MODA - TASARIMCILAR

Burberry, Highgrove iş birliği ile hazırladığı eşarp ve trençkot koleksiyonunu tanıttı

İngiliz markası Burberry, İngiltere Kralı III. Charles’ın özel konutunu çevreleyen Highgrove ile iş birliği yaparak özel bir eşarp ve trençkot koleksiyonu hazırladı. İngiliz sanatçı Holly Mills, Highgrove bahçelerindeki çiçekleri, çizimleriyle Burberry eşarp ve trençkotlarına aktardı

profil
BT Ekip
06.04.2024
Burberry, Highgrove iş birliği ile hazırladığı eşarp ve trençkot koleksiyonunu tanıttı

Burberry, Kral Charles III ve Kraliçe Camilla'nın özel konutunu çevreleyen Highgrove Gardens ile yaptığı iş birliğiyle hazırladığı yeni eşarp ve trençkot koleksiyonunu duyurdu.

Koleksiyon, Burberry ve Highgrove arasındaki iş birliğini temsil ediyor. Ayrıca koleksiyon, Kral Charles III'ün ve Kral tarafından kurulan Highgrove Bahçeleri'nin koruyuculuğunu üstlenen bir hayır kurumu olan The King's Foundation'ın çalışmalarını onurlandırıyor.

Trençkotların astarları ve eşarpların çizimleri, Royal Drawning School mezunu İngiliz sanatçı Holly Mills tarafından yapıldı. Holly'nin yazın Highgrove Bahçeleri'nde, çiçeklerin en yoğun olduğu dönemde resmettiği çizimler, tür bakımından zengin çayırları ve Kral Charles III'ün en sevdiği çiçek olan Hezaren’i betimliyor. 

Burberry, genç İngiliz sanatçıları destekleme konusundaki kararlılığını The King's Foundation ile paylaşırken, zanaat ve sanat mirasının gelecek nesillere aktarılmasını sağlıyor.

İtalya'da üretilen eşarplar, organik ipek içeriyor ve elle sarılan kenarlar ile tamamlanarak uzun ömürlü kalite sunuyor. Castleford trençkot, Kreatif Direktör Daniel Lee tarafından tanıtılan yeni bir model. Trençkotlar, Thomas Burberry'nin 1879'da keşfettiği gabardin kumaş kullanılarak Burberry'nin Keighley'deki fabrikasında dokunuyor ve Yorkshire, Castleford'daki fabrikasında bir araya getiriliyor. Castleford'un dış kısmında yüzde 100 organik pamuk kullanılarak Hunter ve Ivy olmak üzere iki renkte sunuluyor.

Bu özenle hazırlanmış parçalar, Burberry ve Highgrove'un zanaatkarlık ve sorumluluk sahibi iş anlayışlarına olan bağlılığını temsil ediyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler