MODA - TASARIMCILAR

Chanel Paris'i Roma'ya taşıdı

Geçtiğimiz gün Roma’da gerçekleşen Chanel Sonbahar Öncesi 2016 defilesi İtalya’nın tarihi ve sanatsal şehrinde romantik Paris rüzgarları estirdi.

Chanel Paris'i Roma'ya taşıdı
Chanel Paris'i Roma'ya taşıdı
Chanel’in “Paris in Rome” adlı defilesine 2015/16 Métiers d’Art koleksiyonu damgasını vurdu. Sıra dışı fikirlerin ve şovların adamı Karl Lagerfeld’den başkası Paris’i Roma’ya taşımaya cesaret edemezdi.

Ünlü  İtalyan film stüdyosu Cinecittà Roma’da gerçekleşen defilede aynı zamanda aynı zamanda Kristen Stewart’ın rol aldığı Once and Forever adlı kısa film gösterildi.

Dekorun tamamına hakim renkler siyah ve beyazdı. Defile alanında fırınlardan, istiridye barlarına; sinemalardan peynir dükkanlarına kadar pek çok farklı konsept mekan kullanıldı. Defile boyunca modeller bir metronun merdivenlerinden çıkarak sokaklara dağıldılar.

Lagerfeld, Métiers d’Art koleksiyonunun ön sunumu sırasında şunu söyledi: “ Açıkçası ‘Paris in Rome’ fikrinin ne zaman ortaya çıktığını bilmiyorum ama tam da şu yaşadığımız günlerde aksi gibi gözükse de aslında Paris’in gerçek yanını o mükemmel, romantik Paris’i göstermek için bundan daha iyi bir an olamazdı. Bu gerçekten inanılmaz. Değil mi?”

Koleksiyona gelirsek; dantellerin ve eski Paris havasının gerçekten hakim olduğu koleksiyonda modern çizgiler de çok net bir şekilde göze çarpıyor. Adeta Paris’in geleneksel ağırlığı ile İtalyan modasının modern ve yenilikçi çizgisi bir araya gelmiş gibi. Dantel ayrıca en sık kullanılan parçalardan biriydi.

Eski film kamerası şeklindeki çanta da defilede en beğenilen detaylardan biri oldu. İkonikleşmiş ve geçen sezona damgasını vurmuş ucu siyah, geri kalan kısmı ten rengi olan kısa kalın topuklu ayakkabısı yeni bir formda gelecek sezon için de tasarlanmış.

Koleksiyon büyük ölçüde Chanel’in el işçiliğindeki uzmanlığını ve bu konuda Chanel Moda Evi’nin uzman ekibinin becerisini ortaya koyuyor. 


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog