Dior Haute Couture Sonbahar-Kış 2022-2023 koleksiyonu, el işçiliğiyle dikkat çekiyor

Paris Couture Week kapsamında sunulan Dior Haute Couture Sonbahar-Kış 2022-2023 koleksiyonundaki tasarımlar, ince işçilikleriyle dikkat çekiyor. Sanata ve el emeğine saygıyla hazırlanan koleksiyondaki patchwork stiliyle hazırlanan paltolar, sanata ve el emeğine saygı niteliği taşıyor

Dior Haute Couture Sonbahar-Kış 2022-2023 koleksiyonu, el işçiliğiyle dikkat çekiyor

Maria Grazia Chiuri imzalı Dior Haute Couture Sonbahar-Kış 2022-2023 koleksiyonu, Paris Couture Week kapsamında sunulan Dior Haute Couture 2022-2023 defilesiyle görücüye çıktı ve herkesi büyülemeyi başardı. Koleksiyonun çıkış noktası; kültürleri, mitolojileri ve tüm yaratıcı formları birbirine bağlayan sembol olan hayat ağacı.

Defilenin set tasarımına da imzasını atan Ukraynalı sanatçı Olesia Trofymenko tarafından yeniden yorumlanan evrensel erişim sembolü hayat ağacı; ‘couture’ün prizmasından geçen yeni bir sanat diyaloğuna işaret ediyor.

Dior koleksiyonlarında farklı dikiş tekniklerinin her zaman ön plana çıktığını düşünürsek, bu sezonun öne çıkan işlerinden biri de, folklorik öğeler doğrultusunda uygulanan ‘patchwork’ tekniği oluyor. Sanata ve el emeğine saygıyla hazırlanan bu etkileyici koleksiyondaki birçok görünümde yer alan paltolar, patchwork stiliyle özenle hazırlanmış.

Virtüözlerinkini andıran işçilik çalışmalarıyla hayat bulmuş farklı hayaller vasiyet eden koleksiyon; koton, yün krep, ipek ve kaşmir üzerine yapılmış bolca işlemeyle adeta bir göz ziyafeti sunuyor.

Elbiseleri, dantel ve gupürden oluşan örgüler süslüyor. Maharetli eller aracılığıyla hayat ağacı, bir anlığına da olsa dengesini yeniden bulmuş ahenkli bir çoğulluğun manifestosuna dönüşüyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog