MODA - TASARIMCILAR

Chanel'de Antik Yunan dönemi

Chanel, Cruise kampanyası için antik çağ dönemini ele aldı. Chanel bu kampanya için kariyerinde daha önceden birçok ödüle layık görülen, Fransız aktris Marine Vacth ile çalıştı. Fotoğraflardan anlaşıldığı gibi Karl Lagerfeld Yunan ruhunu en iyi şekilde bizlere yansıtmış.

profil
BT Ekip
28.09.2017
Chanel'de Antik Yunan dönemi

Alacakaranlıkta soluk mavi bir denizin gökyüzüne yansıması... Karl Lagerfeld'in Chanel 2017/18 Cruise koleksiyon kampanyası La Modernité de l'Antiquité için oluşturduğu dekor için bunu seçti. 

Fotoğraflarda çok naif ve huzurlu veren Marine Vacth, pastel ve yumuşak renkte tüvit elbiselerle karşımıza çıkıyor. En çok dikkat çeken fotoğraflardan birinde Vacth, mermer gibi duran işlemeli geniş bir kemer parçası ile beyaz elbisesi içinde tanrıçaya benziyor. Kampanya için kullanılan fotoğraflarda kullanılan gladyatör sandaletler de oldukça dikkat çekici.

Elbiselerdeki çiçek çelenkleri, kol manşetleri ise yeni bir modernite yaratıyor. Marine Vacth, fotoğraflarda, çiçek veya Athena baykuşu ile süslenmiş ok şeklindeki damla küpeleri ile bir Yunan kahramanının güzelliğine sahip. Saçlarında kullanılan taçlar ve mücevher oyuncunun güzelliğini destekliyor.

Antik dünyanın hayranı olan Karl Lagerfeld, Marine Vacth ile Antik Çağ ruhunu, vizyonunu ve silüetini Chanel'in ruhuyla birleştirerek bu kampanyada mükemmel bir  görünüm ve uyum yakalamış.

Önceki ve Sonraki
Haberler