MODA - TASARIMCILAR

Dior’dan Philippe Starck imzalı koltuk koleksiyonu

Fransız tasarımcı Philippe Starck, Dior için yeniden kolları sıvadı. Stark, lüks moda evi için bu kez ‘Monsieur Dior’ isimli bir koltuk tasarladı. Koltuk, geçtiğimiz günlerde Milano Mobilya Fuarı'nda görücüye çıktı

Dior’dan Philippe Starck imzalı koltuk koleksiyonu

Milano'da gerçekleşen Salone del Mobile 2023 kapsamında yapılan sunum, Dior Maison ve Philippe Starck iş birliğinin devam ettiğini duyurdu. Fransız tasarımcı Starck, bu kez lüks moda evi için Monsieur Dior isimli bir koltuk tasarladı. ‘Couturier’nin sembolik bir figürünü temsil etmesi açısından bu isimle sunulan koltuk ile ilgili olarak Starck, "İkonik Medallion sandalyeden ilhamla tasarlayıp 2022 yılında lanse ettiğimiz Miss Dior'un ardından aileyi Monsieur Dior'la, bu yepyeni koltukla genişletmek doğal bir sonuçtu" diye konuştu.

Olağanüstü zanaatkarlık çalışmalarının en ileri teknolojilerle bir araya getirildiği bu çok özel parçalar, farklı materyal ve renklerle sunuluyor. Cilalı ya da lake alüminyum modellerin yanında ekru buklet kumaş üzerine pembe, siyah ve floresan turuncuyla işlenmiş toile de Jouy desenli versiyonlar, Dior için tasarlanmış en kapsamlı mobilya koleksiyonunu oluşturuyor.

Dior ile uluslararası üne sahip Fransız tasarımcı arasındaki bu çok özel kreatif diyalog, 18-23 Nisan tarihleri arasında Milano'nun kalbindeki Palazzo Citterio'da görücüye çıktı.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog