MODA - TASARIMCILAR

Bulgari, Zepeto iş birliğiyle sanal dünyaya adım attı

Bulgar ile metaverse platformu Zepeto iş birliği yaparak sanal bir dünya yarattı. Fiziksel olarak Jeju’daki Parnas Hotel’de bulunan pop-up mağaza ve kafe, sanal olarak Bvlgari Zepeto World’de yaratıldı. Ziyaretçiler burada avatarlarını Bulgari’nin koleksiyonlarından parçalarla giydirebilecek

Bulgari, Zepeto iş birliğiyle sanal dünyaya adım attı

Lüks İtalyan markası Bulgari, Asya’nın en büyük metaverse platformu Zepeto’da ayrıcalıklı bir sanal dünya yarattı. İçerisinde bulunan 'Bulgari Sunset in Jeju' adlı pop-up mağazası, 31 Ağustos itibariyle misafirlerine çevrimiçi ve çevrimdışı deneyimler sunmaya başladı.

Fiziksel olarak Jeju’daki Parnas Hotel’de bulunan pop-up mağaza ve kafe, ziyaretçilerin onları gerçek lokasyona gelmeden deneyimleyebilmesi ve keyif alabilmesi amacıyla sanal olarak Bvlgari Zepeto World’de yaratıldı.

Bulgari Zepeto World içerisinde, altından turuncuya gökyüzünün bin bir ışıltılı gün batımı tonundan ilham alan 2022 Bulgari Resort Koleksiyonu da sergileniyor.

Sanal dünyada, kullanıcılar için eğlenceli unsurlar sunan Bulgari, ziyaretçilerine bir görev tamamlandığında avatarlarını giydirmek için Bulgari Resort Koleksiyonu’ndan imza aksesuar parçalar veriyor. Ayrıca ziyaretçiler, Bulgari'nin ikonik mücevher koleksiyonları B.zero1, Divas' Dream ve Serpenti ile avatarlarını giydirerek markayı deneyimleyebiliyorlar.

31 Ağustos’ta Blackpink şarkıcısı Lisa adıyla da bilinen Lalisa, markanın küresel elçisi olarak sanal dünya açılış etkinliğine ev sahipliği yaptı. Sanal Bulgari dünyasında canlı olarak gerçekleşen etkinlikte Lisa’nın avatarı ziyaretçilerine, içlerinde selfie çekmek de olan çeşitli interaktif deneyimler sundu.

Önceki ve Sonraki
Haberler