İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Yılın ilk Güneş tutulması burçları nasıl etkileyecek?

6 Ocak Pazar günü sabaha karşı yılın ilk tutulması gerçekleşiyor! Parçalı Güneş Tutulması'nın etkilerini astrolog Dolunay Karaca yazdı.

profil
Dolunay Karaca
04.01.2019
Yılın ilk Güneş tutulması burçları nasıl etkileyecek?

Sevgili Koçlar, yeni yılın ilk haftasında Pazar günü gerçekleşecek olan Güneş tutulması sizin 10. hanenizde meydana geliyor. İş ve kariyer hayatınızı sorgulayacağınız Oğlak burcundaki Güneş tutulmasında; daha önce gözden kaçırmış olduğunuz bir konuyu fark edip, üzerine gidebilir veya almanız gereken terfi, maaş artışı, statü yükselişiyle ilgili netice alabilirsiniz. Güneş tutulmaları aslında birer yeniaydır. Kadersel olarak bizleri etkilerler. Tutulma esnasında yönetici gezegeniniz Mars sizin burcunuzda hareket ediyor, bu durumda atacağınız adımlarda kararlı ve atak davranacak, cesaretle harekete geçebileceksiniz. Plüton, Satürn ve güney düğümün etkisi ile bu tutulma sınırları zorlayacağa benziyor; dönüşüm kaçınılmaz olabilir. Bazı koçlar iş değişikliğine karar verebilirler. Ailenizin veya eşinizin sözünden çıkmayın, mutlaka onlara kulak verin bu hafta sonu. Size gerçekten yardımı dokunacak kişi onlar.

 

Yılın ilk Güneş tutulması burçları nasıl etkileyecek?

Sevgili Boğalar, Güneş tutulması sizin 9. evinizde meydana geliyor; medya, uluslararası ilişkiler, yayıncılık, yurtdışı seyahatleri, yabancılarla ilgili işler, eğitim, din ve inançlar hanenizde yenilikler yapmanız için sizi dürtüyor adeta. Bu alanlarda bir şeyleri bitirmek, bağları koparmak gerekecek. Bu arada iletişim hanenizde de bazı değişiklikler yapmanız, belki bazı krizler yaşamanız olası. Hafta boyunca iş düşünüp, iş konuşacaksınız. Annenizle olan bağınızı sorgulayacaksınız belki, onun ihtiyacı olan sevgi ve desteği ona verebileceksiniz. Toplum önünde olacağınız ,yaptıklarınızı herkese sunacağınız bir hafta. Aşk konularında bu hafta sevdiğiniz kişiyle birlikte aynı hayale sahip olmak, aynı misyonu gerçekleştirmek isteyen bir siz varsınız.

 

Yılın ilk Güneş tutulması burçları nasıl etkileyecek?

Sevgili İkizler, meydana gelecek olan Güneş tutulması sizlerin ortaklaşa para hanenizde oluşacak, yeni ortaklıklara imza atmanız mümkün iken, bir taraftan da ev almak veya bir arsa satın almak isteyen, yatırım yapmak isteyen ikizler varsa, yüklü bir para çıkışı; kredi çekmek, borç almak ve belki bir miras konusu gündeminizde olacak. 8. evinizde gerçekleşecek tutulma, sizi ortak kazanımlar konusunda tetikliyor olacağı gibi; eşinizin veya sevdiğiniz kişinin parasal hanesine denk düştüğünden, bu alanda da yeniliklere vesile olacaktır, belki partneriniz yeni bir kazanç kapısına sahip olabilir veya bir teklif alabilir bu hafta. Evet genel anlamda ise şanslı olduğunuz bir haftadasınız. Maneviyatınız yüksek, hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek istiyorsunuz bu hafta itibariyle; bunun sonucunda yeteri kadar sabrettiğinizi ve artık yolun sonuna geldiğinizi hissedebilirsiniz. Aşk ve sevgi konularında ise birliktelikleri olanlar için iyi bir hafta, sakin ve dingin. Yalnız olanlar ise başkalarının parasını idare eden, bankacı, muhasebeci, menajer gibi kişilere ilgi duyabilirler veya bu kişilerle tanışma fırsatı yakalayabilirler.

Yılın ilk Güneş tutulması burçları nasıl etkileyecek?

Sevgili Yengeçler, bu hafta tüm gücünüzle ve içinizde durduramadığınız ‘ilişkim olsun,yeni bir sayfa açılsın’ istemiyle açıyorsunuz haftayı, Oğlak burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması sizin evlilik hanenize denk düşüyor. Bu hanede yaşanacak olan gerginlikler belki de yeni bir sayfa açacak sizlere; birliktelikleri olan Yengeçler ilişkilerini bir üst seviyeye taşımak için karar alırken; yalnız olanlar için aşk fırsatları kapılarında. Bir diğer yandan iş birliktelikleri, yeni imzalar, yeni sözleşmeler de gündeminizde. Bu durumda bazı krizler ve dönüşümler de kaçınılmaz olacaktır pek tabii… Çünkü tutulma esnasında Plüton’dan karşıt açı alıyor. Bu sizlere, yeni bir şeye başlarken, eskiyi tamamen içinizde öldürmek, kendinizden emin olmak, bazı kişilik özelliklerinizi değiştirmek için de sizi dürtüyor olacak. Gelişiminiz ve dönüşümünüz için bu şart. Haftanın genelinde ortaklaşa işler, imzalar gündemde olacak.

 

Yılın ilk Güneş tutulması burçları nasıl etkileyecek?

Sevgili Aslanlar, günlük rutin işleriniz çok arttı, her gün yeni bir şeyler ekleniyor, çalışma ortamınızda veya evinizde birtakım yenilikler yapmanız gerekiyor. Oğlak burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması sizin 6. evinize denk gelmekte. Çeşitli organizasyonlar, düzenlemeler yapmak için uygun etkilere sahip, bu süreçte ayrıca sağlık konularında da temkinli olmakta fayda var. Gerekli düzenlemeleri sağlık konularında da yapmalı, beslenme düzeninize, diyet programınıza uymaya çalışmalısınız. Hafta genelinde sevdiğiniz kişiyle birlikte olmak isteyeceğiniz bir sürece giriyorsunuz. Alacağınız tekliflerde olaylara bakışınızı hem iyisiyle hem kötüsüyle düşünmeli, her duruma karşı hazır olmalısınız. Ruh olarak mutsuz ve sizi aşağıya çeken insanların yanında bulunmamaya çalışın bu hafta.

 

Yılın ilk Güneş tutulması burçları nasıl etkileyecek?

Sevgili Başaklar, bu hafta sizleri aşk ve sevgi konularında büyük sürprizler bekliyor, hamilelik düşünen başaklar için bu hafta bu konuda destekleyici etkiler var havada; bunun üzerine düşmeli ve değerlendirmelisiniz. Oğlak burcunda meydana gelecek olan Güneş tutulması sizin çocuk hanenize düşüyor olacak. Çocuklarınızla ilgili testlerden geçebilirsiniz. Bekar olan başaklar içinse aşk ve eğlence hayatlarında hayal kırıklıkları ve yüzleşmeler yaşanabilir fakat bu sayede aşmanız gereken kırılma noktanız olan şeylerin farkındalığını kazanacaksınız. Tutulma etkisiyle sizler hayal kurmaktan ve yaratıcılıktan hoşlanacak ve farklı hobiler ile ilgilenmek isteyeceksiniz. Bu dönemde, daha çok elle tutulur, devamlılığı olabilecek şeylerle ilgilenmeniz sizler için olumlu sonuçlar doğuracaktır.

Yılın ilk Güneş tutulması burçları nasıl etkileyecek?

Sevgili Teraziler; Oğlak burcunda gerçekleşecek  bir Güneş tutulması ile başlıyoruz yeni yıla, öncü bir burçta gerçekleşecek tutulma, sizin  4. evinizde meydana geliyor ve sizlerin ev, aile, emlak, ev almak, ev satmak, ofis değiştirmek, işyeri açmak gibi gayrimenkül konularda atılım yapabileceğinizi vurguluyor, bu konularda inisiyatif almak ve bir şeyleri yeniden yapılandırıp adım atmak sizlere iyi gelecektir. Özellikle aile konularında ve ev konularında küçük hareketlerin büyük sonuçlar doğurabileceğini söyleyebilirim. Bazı Teraziler evlilik kararı alabilir veya tam tersi boşanma konusunda uzlaşabilirler. Bunun dışında ruh haliniz spontane, enerjik, eğlenceli ve gösterişli olacak. Çocuklarla ilgili sorumluluklar artarken, eğlence hayatına olan düşkünlüğünüz de artacak.

Yılın ilk Güneş tutulması burçları nasıl etkileyecek?

Sevgili Akrepler,  Güneş tutulması sizin 3. hanenizde gerçekleşecek; yani kardeşler, yakın çevre ilişkileriniz, komşular, yakın arkadaşlar, akrabalar hanenizde yeni bir oluşum yaşanacak; belki yeni birileri eklenecek, belki onlardan duyacağınız bir haber sizi motive edecek. İletişim becerilerinizin arttığı, pazarlama, gazetecilik, basım yayın, reklam gibi her türlü sözel ve yazılı iletişim yeni bir oluşuma tabi tutulabilir. Blog açmak, web sitesi kurmak veya var olanı geliştirmek gibi bilgisayar işleri gündeminizde olacak. Daha önceki tutumlarınızdan kurtulmalı; bırakmanız gereken huy ve davranışlardan sıyrılarak yolunuza devam etmelisiniz;  evinizde davetler vermek için plan program yapabilirsiniz. Ev alışverişleri, gidilecek yerler gibi listeler hazırlayacağınız bir süreçte olacaksınız.

Yılın ilk Güneş tutulması burçları nasıl etkileyecek?

Sevgili Yaylar, hafta boyunca parasal konularda hem gerilecek hem de şanslar yakalayacaksınız, Oğlak burcundaki Güneş tutulması nedeniyle, pek çok yerden iş teklifi gelebilir, elinizdekilerin değeri artabilir, maddi kaynaklı sorunlarınız bu hafta çözülebilir. Haftanın maddi olarak en şanslı burcu sizlersiniz. Manevi olarak da duygularınız güçlü, Jüpiter Venüs kavuşumu mantık ve somut şeylerle meşgul olan sizleri, bu hafta maneviyata davet ediyor olacak… Daha fazla duygusal konular açılacak, şevkat ve merhamet temaları ön planda olacak. Diğer yandan Plüton’un sert açısı, sizlerin değişime direnmesine neden olacak. Dönüştürmeniz, kesip atmanız gerekenler konusunda sizleri zorlayacak. Bitirmeniz gereken her ne ise bu hafta onu bitirmelisiniz artık. Buna kendinizi alıştırmalı ve telkin etmelisiniz. Kendi işini kurmak isteyen Yaylar için ideal ve iyi bir dönem.

Yılın ilk Güneş tutulması burçları nasıl etkileyecek?

Sevgili Oğlaklar, sizin burcunuzda gerçekleşecek Güneş tutulması ile beraber, yepyeni duygular ve kararlar içine giriyorsunuz, bu hafta şans sizden yana başlıyor, kendinize olan güveniniz tam ve yapılması gerekenler için ayağa kalkmanın vakti de geldi… Yalnız hafta boyunca eşinizle aranızda birtakım sorunlar olduğu da gözlerden kaçmayacak yani o, sizin yaptıklarınıza karşı gelebilir ya da sizinle fikir çatışması yaşayabilir. Gelenekçi ve değişime kolay razı gelmeyen bir insansınız, siz de içinizde tüm gücünüzle artık bir şeylerin değişmesini istiyor gibisiniz. Tüm bunlar yüzünden hafta boyunca sevdiğiniz kişinin desteğine değil de köstek oluşuna şahit olabilirsiniz. Bu da sizi yıpratabilir. Eski hatalardan ders almanız gereken, geçmişte yaptıklarınızı yapmamanız gereken bir süreçtesiniz. Güney düğüm, Plüton ve Satürn sizin burcunuzdalar; gerçekten hem zorlayıcı hem de olgunlaştıran, daha bilinçli, uyanık olacağınız bir dönemden geçiyorsunuz.  

 

Yılın ilk Güneş tutulması burçları nasıl etkileyecek?

Sevgili Kovalar, ruh halinizde isteksizlik ve tahammülsüzlük başrolde. Özellikle ortaklaşa iş yaptığınız kimselerde aradığınızı bulamadığınız, beraber çalıştığınız kimselerle aranızda gerginliklerin arttığı görülüyor. Bazı kovalar için sağlık konuları da gündemde, dikkat edilmesi gereken bir süreçten geçiyorlar. Bu hafta Pazar günü meydana gelecek olan Güneş tutulması sizin 12. evinizde olacak, yani bilinçaltınızda, görünmeyen bir yerlerde, bırakmanız gereken bir kötü alışkanlık varsa bundan kurtulabilir, içinize sinmeyen durumlar oluyorsa çevrenizde, bunları eleyip, yeniden başlamak için gayret gösterebilirsiniz. Bazı kovalar, hastaneler, kapalı alanlar, gizli kalmış olaylar ve birtakım düşmanlıklarla ilgili de bir şeyler duyup üzülebilirler. Bunlar hayatın içinde olan şeyler, her şey her daim dört dörtlük olamıyor maalesef…Kendinizi telkin edip, bu süreci en hafifiyle atlatmaya çalışmalısınız. Sizler güçlü bireylersiniz ve biliyorsunuz ki siz bitti demeden, oldu demeden, tamam demeden  hiçbir şey olamaz.

Yılın ilk Güneş tutulması burçları nasıl etkileyecek?

Sevgili Balıklar, arkadaşlık hanenizde oluşacak bir Güneş tutulması sizleri bekliyor bu hafta sonu. Hayatınıza yeni insanları dahil etmek istiyorsunuz sanki alıştığınız çevreden, dahil olduğunuz sosyal ortamlardan çok daha farklı insanlar tanımak ve farklı insanları hayatınıza almak, onlarla yeni fikirler tartışmak ve projeler hayata geçirmek sizleri geriyor ve zorluyor.  Dönüştürmek istediğiniz konularda krizler çıkabilir. Biraz sancılı bir süreç olabilir bu sizler için. Yönetici gezegeniniz Jüpiter’den alacağınız destek sayesinde iyimser tarafınız ağır basıyor neyse ki; problemleri farklı açıdan çözerek, sosyal hayatınıza yeni bir ahenk katabilirsiniz. Sabırlı ve disiplinli çalışmalar içerisinde olacağınız, olgunlukla ve ağırbaşlılıkla, olaylara metanetle yaklaşabileceğiniz bir hafta. Sevgi ve aşk konularında ise sizi bir sürpriz bekliyor olacak.

 

 

Yılın ilk Güneş tutulması burçları nasıl etkileyecek?
Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog