MODA - TASARIMCILAR

Chanel İlkbahar-Yaz 2018

Paris Moda Haftası’nın en merakla beklenen defilesi Chanel defilesi bugün gerçekleşti. Karl Lagerfeld bu sefer moda severleri dağların arasından akan bir şelalenin yanında ağırladı.

Chanel İlkbahar-Yaz 2018
Chanel İlkbahar-Yaz 2018
Fransız modasının en kült isimlerinden olan Chanel defilesi, podyumda mankenler yürürken arkada akan şelalesi ve hafif esen rüzgarı ile izleyen herkesi büyüledi.

Doğanın ortasında, Chanel’in yeni koleksiyonunun parçaları tam doğayı anımsatıyor. Sarı, yeşil, mavi ve beyaz renklerin yoğun kullanıldığı ve klasik Chanel tüvit kumaşı ile daha taze bir görünüm kazandığı koleksiyonda aynı zamanda yeni formda kumaşlar ile klasik kumaşların da çarpışması eski-yeni bir görünüm kazandırmış.

Geçtiğimiz sezon gümüş renk simli tasarlanan uzun çizmeler bu sezon şeffaf plastik görünümde karşımıza çıkıyor. Aynı malzeme diğer aksesuarlarda da sıkça kullanılmış.

Bir dönem “PVC trendi” diye anılan bu trend Chanel ile bu sezon geri dönecek gibi görünüyor. Kalıplarda ise kısa üstler ve düşük bel bermuda pantolonlar, daha modern kesimler Chanel’e yeni bir soluk getirmiş. 


Önceki ve Sonraki
Haberler