MODA - TASARIMCILAR

Balenciaga’nın yeni spor ayakkabısı boyunuzu tam 16 cm uzatıyor!

Balenciaga’nın geçtiğimiz günlerde Çin’(de düzenlediği defileyle görücüye çıkardığı İlkbahar 2025 koleksiyonunda yer alan Platform Sneaker adlı yeni spor ayakkabısı, tam 16 cm’lik bir platforma sahip!

profil
BT Ekip
03.06.2024
Balenciaga’nın yeni spor ayakkabısı boyunuzu tam 16 cm uzatıyor!

Balenciaga’nın 6.2 inch’lik (16 cm’lik) bir platforma sahip yeni ‘Platform Sneaker’ı, giyenleri etkileyici yeni boyutlara taşıyacak! Markanın Çin’de sergilenen İlkbahar 2025 koleksiyonunun bir parçası olan spor ayakkabı, markanın kalın tabanlı ayakkabı estetiğine eğiliyor. Bu temayı, Yaz 2024 Cargo ve Sonbahar 2024'ün 10XL gibi Balenciaga’nın iddialı spor ayakkabı modellerinde karşımıza çıkmıştı.

File alt katmanlarla üretilen Platform Sneaker, son derece katmanlı görünüme rağmen nefes alabilir özelliğe sahip. Kırmızı, gümüş, beyaz ve siyah tonlarına sahip olan ayakkabının kasıtlı yırtıklar ve aşınma belirtileriyle vurgulanmış silueti, yuvarlak bir şekle bürünüyor ve alt kısımdaki yüksek, 16 cm’lik platformla tamamlanıyor.

Balenciaga’nın İlkbahar 2025 koleksiyonunda ayrıca 18 cm’lik şaşırtıcı bir platformun üzerinde duran Giant Boot da dahil olmak üzere çok sayıda iddialı ayakkabı yer alıyor. Platform Sneaker’ın da dahil olduğu koleksiyonun defilede sergilenmesinden hemen sonra satışa çıkıp çıkmayacağı ise henüz belli değil.

Önceki ve Sonraki
Haberler