MODA - TASARIMCILAR

Dilek Hanif, yeni couture koleksiyonu ile geleneksel Türk el sanatlarını Paris’e taşıdı

Ünlü modacı Dilek Hanif, Paris Haute Couture haftası kapsamında, 22 Ocak Pazartesi günü Hotel de Crillon'da düzenlenen sergiyle İlkbahar/Yaz Couture koleksiyonunu tanıttı. İlk kez Paris Haute Couture haftasında sergilenen koleksiyon, Türk ve Osmanlı kültürünün zengin mirasından esinlenerek tasarlandı

profil
BT Ekip
25.01.2024
Dilek Hanif, yeni couture koleksiyonu ile geleneksel Türk el sanatlarını Paris’e taşıdı

Ünlü modacı Dilek Hanif, İlkbahar/Yaz Couture koleksiyonunu Paris Haute Couture haftası kapsamında açılan bir sergiyle tanıttı. Hanif ev sahipliğinde Hotel de Crillon'da gerçekleşen sergide; Alix Desmoineaux, Chris Lavish, Romane, Flora Coquerel, Jihee Lee, Raphael Say, Ayten Danışman, Ebru Karaçam, Angela Usenko, Anouchka Gauthier, Aslı Kuseyrioğlu, Filiz Karaçam, Ayşe – Ece Ege, Hande Hanif, Leyla Canbaz ve Feray Tokmak gibi sanat ve cemiyet dünyasından tanınmış isimler Couture koleksiyonu keşfetti. Büyülü ve etkileyici bir atmosferde gerçekleşen organizasyonda, davetliler Tasarımcı Dilek Hanif’in yaratıcılığının en yeni ifadesine tanıklık ederek, göz alıcı koleksiyonun ortaya çıkardığı zarafet ve ihtişama şahit oldu. Modern tasarım anlayışı ile harmanlanan bu özel koleksiyon, geleneksel Türk ve Osmanlı sanatının özü ve etkileyici güzelliği ile dikkat çekti.

Osmanlı Bahçesi’nin büyülü atmosferinden ilhamla tasarlanan koleksiyon; göz alıcı elbiseler, zarif kaftanlar ve ince boncuk işlemeleri ile göz kamaştırıyor. Dilek Hanif koleksiyonda, geleneksel motifleri çağdaş bir bakış açısıyla yeniden yorumlayarak, Türk kökenlerine olan bağlılığını ve sanatsal vizyonunu ortaya çıkardı. Zarif kaftanlar ve ince işçilik, koleksiyonun her bir parçasında Osmanlı Bahçesi’nin büyüleyici esintisini hissettiriyor. Her bir Dilek Hanif tasarımı, Osmanlı bBahçesi'nin hikayesini zarif bir dille anlatırken, ustalıkla işlenmiş zanaat ve estetiğin mükemmel uyumunu sergiliyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog