MODA - TASARIMCILAR

Anya Hindmarch 2016-17 Sonbahar-Kış

Londra Moda Haftası tüm hızıyla başladı. Özellikle detaylardaki ustalığı ile dikkat çeken Anya Hindmarch yine eğlenceli bir koleksiyon ile podyumda boy gösterdi.

Anya Hindmarch 2016-17 Sonbahar-Kış
Anya Hindmarch 2016-17 Sonbahar-Kış
İçimizdeki küçük çocuğu dışa vuran, bizi hayal dünyamızın renkli köşelerine sürükleyen ve yaptığı her tasarımı ile adından çok fazla söz ettiren Anya Hindmarch en merak edilen defilelerden biriydi.

Anya Hindmarch’ın bu sezon ilham konusu ise SMS ve ve sosyal medya çağından öncesi 80’lerin popüler video oyunları… Anya Hindmarch özellikle Pacman ve Space Invader ile başlayan koleksiyonunda yumurta figürü, kürk detaylar, Tetris oyununu anımsatan grafik renk blokları, gülen suratlar ve sezonun son trendlerinden olan eğlenceli pin detaylar ile dolu bir dış giyim koleksiyonu ile karşımızda bu sezon. Genellikle renkli bir koleksiyon olmasına rağmen tek renk uzun kabanlar üstüne bu tip detaylar ekleyerek onları kendine has tarzıyla yorumlamış. İlk birkaç parçada her zaman olduğu gibi Hindmarch’ın simgesi haline gelen gök kuşağını anımsatan iki-üç rengin bir arada olduğu tasarımları görüyoruz.

Yalnız dış giyimde değil ayakkabı ve çanta konusunda da benzer tasarım çalışmaları ile koleksiyon zenginleştirilmiş. Ayakkabılar genellikle yılan derisi motifli ve renkler doğal tonlarda. Onun dışında aksesuar grubunda da Anya Hindmarch renk konusunda oldukça zengin davranmış. 


Önceki ve Sonraki
Haberler