. Ulaşılmaz olmak bazı noktalarda size zarar verici olabilir. 


Zayn Malik, John Legend, Bradley Cooper, Denzel Washington, Ryan Seacrest, Kit Harington, Orlando Bloom, Barış Manço, Mert Fırat, Burak Özçivit, Ozan Doğulu, Ceza, Cem Mumcu, Kaya Çilingiroğlu, Kemal Derviş, Şener Şen, Ozan Doğulu, Mustafa Sandal.

Bonus: Oğlak burcu kadınının özellikleri


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog