MODA - TASARIMCILAR

Balmain 2017 İlkbahar-Yaz

Gigi Hadid, Joan Smalls, Alessandra Ambrosio… Balmain’in askerleri Olivier Rousteing’in son koleksiyonu ile dün Paris Moda Haftası’nda podyumda herkesi büyüledi.

Balmain 2017 İlkbahar-Yaz
Balmain 2017 İlkbahar-Yaz
Rousteing koleksiyon için şu sözleri söyledi: “Balmain’in askerleri zırhlarını ortalığa döktü.” Kelimenin tam anlamıyla da böyle bir şov yaşandı dün Paris’te…

“Ne yaparsam yapayım, ben kızlarımı giydirdiğimde insanlar bunun kaba bir şey olduğunu söylüyor. Ama bu sadece ne ise o. Ben bunun gerçekten fazlasıyla şık ve fazlasıyla Fransız işi olduğunu düşünüyorum. Bu benim Paris’i nasıl gördüğüm aslında…”diyor. Koleksiyon kumaşlarındaki ve kesimlerindeki ustalık ve detaylardaki şıklığı ile tam bir Fransız işi değil mi sizce de?

Nakış işlemeli kumaşlardan, krokodil desenli parçalara ve aksesuarlara kadar Balmain koleksiyonu yine buram buram iddia ve feminizm kokuyordu. Her ne kadar sezonda maksimalizm ön planda olsa da Balmain kendi çizgisinden ayrılmadan yenilikçi bir yaklaşımla karşımıza çıkıyor. Çok daha yoğun nakış ve işlemeli parçaların ve vücudu saran kesimlerin ardından bu sezon çok daha özgür bir koleksiyon görüyoruz. Detaylar özellikle bel oyuğunu ortaya çıkaran kalın kemerler ya da kumaş geçişleri ile ön plana çıkıyor. Renkler de ise doğanın tonları ile “gizli vahşi” bir ordu yaratılmış.  


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog