MODA - TASARIMCILAR

DB BERDAN'dan 'canavar' koleksiyon

DB BERDAN, “Monster Mash” ismindeki 2016 İlkbahar-Yaz koleksiyonunu 23 Kasım’da tanıttı.

DB BERDAN'dan 'canavar' koleksiyon
DB BERDAN'dan 'canavar' koleksiyon
Her koleksiyonuyla farklı duruşlarını sergileyen Deniz-Begüm Berdan ikilisi, onuncu sezonlarında bu kez izleyenleri, korku filmlerine yolculuğa çıkardı.

DB BERDAN’ın “Monster Mash” isimli koleksiyonu kült korku filmi karakterleri ve sloganlarından oluşuyor.

Tema olarak DB BERDAN 2016 İlkbahar-Yazı karanlık olsa da, markanın her zamanki eğlenceli, kendinden emin tavrı renk ve desenlerde Nosferatu, Frankenstein, Kurtadam ve Freddy gibi korku filmlerine yön veren canavarlar ve onların söylemleriyle farklılaşıyor. 

Özel bir baskı yöntemiyle doğal elyaflara basılan desenler, siyah zeminin yoğunluğunda kontrast yaratan parlak yeşil, kırmızı ve sarı renklerle koleksiyona canlılık katıyor. Koleksiyondaki desenler vintage posterleri hatırlatırken, korku karakterlerinin günlük hayatlarına esprili vurgular yapıyor. Nosferatu sevgisini “Tam benim kan tipimsin.” diye esprili bir şekilde belirtirken, kurt adam, parti hayvanı olarak betimleniyor. Frakenstein kahvesini yudumlarken Freddy tatlı rüyalar öpücüğünü kondurmaya hazırlanıyor.

Farklı giyinmeyi sevenlerin markası DB BERDAN, bu kez 80’ler gotik kültüründen esinlenilen vücuda daracık oturan kalıplar, file dekolteli, bandajlı, çapraz ip detaylı parçalarla öne çıktı.

DB Berdan defilede görücüye çıkardığı iki erkek parçayla da ilk kez erkek koleksiyonları hazırlayacağının sinyalini verdi.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog