MODA - TASARIMCILAR

Alessandro Michele ve Gucci yollarını ayırdı

Modanın dahi isimlerinde Alessandro Michele, son sekiz yıldır kreatif direktörlüğünü yaptığı Gucci ile yollarını ayırdı. Sektörde, “Her birimizin sahip olabileceği farklı bakış açıları nedeniyle yolların ayrıldığı zamanlar vardır” diyen Michele’nin Louis Vuitton’un başına geçebileceğine dair söylentiler dolaşıyor

Alessandro Michele ve Gucci yollarını ayırdı

Ocak 2015'te hazırladığı ilk koleksiyonunun üzerinden geçen sekiz yılın ardından Alessandro Michele, Gucci’nin kreaitif direktörlüğü görevinden ayrıldı.

Haber, Daniel Lee'ye veda ederek yerine Matthieu Blazy'yi getiren Bottega Veneta da dahil olmak üzere Kering grubu altındaki markalarda yapılan bazı büyük değişikliklerin ardından geldi.

Gucci'nin başkanı ve CEO'su Marco Bizzarri, yaptığı açıklamada şunları söyledi: "2014'ün sonunda Alessandro ile tanışma fırsatı buldum. Kreatif direktör olarak görev yaptığı süre boyunca bu eşsiz moda evine kattığı vizyonu, bağlılığı ve koşulsuz sevgisi için kendisine teşekkür etmek istiyorum." Kering'in başkanı ve CEO'su François-Henri Pinault, ise şu açıklamayı yaptı: "Geçtiğimiz yıllarda Gucci ve Alessandro'nun birlikte yürüdükleri yol benzersiz ve markanın tarihinde olağanüstü bir dönem olarak kalacak."

Alessandro Michele ise Gucci'de geçirdiği zamanı şöyle anlattı: “Her birimizin sahip olabileceği farklı bakış açıları nedeniyle yolların ayrıldığı zamanlar vardır. Yorulmadan tüm sevgimi ve yaratıcı tutkumu adadığım bir şirkette 20 yıldan fazla süren olağanüstü yolculuk, bugün benim için sona eriyor. Bu uzun süre boyunca Gucci benim evim, ailem oldu. Bu geniş aileye, sahip çıkan ve destekleyen tüm bireylere en içten teşekkürlerimi, en büyük ve en içten kucaklamalarımı gönderiyorum. Onlarla birlikte diledim ve hayal ettim. Onlar olmasaydı, inşa ettiklerimin hiçbiri mümkün olmazdı. En içten dileğim onlara gidiyor: Hayatı yaşanmaya değer kılan hayallerinizi geliştirmeye devam edebilirsiniz. Değerlerinize sadık kalarak şiirsel ve kapsayıcı imgelerle kendinizi beslemeye devam edin. Her zaman tutkularınızla ​​yaşayın, özgürlük rüzgarıyla hareket edin."

Michele, ilk olarak 2000'lerin başında Tom Ford tarafından Gucci'de çalışmak üzere işe alındı ​​ve burada aksesuar stüdyosunda Frida Giannini ile çalıştı. Daha sonra kreatif direktör oldu ve Ocak 2015'te ilk koleksiyonunu sergiledi. Michele, kreatif direktörlük görevini yürüttüğü süre boyunca Gucci'yi ve hatta sektörü dönüştürdü ve markayı cinsiyet-akışkan bir yaklaşımla yeniden yorumladı.

Doğal olarak sektör ve markanın hayranları şimdi Michele'nin yerine kimin geçeceğini merak ediyor. WWD'ye göre, yolları daha önce Gucci’den geçen Remo Macco ve Davide Renna potansiyel adaylar.

Michele'ye gelince… Başarılı tasarımcının bundan sonra ne yapacağına dair resmi bir açıklama yok. Bununla birlikte, kaynaklar, Michele’nin, Louis Vuitton’la ilgili olarak çok yakında Pinault'un ezeli rakibi Bernard Arnault'dan bir telefon alabileceğini tahmin ediyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler