İYİ HİSSET - BESLENME

Adele nasıl 45 kilo verdi?

Grammy ödüllü ses sanatçısı Adele, 32. doğumgünü için yaptığı paylaşımla sosyal medyada olay oldu. Sevilen sanatçı bir yılda 45 kilo vererek bambaşka birine dönüştü. Peki Adele nasıl zayıfladı?

profil
BT Ekip
08.05.2020
Adele nasıl 45 kilo verdi?

7 yaşında bir oğlu olan sanatçının, geçtiğimiz yıl eşi Simon Konecki'den boşandıktan sonra yaşam tarzını değiştirdiği biliniyor. 32. yaş gününde yaptığı paylaşımda hem değişimi hem de mutluluğu gözle görülür bir şekilde fark edilen sanatçının nasıl bir program uyguladığı çok konuşuldu. 


Adele'in kişisel antrenörü olan Brezilyalı Camila Goodis İngiliz Sun Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, Adele'in aslında egzersiz yapmayı çok sevmediğini diyet başarısının %80-90 oranında diyete bağlı olduğunu açıkladı. Ve bu oranda kilo verilirken kas gücünün kaybolmaması için bedeni pilates ile desteklemenin önemine değindi. Goodis, Adele'e Robbie Williams'ın Türk asıllı eşi Ayda Williams ile birlikte egzersiz yaptırdığını anlattı.


Adele’in değişimi pilates, ağırlık kaldırma egzersizleri ile desteklenen  Sirtfood diyetine dayanıyor. Sirtfood diyeti, zayıflama genini harekete geçirdiği öne sürülen sirtüin proteinini aktive etmeye yarayan yiyeceklerden tüketmeye dayanıyor. Bu diyet süresince şeker de kesiliyor.


İngiliz beslenme uzmanları Aidan Goggins ve Glen Matten tarafından geliştirilen Sirtfood diyetinin temel amacı metabolizmayı düzenlemek. Bu diyette yeşil çay, lahana, yaban mersini, somon ve narenciye gibi sirtüin bakımından zengin yiyecekler tüketilerek sirtuin protenine ağırlık veriliyor. Doktor kontrolünde uygulanması tavsiye edilen diyette günde ortalama 1.000 kalori alınıyor. Sebze suyuna ağırlık verilen diyet aynı zamanda antiaging etkili... Sirtfood diyeti hakkında uzman yazısı için buseterimcomtr 'yi takipte kalın! :)

Bonus: Buse Terim ve Diyetisyen Berrin Yiğit Fasting Diyeti'ni Anlatıyor


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog