MODA - ALIŞ - VERİŞ

Gucci Tennis özel koleksiyonunu profesyonel tenisçiler tanıtıyor

Bu yıl birçok markayı etkisi altına alan tenis modası, Gucci’de de karşımıza çıkıyor. Profesyonel tenis oyuncuları Emma Cohen ve George Loffhagen’ın yer aldığı bir kampanyayla tanıtılan Gucci Tennis koleksiyonu, moda evinin 1970’lere dayanan arşivlerinden ilham alıyor ve tenis sporuyla uzun süredir devam eden ilişkisine saygı duruşunda bulunuyor

profil
BT Ekip
10.07.2024
Gucci Tennis özel koleksiyonunu profesyonel tenisçiler tanıtıyor

Gucci, köklü geçmişine saygı duruşunda bulunarak, 1970’lerin arşiv tasarımlarından ilham alan Gucci Tennis özel koleksiyonunu tanıttı. Mayıs ayında Paris’teki seçkin mağazalarda ön gösterimi yapıldıktan sonra koleksiyon, şimdi de tenis oyuncuları Emma Cohen ve George Loffhagen’ın yer aldığı yeni bir kampanya aracılığıyla dünya çapında ilk kez sahneye çıkıyor. Cohen ve Loffhagen, birlikte koleksiyonun ruhunu somutlaştırıyo ve parçaları saha içinde ve saha dışında şampiyon tavırlarıyla sergiliyorlar.

Geleneği ve modernliği harmanlayan özel koleksiyon, moda evinin 1970’lere dayanan arşivlerinden ilham alan ve tenis sporuyla uzun süredir devam eden ilişkisine saygı duruşunda bulunuyor. Bu dönemde Gucci, lüks bir marka tarafından üretilen ilk spor ayakkabılardan biri olan imzalı Tennis 1977 spor ayakkabısı da dahil olmak üzere özellikle aksesuar ve ayakkabılara odaklanarak tenisle ilgili ürün repertuarını genişletti. Tenise olan bu ilgi, 1980’li yıllara kadar, hem sporcuların hem de spor tutkunlarının favorisi haline gelen çeşitli hazır giyim parçalarına yansıdı.

Geleneksel tenis kıyafetlerini çağdaş zarafetle yeniden tasarlayan Gucci Tenis koleksiyonunda şık elbiseler, sofistike pololar, atletler ve trikolarla eşleştirilmiş şort ve etekler de dahil olmak üzere erkekler ve kadınlar için uyumlu setler yer alıyor. Şapka, bileklik, deri eşyalar gibi aksesuarlar ise kıyafetleri tamamlıyor. Öne çıkan parçalar arasında tamamı beyaz üzerine beyaz GG monogramı ve Web şerit ayrıntılarıyla süslenmiş yeni bir spor çantası, raket sırt çantası, raket çantası ve ayakkabı tutucu yer alıyor. İkonik Tennis 1977 spor ayakkabıları, GG monogramına sahip Gucci Ace spor ayakkabılarının yanı sıra beyaz kanvas ve deri renkte görünüyor.

Koleksiyonun merkezinde, moda evinin geçmişini ve bugününü bir araya getirerek kalıcı mirasına saygı duruşunda bulunan bir imza kodu olan sembolik Web şeridi yer alıyor. Bu ikonik detay, tasarımların içinden geçerek koleksiyona klasik spor kıyafetlerin zamansız zarafetini yansıtan tek tip bir estetik kazandırıyor.

Gucci Tennis koleksiyonu, seçkin mağazaların yanı sıra gucci.com adresinde satışa sunuldu.

Önceki ve Sonraki
Haberler