MODA - TASARIMCILAR

Chanel 2017 İlkbahar-Yaz

Merakla beklenen Chanel 2017 İlkbahar/Yaz koleksiyonu modanın başkenti Paris’te Grand Palais’de sergilendi. Aralarında Victoria’s Secret meleği Taylor Hill’in de bulunduğu ünlü modeller “Data Center Chanel” konseptiyle yeni kreasyonu tanıttı.

Chanel 2017 İlkbahar-Yaz
Chanel 2017 İlkbahar-Yaz
Yandan atkuyruğu yapılmış doğal görünümlü saçların üzerine takılan Chanel şapkalar, abartılı pembe yanaklar, ıslak görünümlü pembe dudaklar ve gösterişli Chanel takılar, rengarenk desenler, birbirinden ünlü davetliler... Chanel tüm ihtişamıyla yeni sezonda karşımızda!

Fütüristik eğlence ve dijital çağı Chanel’in ikonlaşmış desenleriyle buluşturan defilenin konsepti “Technicolor”dı. Misafirlerini kablo ve sunucularla dekore edilmiş dev bir veri merkezi (#datacenterchanel) setinde ağırlayan markanın defile için seçtiği mekan Paris’in merkezindeki Grand Palais oldu. Desen ve teknoloji kavramlarından yola çıkarak oluşturulan koleksiyonda Chanel’in klasik çizgisiyle buluşan yenilikçilik ön planda. Geçen sezonun nostaljik, geniş omuzlu döpiyesleri bahar sezonu için yerini rengarenk tüvit takımlara bırakıyor.

Teknolojik çağ ile uyumu Chanel tarzında yakalayan tasarımcı Lagerfeld açılışı defileye damga vuran Chanel robotlarıyla yaptı. Klasik siyah üzerine beyaz kare desenli etek-ceket kombini taşıyan modellerin beyaz cilalı robot başlığı takmaları dikkat çeken detaylar arasındaydı.  

Karl Lagerfeld’in yeni Chanel’i gençlerden ilham alarak oluşturulmuş. Koleksiyon, neon çizgiler, ipeksi elbiselerin üstüne giyilen blazer görünümlü renkli Chanel ceketler, tek kulağa takılan devasa küpeler, abartılı ama modern çizgide seçilen aksesuarlar ve yandan takılmış ‘cap’ tarzındaki şapkalardan oluşuyor. Chanel’in genç kitleye yönelik adımlarından biri olan bu defilenin davetlileri arasında yeni No.5 parfümünün reklam yüzü olan 17 yaşındaki Lily-Rose Depp de vardı.  

Aralarında Anna Wintour, Sama-Haya Khadra, Anna Dello Russo, Carla Bruni ve Usher’ın da bulunduğu ünlü davetlilerin arasında En İyi Yabancı Film dalında Oscar’a aday gösterilen Mustang filminin oyuncularından Tuğba Sunguroğlu da vardı. 


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog