MODA - TASARIMCILAR

32. KOZA Genç Moda Tasarımcıları Yarışması için başvurular başladı

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) tarafından yeni yetenekleri sektöre kazandırmak amacıyla düzenlenen Türkiye’nin ilk ve en prestijli moda tasarım yarışması 32. KOZA Genç Moda Tasarımcıları Yarışması’na başvurular başladı. Yarışmanın başvuruları 16 Mayıs'a kadar devam edecek

profil
BT Ekip
08.05.2024
32. KOZA Genç Moda Tasarımcıları Yarışması için başvurular başladı

Türk moda dünyasına Bahar Korçan, Özgür Masur, Zeynep Tosun, Hakan Yıldırım, Özlem Kaya ve Gül Ağış’ın da aralarında bulunduğu çok değerli isimler kazandıran ve sektörün sürdürülebilirliğine katkı sağlayan KOZA Genç Moda Tasarımcıları Yarışması’nın 32’ncisine başvurular başladı. Yeni yetenekleri sektöre kazandırmak için İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) tarafından düzenlenen Türkiye’nin ilk moda tasarım yarışması olan KOZA; Türkiye’deki moda endüstrisinin gelişimini ve tarihini temsil ediyor. 

1992 yılından bu yana İHKİB tarafından düzenlenen Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması, moda alanında kariyer yapmak isteyen genç tasarımcıları sektörle buluşturuyor. Koza, düzenlendiği 31 yıl süresince Türkiye’nin en etkileyici moda arşivini yarattı ve sektöre nitelikli işgücü kazandırılmasına önemli katkılarda bulundu. Bugün Türkiye’nin en tanınmış moda tasarımcılarının yanında 300’ün üzerinde Koza finalisti kendi markalarını yarattı. 

Yarışmanın bu yılki birincisi 150.000 TL, ikincisi 100.000 TL ve üçüncüsü 75.000 TL para ödülünün sahibi olacak. İlk 3’e giren tasarımcılar ayrıca yurt dışında eğitim desteği ve Türkiye’de bir yıllık İngilizce dil eğitimine katılma hakkı kazanacak. 

Finale kalan 10 yarışmacı ise atölye ve danışmanlık desteği, 40.000 TL koleksiyon hazırlama ve malzeme bedeli, İstanbul Moda Akademisi eğitim ödülü, uluslararası bir fuar ziyareti hakkı, PR ve tanıtım ödülleri, Moda Tasarımcıları Derneği’ne bir yıllık üyelik hakkına sahip olacak. Sektörün sürdürülebilirliğine katkı sağlayan KOZA Genç Moda Tasarımcıları Yarışması’na başvuru için son tarih, 16 Mayıs. 

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog