MODA - TASARIMCILAR

Chloe'de ayrılık rüzgarları

Fransız couture markası Chloé’nin kreatif direktörü Clare Waight Keller, markaya veda etmeye hazırlanıyor. Waight Keller, Chloé için son kreasyonu olan 2017 Sonbahar-Kış tasarımlarını 2 Mart’ta Paris’te sergileyecek. Hâlihazırdaki kontratı 31 Mart’ta bitecek olan tasarımcının kontratı yenilememe kararının ardında markanın Louis Vuitton tasarımcısı Natacha Ramsay-Levi ile yaptığı görüşmelerin olduğu düşünülüyor.

profil
BT Ekip
31.01.2017
Chloe'de ayrılık rüzgarları

Chloé’de ayrılık rüzgarları esmeye başladı. Markanın dün yaptığı açıklamanın ardından baş tasarımcıları Clare Waight Keller ile yollarının ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Geçtiğimiz Aralık ayında çıkan habere göre Chloé yetkilileri, Louis Vuitton kreatif direktörü Ghesquière’nin tasarımcılarından Natacha Ramsay-Levi ile görüşmelere başladı. Chloé yetkilileri herhangi bir anlaşma yapıldığını reddetse de kulislerde Waight Keller’ın koltuğuna Ramsay-Levi’nin geçeceği konuşuluyor.

6 yıl boyunca Chloé’nin başındaki isim olan ve sayısız başarıya imza atan Clare Waight Keller hakkında Chloé CEO’su Geoffroy de la Bourdonnaye “Yaratıcı bir ekiple bir stüdyoyu başarıyla yönetti” dedi. Daha önce Gucci, Ralph Lauren ve Calvin Klein’la çalışan Waight Keller en son çalıştığı marka olan Pringle’ı bırakıp Paris’e gelerek Chloé’nin başına geçmişti. Tasarımcının Mart’ta tanıtılacak son koleksiyonu, moda dünyasında merakla bekleniyor. 

Önceki ve Sonraki
Haberler