MODA - ALIŞ - VERİŞ

Mango, Selection koleksiyonunun yeni serisi ile şehre dönüşü kutluyor

Mango’nun işe dönüş için tasarlanan koleksiyonu Selection, rutinin gereklilikleri karşısındaki rahat tutumu ön plana çıkarıyor. Koleksiyon; şehir hayatı için resmi ve günlük stiller arasında mükemmel dengeyi kuran çok yönlü parçalarla dikkat çekiyor. Mango’nun kullandığı en yüksek kalitedeki kumaşlardan üretilen Selection koleksiyonu, üretime verilen özenle farklılaşıyor

Mango, Selection koleksiyonunun yeni serisi ile şehre dönüşü kutluyor

İspanyol hazır giyim markası Mango, şehre dönüş için düşünülmüş her türlü kıyafetten oluşan yeni Selection koleksiyonunun Sonbahar/Kış serisini sunuyor. Şehrin keşmekeşine karşı rahat bir tutum sergileme amacıyla tasarlanan bu zarif koleksiyon, iş ve eğlence arasındaki olmazsa olmaz dengede kendisine yer buluyor: Cesur bir havaya sahip olsalar da işte geçirilen zaman için hazırlanan resmi görünümler, günlük hayatın her anında kolaylıkla taşınmak üzere feminen parçalarla bir araya geliyor.

New York sokaklarında, fotoğrafçı Anthony Seklaoui’nun objektifinden yakalanan karelerle ortaya çıkan kampanyada, maskülen ve feminen referansları daimi olarak kombinleyen çağdaş kadınlar için görünümler oluşturmaya katkıda bulunan Danimarkalı stilist Alex Carl’ın katkısı göze çarpıyor.

Rutine geri dönmek için tasarlanan yepyeni Selection serisi, başlıca ilhamını 90’lı yılların retro tabanından alırken; görünümleri 2000’li yılların estetiğine yaklaştıran aksesuar ve siluet kullanımı sayesinde oldukça çağdaş bir bakış açısı yansıtılıyor.

Terzilik, başta blazer ceketler olmak üzere klasik parçaların tekrar gündeme geldiği koleksiyonun temel taşı olma özelliğini taşıyor. Blazer ceketlerde, 90’lar görünümünü elde etmek üzere teknik kumaştan yapılmış vücuda oturan bir modelden, kolları çıkarılıp bağlanabilen ‘oversized’ kesime, süet bir versiyona ve kısa opsiyonlara kadar pek çok seçenek sunuluyor.

Yeni kalıplarda deri parçalar da güçlü bir şekilde öne çıkıyor. Özellikle karamel renginde üretilen süet, serinin yıldız kumaşlarından birine dönüşerek ceket ve mini eteklere hayat veriyor. Seriye, kısa ‘bomber’ ceketler ve ‘vintage’ ilhamı taşıyan ceketler gibi diğer deri giysiler yön veriyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler