MODA - TASARIMCILAR

Dior Haute Couture Sonbahar Kış 23-24 koleksiyonu; güç, feminizm ve ilahi figürlerden ilham alıyor

Fransız lüks moda evi Dior’un Maria Grazia Chiuri imzası taşıyan Dior Haute Couture Sonbahar/Kış 2023-2024 koleksiyonu, antik çağın temel sembollerini çağdaş bir yorumla buluşturuyor. Koleksiyon ilhamını; güç, feminizm ve ilahi figürlerden alıyor

Dior Haute Couture Sonbahar Kış 23-24 koleksiyonu; güç, feminizm ve ilahi figürlerden ilham alıyor

Dior Haute Couture Sonbahar/Kış 2023-2024 koleksiyonunu, geçtiğimiz günlerde Musée Rodin’de gerçekleştirilen bir defileyle görücüye çıkardı. Lüks moda evinin yeni couture koleksiyonu, alışılagelmiş gösterişli ve abartılı couture koleksiyonlarının aksine; sadeliği, zamansızlığı ve klasik çizgileri vurgulayan tasarımlarla göz doldurdu. İlhamını güç, feminizm ve ilahi figürlerden alan koleksiyona beyaz, bej, gümüş ve soluk altın tonları hakimdi. Koleksiyonda göze çarpan parçalar arasında danteller, nakış ve inci detaylarıyla süslenmiş tunikler, elbiseleri kaplayan pelerinlerle tül elbiseler yer aldı.

Antik Yunan ve Roma kültürüne gönderme yapan ve Maria Grazia Chiuri imzası taşıyan Dior Haute Couture Sonbahar/Kış 2023-2024 koleksiyonu, antik çağın temel sembollerini çağdaş bir yorumla buluşturuyor. Koleksiyon aynı zamanda kadınlığın gücünü ve kırılganlığını yansıtıyor. Zarafetin mükemmel bir işçilik ve terzilikle buluştuğu koleksiyon; ilhamını aldığı ruhani etkiyi, keskin ve minimal siluetlerle buluşturuyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler