MODA - TASARIMCILAR

Ambush x Bvlgari

2017’den bu yana devam eden “Serpenti Through the Eyes of” serisinin bir başka ilham verici bölümüne hayat veren Ambush x Bvlgari kapsül koleksiyonu, Roma'lı tasarım evinin cazibe simgesi olan, zamansız Serpenti Forever çantasının eşi görülmemiş bir yorumunu bizlere sunuyor.

profil
BT Ekip
14.08.2020
Ambush x Bvlgari

Bvlgari ve Ambush Kreatif Direktörü Yoon, özel bir Serpenti kapsül çanta koleksiyonu için bir araya geldiler. Açık görüşlülüğünü ve yaratıcılığını şekillendiren pop kültürü ile büyümüş olan Yoon Ambush, gerçek hayattan ilham alan tasarımlarına yaptığı üst düzey dokunuşlarıyla ünlü. Tasarımcı bugün,  kendi için yeni bir sınav olan Bvlgari iş birliği ile kendine ve sınırlarına adeta meydan okuyor.
"Bu kapsül koleksiyonda Serpenti'nin cesur ve çağdaş karakterini öne çıkarmak istedim. Yılanlar doğanın harika ve büyüleyici yaratıklarıdır, ancak Bvlgari ile sürekli değişim gösteren bir yorumla cazibenin de sembolü haline geldiler. Bu kapsül koleksiyon, doğal güzelliğin çağdaş bir estetik algısı ile insan yaratılışıyla buluşmasıdır.” 


Canlı renkler, yılanın çarpıcı doğal güzelliğine atıfta bulunan yumuşak ve doğal şekiller, iddialı bir tasarım Yoon’un bu projedeki vizyonunun odak noktasını oluşturuyor. Güneydoğu Asya’nın çarpıcı, olağanüstü renkleri ve büyüleyici hareketleriyle ünlü bir türü olan Ağaç Pitonu’ndan esinlenen Yoon üç yeni stil tasarladı: Serpenti omuz çantası, çok yönlü Serpenti bel çantası ve tehlikeli derecede cazibeli Serpenti Minaudiere.

Koleksiyonun günlük ama her zaman lüks ruhunu ortaya çıkaran Serpenti omuz çantası, Nappa derisinden yapılmış inanılmaz derecede yumuşak bir kapitone gövdeye sahip. Çantaya kıvrak bir görüş kazandırarak yılanın görüntüsünü vurgulayan Yoon, belirgin şekiller ve metalik detaylar ile çantaya avangart bir dokunuş katıyor. Kıvrımlı üst tutacağı ve çıkarılabilir omuz askısı, Serpenti koleksiyonunun dinamik ruhuna sadık kalarak farklı kullanım ve stil seçenekleri sunuyor. Göz alıcı renk seçeneklerine sahip olan çantanın siyah, parlak mavi, mor ve parlak yeşil renkleri koleksiyonda yer alıyor. 

Bonus: Louis Vuitton Sonbahar-Kış 2020


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog