MODA - TASARIMCILAR

Bağımsız yaratıcılar için Louis Vuitton Saat Ödülü

İsviçre’nin Cenevre kentinde bulunan La Fabrqiue du Temps Louis Vuitton tarafından düzenlenen Louis Vuitton Saat Ödülü; bağımsız saatçilik endüstrisinin yaratıcı yeteneğini, zanaat bilgisini ve cesaretini kutlamayı, zanaatkarları ve girişimcileri desteklemeyi, teşvik etmeyi ve gelecek nesillere eşlik etmeyi amaçlıyor

Bağımsız yaratıcılar için Louis Vuitton Saat Ödülü

Saatçilik, zaman kavramıyla oynamaya cesaret etmek demektir. Saatçilik, zanaat ve cesaretin, hareketli bir konstrüksiyonun her küçük ayrıntısına dikkat etmenin bir dışavurumudur. Saat üreticileri, tekrar tekrar yapbozlar inşa etmeye ve parçalara ayırmaya cesaret eden yaratıcılardır.

Louis Vuitton Saat Ödülü, cesur vizyonu ve bağımsız düşünceyi takdir etmesiyle saat ustaları için bir ödülden daha fazlasını temsil ediyor. Ana meydan okuyanları ve zamanın sınırlarına baş kaldıranları onurlandırıyor.

İsviçre’nin Cenevre kentinde bulunan La Fabrqiue du Temps Louis Vuitton tarafından düzenlenen ödül, saat ustasının inovasyon tutkusu ve süregelen mükemmellik arayışının doğasında bulunan değerler üzerine kurulu. Bu girişim aracılığıyla La Fabrique du Temps Louis Vuitton; bağımsız saatçilik endüstrisinin yaratıcı yeteneğini, zanaat bilgisini ve cesaretini kutlamayı, zanaatkarları ve girişimcileri desteklemeyi, teşvik etmeyi ve gelecek nesillere eşlik etmeyi amaçlıyor.

Louis Vuitton Saat Direktörü ve bu oluşumun kurucusu olan Jean Arnault, "Saatçilik hareketsiz bir endüstri değil; erişilemez değildir. Genç nesil saat tutkunları, ihtiraslıdır ve piyasadaki yeni inovasyonları görmek ister. Bu nedenle bu girişimi La Fabrique du Temps Louis Vuitton'da yaratmak istiyoruz’’ sözleriyle amacını ifade ediyor.

La Fabrique du Temps Louis Vuitton, saat işçiliğine benzersiz yaklaşım şeklini koruyor ve bağımsız bir üretici gibi çalışmaya devam ediyor. Inovasyon, cüretkarlık ve zanatkarlık üzerine inşa edilen La Fabrique du Temps Louis Vuitton, olağanüstü saatleri baştan sona tek tek hayata geçiren uzman saat üreticilerinde oluşan bir ekip tarafından yönetiliyor. La Fabrique du Temps, Louis Vuitton Bağımsız Yaratıcılar için Saat Ödülü’nü işte bu tutkuyla yarattı. Ödül herhangi bir sınırlama koymadan; saatçiler, tasarımcılar, girişimciler, yeni mezunlar ve dünyanın her yerinden yaratıcıları kapsıyor. Louis Vuitton, başvuruları değerlendirmek için saat üretiminde inovasyon ve yaratıcılık için aynı tutkuyu paylaşan endüstri uzmanlarından oluşan 50 kişilik bir komite oluşturdu. Komitede bu alanda uzmanlaşmış gazeteciler ve ustalar, zanaatkarlar, sanatçılar ve koleksiyonerler yer alıyor.

Adaylar, Louis Vuitton Saat Ödülü’ne özel düzenlenen web sitesinden çevrimiçi olarak kayıt yapabilir ve yaratıcı projelerini 2023 itibariyle Mayıs 2023'ün sonuna kadar gönderebilirler.

Eylül 2023'te, Louis Vuitton organizatörleri ile uluslararası ve bağımsız saat uzmanlarından oluşan bir heyet, 20 yarı finalistten oluşan son eleme listesini yayınlayacak.

Aralık 2023'te uzman komitenin seçeceği beş finalist için kriterler: Tasarım, Yaratıcılık, İnovasyon, İşçilik ve Teknik güçlük. Ayrıca final turunu gerçekleştirmek için kendi aralarında beş üyeden oluşan bir jüri belirleyecekler.

Ocak 2024'te, Louis Vuitton Bağımsız Yaratıcılar için Saat Ödülü’nün beş finalistinin tamamı Paris'teki jüri tarafından değerlendirilecek. Kazanan, Louis Vuitton'un ev sahipliği yaptığı, finalistlerin şerefine düzenlenen özel bir davette açıklanacak.

Louis Vuitton Bağımsız Yaratıcılar için Saat Ödülü’nün kazananı, hibenin yanı sıra La Fabrique du Temps Louis Vuitton tarafından yaratıcı projelerinin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış bir yıllık mentorluk ile ödüllendirilecek. Bu proje özelindeki bir ekip; yarışmanın kazananını, iletişim, telif hakları ve kurumsal hukukun yanı sıra pazarlama, endüstriyel strateji ve finansal marka yönetimi de dahil olmak üzere birçok yönden destekleyecek.

Daha fazla detay için www.louisvuittonwatchprize.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog